Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

endurolarda ateşleme

Motovento
    REKLAM ALANI

ramzey 200 gy enduro motorum var. akü olmadan ateşleme yapsın yani aküye bağımlı olmasın istiyorum .kendi elektrik tesisatını bozmadan bu mümkünmüdür.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kick startlı ise zaten aküye ihtiyacın yok!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:53 ----------

hafifletmeye mi çalışıyorsun?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı aydın yavaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramzey 200 gy enduro motorum var. akü olmadan ateşleme yapsın yani aküye bağımlı olmasın istiyorum .kendi elektrik tesisatını bozmadan bu mümkünmüdür.?

ağırlık falan ile ilgisi yok uzun bir yolda aküden dolayı yolda kalırsa çalışma imkanı yok işte bu durumda motoru aküsüz iterek çalıştırılabilirmi buna bir yol arıyorum

ağırlık falan ile ilgisi yok uzun bir yolda aküden dolayı yolda kalırsa çalışma imkanı yok işte bu durumda motoru aküsüz iterek çalıştırılabilirmi buna bir yol arıyorum
    Uzun yolda akü yüzünden yolda kalma durumu sadece şarj sisteminde bir aksaklık varsa mümkündür. Akü olmadan şarj sistemi sürekli çalışır ve kısa sürede bir yerden patlak verir,arıza açar...Uzun yolda aküsüz şarj ve şarjın elektrik beslemesi yetersizdir,güvenilir olmaz.

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    üstad ben skygo 200cc krosta deendim aküyü çıkarıp çalışıyo pedalla basınca sizin sistem farklıysa bilemem ama çalışır diye düşünüyorum...
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Kick start varsa bence de çalışır.Kendi motosikletimde akü yokken bütün özellikleri kullanabiliyorum.Sinyal,far,göstergeler. . .Sadece kontağı açtığımda boş vites göstergesi çalışmaz ve motosikleti aküden çalıştıramam.Ama ayak marşını kullanıp çalıştırdığımda sorun düzelir.

Motosikleti
    klr 600
    şimdi eğer motor aküsüz gitmiyorsa kıl sargı yoktyr yani aküden ateşlemelidir bunu çevirmek için öncelikle uygun bir bobin bulmak lazım birde beyin sadece aküden ateşleme yani dc ateşleme destekliyorsa beyinde değişmeli yani uzun iş bayağıda zor bu dediklerimi mototra uygun hale getirme ama kıl sargıdan ateşlemeli motoru aküden ateşlemeli yapmak kolay uygunbir beyinle bu yapılabiliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler