Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletlerimiz nasıl çalınıyor.(Önemli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Her geçen gün hırsızlık olaylarının artması nedeniyle 2004 yılında şahit olduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    2004 senesi eylül ayı.Saat 19:00 akşam iş dönüş saati civarlarında iki tane şefensiz karşı kapı komşuma ait olan 1996 Honda Transalp çalma girişiminde bulundular.Komşum aküye bakım yapmak için bu olaydan iki gün önce aküyü söküp eve almış.Motoru sokağın başına kadar vurdurmaya çalışmışlar,ama çalıştıramayacaklarını anladıkları anda olayı gören diğer komşuların bağırışları sonucu güzelim motoru yere atıp kaçmışlar.Ertesi gün yaptığımız incelemede kontak kilidine geniş ağızlı sağlam bir tornavida sokmuşlar çaka çaka.Soktukları tornavidayı kilitli pense yada boru anahtarı gibi bişeyle çevirip içindeki şifreleri parçalayarak kontağı ON konumuna getirmişler.Eğer komşum aküsünü sökmemiş olsaydı, motoru vurdurma yöntemiyle çalıştırarak götüreceklerdi.
    Forumda da belirtildiği gibi genellikle prim yapan motorları,ayrıca kontak kilidinde İMMOBİLİZER sistemi (kontak anahtarı kod tanıma sistemi)bulunmayan motorları tercih ediyorlar.Yani motorunuzun kontak anahtarının cebinizde,yanınızda yada evinizde olması pek bişey ifade etmiyor.
    Şahsi ve kişisel olarak alınması gereken önlemler ile ilgili görüşüm;
    1.Disk kilidi haricinde bir yada iki tane çelik örgü halatlı kilit kullanmak.(disk kilidini çıkarmak hırsız için çok kolay bir durum.fren diskleri çok sert malzemeler oldukları için diski kırarak çıkartıyorlar bence)
    2.Akü ile kontak kilidi arasındaki elektrik akımını kesmek için motorunuzun uygun ve gizli bir yerine ikinci bir gizli kontak anahtarı taktırmakta fayda var.(hırsızlar motorunuzun kontağını kırıp,gösterge ışıklarının yanmadığını gördüklerinde bu motorun aküsü yok deyip uğraşmayacaklardır.Maliyetide en fazla 50 TL.gibi bişey tutar zannediyorum)
    3.Yeni teknoloji ürünleri olan GSM takip sistemlerininde kısmen fayda sağlayacağını düşünüyorum.
    Biliyoruz ki hırsıza kilit dayanmaz ama tedbiri elden bırakmamak lazım.
    Artık bu üzücü olayların son bulması dileğimle herkese sevgiler ve saygılar...
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Faydalı bir bilgi teşekkürler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Kontak anaftarı ile akü arasına ayrıca bir anahtar baglamak biraz olsun hırsızların işini geciktirir düşüncesindeyim.... Paylaşım için teşekkürler...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    en sağlam çözüm paraya kıyıp kasko yaptırmaktır ne akdar çok kişi yaptırırsa kasko seçeneklerimzde zamanla o kadar artar diye düşünüyorum.aküsüz motoru 3 kişi kamyonete atıp götürebilirler ayrıca kontağına tornavida sokulmuş ve diski kırılmış bir motosikletinde ciddi masrafı olur yazık olur.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    alarm bence en iyi çözüm..

alarm + direksiyon kilidi + alarmlı disk kilidi + çelik örgülü halat .. bunların hepsini aynı anda kullanırsak sorun kalmaz diye düşünüyorum. Bunlara rağmen çalarlarsa derim al hayrını gör
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    merhaba arkadslar konuya baska bır acıdan bakmak ıstıyorum sızce hırsızlar bızım uye oldumuz forumlara gırıp konuları okumazlarmı soruyorum burdan elde ettıklerı konuları degerlendırıp ıslerıne devam etmezlermı mesala bugun arkadasımızın bahsettıgı konuyu bıle degerlendırıler benım gorosum bu sız nasıl dusunuyorsunuz acaba goruslerınız alalım arkadslar bılıyorsun ınternet heryerde

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    Alıntı derbici_52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadslar konuya baska bır acıdan bakmak ıstıyorum sızce hırsızlar bızım uye oldumuz forumlara gırıp konuları okumazlarmı soruyorum burdan elde ettıklerı konuları degerlendırıp ıslerıne devam etmezlermı mesala bugun arkadasımızın bahsettıgı konuyu bıle degerlendırıler benım gorosum bu sız nasıl dusunuyorsunuz acaba goruslerınız alalım arkadslar bılıyorsun ınternet heryerde
    Aynen katılıyorumda onlar duyucak dıye bızde susucak değiliz bi çözüm yolu bulup bu onun bunun çocuklarına dur demelıyız bunuda okusunlar adam olsunlar Hırsızlık yapmasınlar bu dünyada cezası az olsa bunun öbür tarafı war bide orayı düşünsünler Dünya Malı dünyada kalıyor Hırsızlık Hayatda yapalın insanlara Karşı En buyuk Kötülükdür umarım biz motorcular Bunları Durdururuz
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

derbici_52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC
    Alıntı FAHRETTİN METİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorumda onlar duyucak dıye bızde susucak değiliz bi çözüm yolu bulup bu onun bunun çocuklarına dur demelıyız bunuda okusunlar adam olsunlar Hırsızlık yapmasınlar bu dünyada cezası az olsa bunun öbür tarafı war bide orayı düşünsünler Dünya Malı dünyada kalıyor Hırsızlık Hayatda yapalın insanlara Karşı En buyuk Kötülükdür umarım biz motorcular Bunları Durdururuz
    evet aynen oyleee ama orayı dusunen nerdeeeeeeeeeeeeeee

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı derbici_52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    organize işler bunlar
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarm bence en iyi çözüm..

alarm + direksiyon kilidi + alarmlı disk kilidi + çelik örgülü halat .. bunların hepsini aynı anda kullanırsak sorun kalmaz diye düşünüyorum. Bunlara rağmen çalarlarsa derim al hayrını gör
    yukardakilerden bi tek disk kilidim eksik ama hala sabahları tedirgin kalkıyorum acaba yerinde mi diye
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu olaylar okadar yüzsüz bir hal almışki motoru götüremese lastiğini çıkarıp götürüyorlar.....

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    hırsıza kilit olmaz biir :D 2 = ekinler baş vermeden kör buza topallamazmış :D yeterlimi :d
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben immobilizere güveniyordum ta ki, kısa devre yaptırıp motoru çalıştırdıklarını öğrenene kadar, en güvenli şey kapalı otopark ya da sağlam bir kasko...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    benim motorum çalınmştı...
    dersanemin güvenlik kamerasından izledik.
    adam direksiyonu kırdı.ve sürerek götürdü.
    bi arkadaşımında dükkanının önünden plakasız bi pikapa atıp götürdüler...
    yani ben anlayamıyorum.motrumu bırakıp alışverişe gidecem aklım hep motorda kalıo...otoparka para veriyorum.yauw zaten ekonomik bi araç diyoruz.ee nerde kaldı ekonomi???
    Orgazma Dudak Büktürür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    işte en lanet olası durum bu insanın hep aklı kalır ,bikez başıma geldi , zaten içim rahat degildi hiç arkadaşın evde takılıyoduk cuma günüydü galiba saat 2 yi buldu tabı aradabir ben perdeyı aralıyıp bakıyorum zaten kapının önü ama 4. katta ev, enson artık tam eve dönücekken ceketi giymeden bikez daha baktım ki kara kuru bi minibüs parkmı ediyo bellidegil minibüsün girebilecegi biyerdeyok orda bi gariplik var belli ama adamlar once minibusu motoru perdeleyecek sekilde koydular, dedim tamam merdivenlerden uçuyorum aşşa r1 im hayatım benim tabi kapıyı actım bagırdım koşarken hoop diye eleman uyandı hemen zaten biri ilgileniyo bu ...... ahbide yakalasam tabi atladı o pis minibüslerine okadar seri kaçtılarki anlatamam belliki cok başlarına gelmiş yani ,10 saniyede eleman gidon kilidini kırmış zaten ,ama neyseki kurtardım ,şokbi durum ya anlatırken bile sinirleniyo insan

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her geçen gün hırsızlık olaylarının artması nedeniyle 2004 yılında şahit olduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    2004 senesi eylül ayı.Saat 19:00 akşam iş dönüş saati civarlarında iki tane şefensiz karşı kapı komşuma ait olan 1996 Honda Transalp çalma girişiminde bulundular.Komşum aküye bakım yapmak için bu olaydan iki gün önce aküyü söküp eve almış.Motoru sokağın başına kadar vurdurmaya çalışmışlar,ama çalıştıramayacaklarını anladıkları anda olayı gören diğer komşuların bağırışları sonucu güzelim motoru yere atıp kaçmışlar.Ertesi gün yaptığımız incelemede kontak kilidine geniş ağızlı sağlam bir tornavida sokmuşlar çaka çaka.Soktukları tornavidayı kilitli pense yada boru anahtarı gibi bişeyle çevirip içindeki şifreleri parçalayarak kontağı ON konumuna getirmişler.Eğer komşum aküsünü sökmemiş olsaydı, motoru vurdurma yöntemiyle çalıştırarak götüreceklerdi.
    Forumda da belirtildiği gibi genellikle prim yapan motorları,ayrıca kontak kilidinde İMMOBİLİZER sistemi (kontak anahtarı kod tanıma sistemi)bulunmayan motorları tercih ediyorlar.Yani motorunuzun kontak anahtarının cebinizde,yanınızda yada evinizde olması pek bişey ifade etmiyor.
    Şahsi ve kişisel olarak alınması gereken önlemler ile ilgili görüşüm;
    1.Disk kilidi haricinde bir yada iki tane çelik örgü halatlı kilit kullanmak.(disk kilidini çıkarmak hırsız için çok kolay bir durum.fren diskleri çok sert malzemeler oldukları için diski kırarak çıkartıyorlar bence)
    2.Akü ile kontak kilidi arasındaki elektrik akımını kesmek için motorunuzun uygun ve gizli bir yerine ikinci bir gizli kontak anahtarı taktırmakta fayda var.(hırsızlar motorunuzun kontağını kırıp,gösterge ışıklarının yanmadığını gördüklerinde bu motorun aküsü yok deyip uğraşmayacaklardır.Maliyetide en fazla 50 TL.gibi bişey tutar zannediyorum)
    3.Yeni teknoloji ürünleri olan GSM takip sistemlerininde kısmen fayda sağlayacağını düşünüyorum.
    Biliyoruz ki hırsıza kilit dayanmaz ama tedbiri elden bırakmamak lazım.
    Artık bu üzücü olayların son bulması dileğimle herkese sevgiler ve saygılar...
    immobilizerli motorlarıda çalmak artık onlar için çok büyük bir sorun değilki kendi kontak anahtarlarını ve marş motorlarına bağlayacakları immobilizer sistemini getirip grenajın altından bi şekilde halledip yine kaçıracak olan kaçırıyor motoru immobilizer bundan dolayı pek bi anlam ifade etmiyor adam sadece başta sistemi satın alıyor komple immobilizer sonrasında bütün motorları götürüyor uyumlu...

motorunuz için en güvenli yer kapalı otoparktan başka birşey değil
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Birincisi hirsizi yakalarsaniz tekerlekli sandelye ye mahkum olacak sekilde dovun. Kanun zaten yetersiz bari siz ii bir benzetin.Cunku hirsizlik olaylari son gunlerde asiri artti. Ve insanlar kolay para pesinde. Alin terimizi yoklukta kazanmaya calisiyoruz ve s.r.fsizler gelip hunharca elinizden alamaya kalkiyor.

Ikincisi her turlu sisteme karsi uyaniklar ama bizim gibi klasik motorlara sahip iseniz ve guvenlik kod anahtar sistemi yok ise , akuyu iptal etmek , buji basini sokmek cok ise yaramasada , vurdurmayi engeller. Su anda gsm ile takip sistemi cok ucuzladi. Motorun gizli bir yerine yerlestireceginiz gsm telefonu o an acik ise , motorunuzun bulundugu sokaga ve ona yakin olan mevkileri (polis istasyonu , hastane gibi noktalari metre ile) gosteriyor. Bu sekilde calinti yi fark ettiginizde motoru bulma sansiniz cok yuksek. Motoru komple sokup telefonu nereye saklidiginizi tahmin etmeleri hayli vakit alacaktir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TEŞEKKÜRLER

limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler

okurken 2 tane şerefsiz kapı komşun var sandım bi an

road:
    Saat 19:00 akşam iş dönüş saati civarlarında iki tane şefensiz karşı kapı komşuma ait olan...

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    benı motorumda gecen sene calınmıstı. apartmanın altında kilitli ve alarmlı olduu halde. motorun ön kısmını söküp alarmın devresını kesıyolar kontak bogaz kısmından parcalanmıs halde nasıl o dokum kontak parcalanmıs komple hala cozemedım tum elektrık kabloları paramparca edılmıs halatlı kılıt ole bı yamulmuskı s gıbı olmus :S. neyse motorum berbat halde elde goturulurken devrıye polıs yolda tesadüf goruyor polısı grdklerınde motoru yere atıyolar ve tabana kuvvet arasokaklarda kayboluyolar.elımıze gectıınde motorun halı ıcler acısı ayna kırık on catal yamuk;dıreksıyon kılıdını kırmak ıcın baya bı zorlamıslar ve sayamadıım bı suru masraf...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)