Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sübap ayarı hangi zamanda yapılır...?

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar benim kafama takılan bir konu sübap ayarı piyanoların sübap a basmadığı zamanda yani ateşlemenin olduğu zamanda her iki sübapta kapalı olduğu zamanda yapılmazmı ? veya ben yanlışsam doğrusu nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    supap ayarı supapın kapalı olduğu konumda, yani ateşleme zamanında yapılır.piyano veya egzantriğin supapa basmadığı konumda.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    22000 km deyim bu sabah servise sübab ayarı yaptırmak için gittim.servis ybr ye sübab ayarı gerekmez dedi aşırı ses gelmediği sürece.

çalıştırıp dinlediler problem yok makina saat gibi dendi ellemeden geri yolladılar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Teknik olarak anlatacak olursak: Piston'u ateşleme zamanına (Ü.Ö.N = üst ölü nokta) getirip yapılması gerekiyor. 1 silindir den fazla sayıda motora sahip olan motorlarda diğer silindirler referans alınıp ateşleme zamanlarına göre teker teker ayarları yapılır.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)