Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooterde subap ayarıı....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tgb 303r

arkdaslar scooterde subab ayarıı emme kac egzoz kac oolmalıı..? 10-15 dedıler ayarladım ses yapıorr...motor 150cc

bu ses benı ıyıce uyuz ettıı arkdaslar lutfen yardım..:S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende aynı dertten gidiyorum dostum ama araştırmalarıma göre emme 0.06 egzos 0.10 olmalı ama hala araştırmalarım devam ediyor sen motoru komple indirdinmi resimdeki senin motorun mu ?

Motosikleti
    tgb 303r
    yok kardes resmı netten buldum dha acıklayıcı olması acısından ben motoru ındırdım sılındırı rektefıye yaptırdım tekrar topladım toplarken subab ayarının 10-15 olcanı soyledıler sentıl aldım ayarladım ozellıklede sordum cok degılmı ses yapmazmı dıyee tornacı dahıl herkes aynı seyı dedıı bu seferde acayıp ses yapıo duzgun bır ayar yapmak ıstıyorum ne yapmalıyım bılgılendıren olrsa sımdıden tesekurler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Subab ayarı

İngilizce ama aradığını gösteriyor.
    E-mail adresini ver kitabı göndereyim.
    Kolaygelsin.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Motorunuzun marka modeli nedir?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TGB 303R 150'nin servis kitapciginda subap araliklari soyle yaziyor;

emme: 0.08 - 0.10 mm
    egsoz: 0.08 - 0.10 mm

motor yeni durumda ise rodaj bitene kadar 0.08 mm ayarlamanizi, daha sonra ise 1000 km sonunda 0.10 mm'ye cikartmanizi tavsiye ederim araliklari..

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolaygelsin.

vermis oldugunuz bilgi, honda gy6 50 cc'nin subap ayar bilgileridir..
    arkadasin motoru gy6 motoru degil, 150 cc TGB motorudur, yani tamamen farklidir. honda gy6 50 cc motoru su an kymco agility 50'de kullanilmaktadir.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Subap sesi benzinin kalitesinede bağlı dün bi depoyu fulledim subap sesi başladı
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    tgb 303r
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolaygelsin.

boksor_07@windowslive.com şimdidem tesekkurler

Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun marka modeli nedir?
    TGB 303R 150CC SCOOTER

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap sesi benzinin kalitesinede bağlı dün bi depoyu fulledim subap sesi başladı
    yok bn yukarıda belırttım bnımkıı ayarları oynadıktan sonraa olduu yanı sentıle ayarladıktn sonraa onceden elle ayarlamıstım gayet ıyı olmustuu hep bu ıs bılmez tamırcıler yzunden...

Alıntı NeO-SouL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TGB 303R 150'nin servis kitapciginda subap araliklari soyle yaziyor;

emme: 0.08 - 0.10 mm
    egsoz: 0.08 - 0.10 mm

motor yeni durumda ise rodaj bitene kadar 0.08 mm ayarlamanizi, daha sonra ise 1000 km sonunda 0.10 mm'ye cikartmanizi tavsiye ederim araliklari..

vermis oldugunuz bilgi, honda gy6 50 cc'nin subap ayar bilgileridir..
    arkadasin motoru gy6 motoru degil, 150 cc TGB motorudur, yani tamamen farklidir. honda gy6 50 cc motoru su an kymco agility 50'de kullanilmaktadir.
    yenı 5mm degıl pekı yardımcı olcak oln yokmu...?

pekı cok sagolun arkdasın yazısını yenı farketıım 08mm olarak ayarlıorum ynlız egzoz bıraz daha gevesk olmamalımıı........?

nse bı denıyelım hayırlısı...bıde benzınde farkjedermı subab ayarı...?

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tgb_303 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boksor_07@windowslive.com şimdidem tesekkurler

TGB 303R 150CC SCOOTER

yok bn yukarıda belırttım bnımkıı ayarları oynadıktan sonraa olduu yanı sentıle ayarladıktn sonraa onceden elle ayarlamıstım gayet ıyı olmustuu hep bu ıs bılmez tamırcıler yzunden...

yenı 5mm degıl pekı yardımcı olcak oln yokmu...?

pekı cok sagolun arkdasın yazısını yenı farketıım 08mm olarak ayarlıorum ynlız egzoz bıraz daha gevesk olmamalımıı........?

nse bı denıyelım hayırlısı...bıde benzınde farkjedermı subab ayarı...?

valla servis kitapciginda yazan bu..yani fabrikanin verdigi deger, fabrika cikisi motorlarda gelen degerler ayni zamanda..
    bu degerler her motorda her hacimde degisir, biri digerinkine uymaz. kulaktan dolma bilgilere inanmamanizi tavsiye ederim. her motorun karburator ayari kendine has oldugu gibi subap ayarida hastır.
    yakit tuketiminde biraz farkedebilir, ayarlar yalnisken fazla yakit tuketen ve sersem calisan motor orjinal ayarlarina geri donucegi icin fabrika degerlerinde yakit tuketimi olacaktir ve saat gibi tikir tikir calisacaktir.

Motosikleti
    tgb 303r
    Alıntı NeO-SouL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla servis kitapciginda yazan bu..yani fabrikanin verdigi deger, fabrika cikisi motorlarda gelen degerler ayni zamanda..
    bu degerler her motorda her hacimde degisir, biri digerinkine uymaz. kulaktan dolma bilgilere inanmamanizi tavsiye ederim. her motorun karburator ayari kendine has oldugu gibi subap ayarida hastır.
    yakit tuketiminde biraz farkedebilir, ayarlar yalnisken fazla yakit tuketen ve sersem calisan motor orjinal ayarlarina geri donucegi icin fabrika degerlerinde yakit tuketimi olacaktir ve saat gibi tikir tikir calisacaktir.
    eyvllh sagolasın

Motosikleti
    motolux
    gy6 chines scooter 80 cc için subap ayar aralıkları ne kadar olmalıdır., şu an için 0,05/0,10 mm ayarladım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)