Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Xenon Bağlama Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    slm h7 tek işlevlidir hem kısa hem uzun yanmaz,hem kısa hem uzun kullanmak istersen h4 alman lazım h4 xenon setleri kısası xenon'dur uzunu halojen ampüldür eğer hem kısa hem uzun xenon olmasını istersen bixenon(ismi buydu galiba)hem kısası hem uzunu xenondur. Ama burda önemli olan senin motorunun ampül yuvasının ne olduğudur eğer h7 ise sorun yok h4 çevirmen biraz uğraştırır, montajı çok basittir herhangi bir aparat kullanmana gerek yok.

Eski ampülün duyuna giren fişleri çıkarıcaksın onun yerine xenonun bağlantısını yapıcaksın zaten set halindedir aldığın xenon hepsi hazır soketlidir senin ekstra bir şey yapmana gerek yok.Önemli olan senin motorunun tipine uygun xenon alman gerisi zor değl.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım,
    H' lı olan ampullerde ışık birden yanmaz,
    ısınma ile yanar,
    mesela sellektör yaparkende ani ışık vermesi lazım kii,
    öndeki araç veya önden gelen araç seni fark etsin diye,

ama H'lı ampullerde bu olanaksız,
    basılı tutmaısın ve en az 45 sn beklemelısın ısınması için,
    o da tam ısık veremez o kadar zamanda,,,

yani uzun kısa olmuyor malesef..
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    benim bildiğim uzun kısa yapabilen tek ampül H4 tür gerisi hep tek devredi ya uzun,kısa,sis farı,gündüz farıv.s lerde kullanılır
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,
    ısınma ile yanar,

h4 xenon ampülde böyle bir sorun olmaz örneğin ben h4 bixenon kullanıyorum hem kısa hem uzun xenon ,dediğin doğrudur xenonlar normal ampül gibi tepki vermez ısınma süresi vardır ,ama h4 xenon ampül motorludur sen uzun farı yaktığın zaman veya sellektör yaptığın zaman ampülün içindeki motorun ileri geri gitmesiyle sistem çalışır

gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim xenon farlar gazlidir normal ampul gibi dusunme sadece ya uzun yada kisa icin farkli cinsleri bulunur ve baglantisinida soktugun ampulun duyundaki kablolari getirip balast dedigimiz piyasa tabiri ile motormu derler bilmiyorum ona takacaksin + si + ya ve - side - ye gelecek bicimde xenon ampulun kablosunuda balasttaki sokete takacaksin yani arti ve eksi olan uclar(motordaki)senin duydaki arti ve eksiye girecek...

eski duydaki kabloların yeri karıştı hep bulamıyorum acaba hangi renk olacak siyah giriye bağlı mavi renk var boşda birde bi anahtar var ışıgı acıp kapamak icin hep karıştı

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    gkhn boşa uğrşma bak yakarsınn ampullerii dikkat et uğraşmaa hele elktrk aksmanı ters bağlarsan mtr drmadan istop ederrr dkkt ett...
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    analdım elimi cektim bugün 3 elekterikciye gittim anlamayız dediler birde benim xenon en fazla 30 sn yanıyor sonra sönüyor aküden mi kaynaklanıyor acaba

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    ya dostum 90 tlye aldığın xenonu bide elle takmaya takarsan problem kaçınılmaz..
    öte yandan tabiki öbür pahalı xenona para vermekte insanın gücüne gidiyor..mtec xenon bağlatıcaz bu hafta siparişi verdik 250 dolar para..
    evlat acısı gbi yemin ediorm..yakmaya kıyamıcaz.. :D
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ankara'da olsan yardımcı olurdum ama buradan nasıl tarif edeyim bilmiyorum.

Akün kaç amper? Soruya buradan başlamalı.

Düşük amperli bir aküye sahipsen xenonun balastları(beyni) ateşlemeyi gerçekleştiremeyecektir.

Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +
    www.geceucusu.com.

Alıntı aziqun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostum 90 tlye aldığın xenonu bide elle takmaya takarsan problem kaçınılmaz..
    öte yandan tabiki öbür pahalı xenona para vermekte insanın gücüne gidiyor..mtec xenon bağlatıcaz bu hafta siparişi verdik 250 dolar para..
    evlat acısı gbi yemin ediorm..yakmaya kıyamıcaz.. :D
    Çok para vermişsiniz.

Aynı kit piyasada 200-250 küsür liralara bulunurdu. (gerçi araştırmışsınızdır)

Mtec'lerin araca has ürettiği kitler var. O şekilde olunca kabarık bir fiyat veriyorlar. Müşteri de "benim aracım için üretilmiş" mantığı ile hemen giriyor bu olaya
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    valla kaç amper oldunu bilmiyom ama orjinal 12 volt 5 ah yazıyor üstünde motor çalışır iken bile bazen 5 sn yanıp geri kapanıyor bazen 10 sn en fazla 20 sn gibi az sürelerde kapanıyor hemen geri yani sırf beyaz yanıyor bi mavi yandını görememedim :S

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da olsan yardımcı olurdum ama buradan nasıl tarif edeyim bilmiyorum.

Akün kaç amper? Soruya buradan başlamalı.

Düşük amperli bir aküye sahipsen xenonun balastları(beyni) ateşlemeyi gerçekleştiremeyecektir.

+
    www.geceucusu.com.

Çok para vermişsiniz.

Aynı kit piyasada 200-250 küsür liralara bulunurdu. (gerçi araştırmışsınızdır)

Mtec'lerin araca has ürettiği kitler var. O şekilde olunca kabarık bir fiyat veriyorlar. Müşteri de "benim aracım için üretilmiş" mantığı ile hemen giriyor bu olaya
    dostum tabi araştırdım şöyle bişey benim gsr için en uygun olan
    mtec in d1 bixenon 6000/8000 serisi..
    tabi böyle modellere zart zurt dahil olunca fiyat katlanıyor.. ;)
    350ye falan var piyasada ama kendi ustamız 250 dolar çekti kırmadık bizde..sonuçta montajı flan dahil..
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben biraz geç kaldım sanırım olaya, kafalar iyice karışmış konuyu toparlamak isterseniz olayı izah edebilirim

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım,
    ısınma ile yanar,

serkanım olayı karıştırmışsın sanırım yani Halogen ile xenon u sen xenonu anlatmışsın H yani Halogen ampul en hızlı tepki verendir H harfi halogen anlamına gelirH7-H4 gibi ,xenonlar gaz tememelli oldukları için gaz ısınıp yanana ve parlayana kadar süre geçer o yüzden bazı aynalama teknikleri hariç xenonlarla sellektör yapılmaz
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    arkadaşlar benim xenon bi 5 sn yandıgı sürece gördügüm ışık biraz üşük geldi hem beyaz yandı mavimsi yanmasını istiyorum acaba ısınınca mı mavimsi beyaz şekilde yanar sizce

Motosikleti
    Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim xenon bi 5 sn yandıgı sürece gördügüm ışık biraz üşük geldi hem beyaz yandı mavimsi yanmasını istiyorum acaba ısınınca mı mavimsi beyaz şekilde yanar sizce
    aküden gelen amper yeterli olmadığı için ayrıca havalar soğuk bunun çok etkisi var tam performans alması için tam güç alması lazım ayrıca 6000k yani tam beyaz daha iyi bi görüş açısı sağlar 8000k birazdaha mavidir sadece görsel beğeni bi artısı yoktur hatta tr zor bulunan 4300k olan bi xenon vardır o en iyi ve en sağlıklısıdır beyaz sarı arasıdır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    peki xenonlar ısınmadan mavi vermezler dimi

Motosikleti
    peki xenonlar ısınmadan mavi vermezler dimi
    kullandığın xenon kaç kelvin ise o ısıya yani kelvine ulaşmaları için tam güç almaları lazım ayrıca senin mavi den kastın nasıl mavi bilemem 8000k mavi beyaz arasıdır tam mavi 10000k ve 12000k mor verir bu arada kelvin ışık gücü değil ısı ve ışığın ölçü birimidir yani kelvin arttıkça renk mora doğru gider kısaca 6000k daha az 8000k daha fazla ışık verir diye bişey yoktur

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    8000kelvin ama benim xenon 3,4 sn acınıp kapandıgı icin tm rengi ne oldunu göremedim sırf beyaz yandını gördüm aacaba ısındıkdan sonramı maviye dönüyor nasıl oluyor

Motosikleti
    8000kelvin ama benim xenon 3,4 sn acınıp kapandıgı icin tm rengi ne oldunu göremedim sırf beyaz yandını gördüm aacaba ısındıkdan sonramı maviye dönüyor nasıl oluyor
    arkadaşım ben boşa yazıyorum sanırım sana 6000k bir xenon la yan yana getir seninkini seninkinin mavi olduğunu ozaman anlarsın

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    eski duydaki kabloların yeri karıştı hep bulamıyorum acaba hangi renk olacak siyah giriye bağlı mavi renk var boşda birde bi anahtar var ışıgı acıp kapamak icin hep karıştı
    bana normalde sokerken ney nerede idi soylersen sana daha iyi yardimci olabilirim.ilk halde renkler nasildi hic dikkat etmedenmi daldin sokme isine?orada olsam yardim ederdim kesin ancak ben orada olamadigim icin ancak sein aciklamalarinla yardimci olabilicem simdi bana aciklanam gereken switch filan birak eski sistyemde far kablo renklerin neler?adim adim gi,delim
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)