Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Xenon Bağlama Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    arkadaşlar daha demin xenonu eve getirdim anfi calıstırdıgım 12 volt veren akım var taktım yandı söndü yandı söndü daha sonra kapandı akımı geri cektim yeniden + ucunu değdirdim yine aynı şekilde yandı söndü yandı söndü 3 üncü 1 kere daha deneyim dedim elektirik carptı salladı biraz korktum acaba bozuldumu diyede korktum son defa degdirdim yandı hemen geri cektim neden yanıp söner akım tam olarak alamıyormu nasıl bi alet bu anlamadım gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Motorun aküsünde dene
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    motorun aküsünde dene ne işin var başka akülerde ???
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    akü dediğin doğru akımdır senin verdiğin akım alternatif akım bozarsın deneme bunu bidaha hatta bozulmuşda olabilir yani

Alıntı lijoluna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü dediğin doğru akımdır senin verdiğin akım alternatif akım bozarsın deneme bunu bidaha hatta bozulmuşda olabilir yani
    amfi çalıştırdığım 12voltluktan demiş
    doğru akım gibi geldi bana 12 volt

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ŞİMDİ BAK ARKADASIM BU KADAR YAZILMIŞ ÇİZİLMİŞ.
    1-Eline bir tane bildiğimiz kontrol kalemlerinden alıyorsun tamam mı?
    2-İçini boşaltıyorsun bir tane 12V sofit ampul alıp içine takıyorsun
    arka yaylı kısmın ampule oturduğundan emin ol akunun ustunde sağlamlığını kontrol et lambanın yanığını gör.
    3-Kontrol kaleminin elini dokundurduğun yere bir kablo bağlıyorsun uzunca bunu şase olarak kullanacaz.
    4-Şimdi xenon kiti bir kenara koy önce soktuğun kabloları al elıne
    5-kontrol kalemınden çıkan kabloyu şaseye bağla (yani akunun - kutbuna)
    burası onemli park lambası ile karıştırma kabloları sadece farlara giden 3 kabloyu test edeceksın.
    6-Kısa farlarını yak kontrol kalemı ıle kablolara sırası ıle dokundur lambanın yandığı uç senın kısa farının + sı oluyor ok.
    7-bu ucu kısa far olarak bantla etıketle sonra karıştırma diye
    8-uzun farlarını yak aynı şekilde uzun farın + ucunu bul bunuda etiketle
    9-3.uç otomatikmen farların şasesi oluyor.
    10-xenon kıtı elıne al.
    11-aşağıda linkini verdiğim şemaya göre bağlantılarını yap
    12-akunu güçlü bir aku ile değiştir.
    http://forum.geceucusu.com/index.php...pe=post&id=444

şimdi gelelim h7 olayına h7 ampulu kısa yapmak için bir şapkası olur. bunu bir şekilde bulup uydurman lazım yoksa hep uzun far gidersın mercekte olmadığı için iyi beddua alır trafiği tehlıkeye sokarsın.

uzun kısa yapabilmek için elınde bixenon mercek olması gereklı kı buda senın elınde yok. senın yapabileceğin tek şey ya bixenon mercek almak. hem uzun hem kısa kullanabilmek için. yada h7 amplune gore bir şapka bulacaksın. hep kısalarla kullanacaksın başka çaren yok.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha demin xenonu eve getirdim anfi calıstırdıgım 12 volt veren akım var taktım yandı söndü yandı söndü daha sonra kapandı akımı geri cektim yeniden + ucunu değdirdim yine aynı şekilde yandı söndü yandı söndü 3 üncü 1 kere daha deneyim dedim elektirik carptı salladı biraz korktum acaba bozuldumu diyede korktum son defa degdirdim yandı hemen geri cektim neden yanıp söner akım tam olarak alamıyormu nasıl bi alet bu anlamadım gitti
    gozunu sevdigim 30 000 volt var napiyon sen o balastta sakin elini deydirme bak ucuza getiriyim derkene seni kaybetmiyelim balasta elektrik varken sakin dokunma dusuk amperli yuksek voltaj var...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

evet aslında 30000 şakaya gelmez
    balast xenon gazını ilk açarken parlatmak için veriyor coşkuyu

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50

siz heyecan arıyorsunuz ama uğraştığınız aletle ilgili bikaç bilgide ben vereyim:resimde de gördüğünüz HID balastlar ampul içindeki gazı tetiklemek için ilk aşamada 9 ampere yakın bir akım çekerler.1dk içinde ısınan gaz ile bu akım 3 ampere kadar düşer.bu arada balastla ampül arasındaki bağlantıda düşük akımlı yaklaşık 20bin volt vardır.
    bu aşamada sizin sorununuz balasta gerekli olan kalkış akımını verememek.bu yüzden alet dediğiniz şey yanıp sönüyor.
    dikkatli bir şekilde araba aküsünde denemenizi tavsiye ederim.çalışırsa tekrar tartışalım.kolaygelsin.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar Röle denen alet tm bilmiyorum ama ondan bende yok o yüzdenmi titreme yapar yanıp söner birde 12 volt karışık akım karışık akım verdim direk aynı şekilde yandı söndü daha sonra tamamen söndü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ZC idi sattım gitti LEON la devam !!!
    ya arkadaş bi sağlam biyere gidip te bağlatsan diyorum yakıcaksın motoru bak seni düşündüğümüzden yani yanlış anlama

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    daha elimi vurmuyom ztn kutusunda duruyor yarın gidip bağlatırcam hava güzl olursa inş yazarım resimleri korum inş olursa tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Test etmek istiyorsam bilgisayarların içinde kullandığımız power supply ın sarı ve siyah kablosu ile test edebilirsin. power ı çalıştırmak için yeşil ve siyahı kısa devre yapman lazım.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ayrıyeten powerim var senin dedigin gibi her ayrılmış 12 volt ile anfi çalıştırıyorum anfiden söküm - yi ye + ise artıya bağladım yandı yandı söndü kapandı 1,2 kere denedim aynı şekilde titreme yapıyor daha sonra kapanıyor sıfır xenon neden öyle yapar acaba ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    yapmaması lazım. xenon kaç watt bide kullandığın power kaç watt.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    xenonun kac wat oldunu bilmiyorumda power 300 lük xenonun markası kamasonic h7 8000kevin

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    gökhancım eğer sorunu çözüpte kullanabilirsen, bi süre tecrübe edinip görüşlerini yazarsan sevinirim.
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    tmm yarın götürcektim baya bi kar yağdı en kısa zamanda yaparsam buraya anlatacagım

Arkadaşlar Elektirikciye götürdüm baktı akü yetersiz geldini söyledi 70 amper olması lazsımmış ona görede akü yokmuş motosikletlere göre ilk lambayı ac kapa ac kapa ısınsın daha sonra ac devamlı yanar dedi yani ilk bi ısınması lazımmış doğru mu acaba ? daha başka değişik fikri olan varmı elektonikden anlayan ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    arkadaşlar xenonu yanlış almısım h7 deyil h4 olacakmış acaba doğrumu tm emin diyilim yamaha ybr 125 h kac oluyor ? kesin bilen varmı ?

Motosikleti
    yamaha ybr125 (kırmızı)
    evet internetten aldım sahibinden.com dan fatih kılıclı diye magaza arat bulursun

anladım yani 2 tane ampül olması lazım
    kardeş gitmiş istanbulun en adi en şerfisz herifinden almışsın ne diyyim o adamın dükkanının önünden bile gecilmez yaw HIRSIZ DIRLAR hemde en alasından

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)