Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

marşa basıca motordan gürültülü bir gıczzzz sesi geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

dede350z´isimli üyeden Alıntı
    slm arkadaşlar bana motor arızası hakkında yardım edebilirmisiniz

benim 125 asya t scooterim var marşa bastığımda motor kısmından çok berbat bir ses geliyor gıccczzzzz diye bağırıyo motor ama çalışınca ses gidiyor özellikle sabahları ve motor soğukken yapıyor bunu acaba sebebini bilen varsa bana yardım edebilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    marş rolesinden geliyo olabilir servise göstermende fayda var
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    UYARI: Devamlı aynı konuda mesaj atmayı bırakın. Müsait olan ve bilgisi olan arkadaşlar size yardım edecektir. Ayrıca insanların size yardım etme gibi bir zorunluluğu da yoktur.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

o zaman etme sen kardeş edenler sağolsun millet senin gibi anlayışsız değil hem bura senin tapulu arazinmide bana fırça çekmeye kalkıyosun bende bi motorcu olarak sorunlarıma çözüm arıyorum ama senin gibiler adamın asabını bozuyo sen tamircisin galiba ondan bu bozuluşun

aparat sağol kardeş

makine bide hemşeri olacaksın bi sorunumuzu paylaşalım dedik bunumuzdan getirdin hem daha yeni üye oldum neyi nerde bulacağımıda bilmiyordum o yüzden yazdım bi kaç sayfaya ama sende yanlış cevap verdin güzellikle söyleyebilirdin neyse kuralları öğrenmiş olduk budan sonra gerekeni yaparız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Biraz kendinizi mod ve adminlerin yerine koyun. Günde kaç mesaj okuyolar biliyomusunuz. Yada kaç kişiyle uğraşıyorlar. bi yerde düzen olmazsa karmaşa olur.

Bu arada ses marştan geliyor. aynı ses bendede var bozuluna kadar kullanmanı tavsiye ederim.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    marş debriyajı tam yakalamadığı için sıırıyodur kolayca yolda bırakabilecek bi sıkıntı deil. servise götür, çözerler.. maliyeti fazla olmaz.
    GKN MOTORS

ilginize teşekkürler ben yeni olduğum için bilmiyordum daha önce hiçbir foruma üye olmamıştım o yüzden öle yazdım yardım eden arkadaşlara tekrar teşekkür ederim

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    olsun dostum zaman içerisinde iyice öğrenirsin umarım sorununa en kısa zamanda çözüm bulursun

aramıza hoşgeldin
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bozulana kadar beqle
    Orgazma Dudak Büktürür

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Marş bilyası dağılmak üzere. Eğer ayak marşın varsa dağılana kadar idare edebilirsin. Ancak yoksa yolda kalmamak için yaptırmaya çalış.

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    hocam bende bu sorunu bir kaç çin malı scooter larda görmüştüm sorununu halledinceye kadar ayak marşıyla çalıştır ama ihmal etme mutlaka göster bi servise
    Düş peşindeysen, DÜŞ PEŞİME

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    sorun senin marş motorunda marş motorunu bozulana kadar kullan yani önemli bişi değil takma kafana yeni marş motoru aldığın zaman sorun çözülür
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Evet bencede sorunun marş ile daha doğrusu marş dişlisi ve karşıtı olan volan ile ilgili. Genelde motor çalışırken marşa yanlışlıkla basma sonucu olur ama çoğu motorda bu engellenmiştir. Tek bir dişliyi değiştirerek de geçici çözüme ulaşabilirsin ama her ikisini de değiştirmen gerekecektir. Tabii bizimkisi uzaktan gazel okumak, ustanın görmesi gerekir. Bir de moderatörlerin üstüne gitme onlar sitenin düzeni için uğraşıyorlar. Onların sayesinde bu ve benzeri siteler belli bir seviyeyi koruyabiliyor, yoksa katılımcıların karşılıklı küfürleştiği arenaya döner burası. O zaman site senin de işine yaramaz.

yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)