Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki ZR-6R ile gunluk hayat

Motovento
    REKLAM ALANI
    fanatic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olursa zx-6r
    Bu motoru alırsam evden işe işten eve kullanabilr miyim? Eve giderken 2 kilo portakal alsam motorda nasıl taşırım (Tek el kullanamayacağımı varsayıyorum)
    Bir bankaya gittiniz mesela dışarı rahat parkedip işinizi yapabiliyor musunuz? Sokağa park edilien motorlar kamyona koyulup çalınabiliyor mu? Özellikle istanbulda durum nasıl?
    Çok benzin yakar mı?
    Bilenlerden sevabına tavsiyeler bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gs500
    sevgili arkadaşım buralara prometheuys gelmemiş henüz sen en iyisi o gelmeden önce kendini tanıt ok
    MoToR VaZgEçİLMeZ TuTkU Bu...:)

öncelikle forumlara hoşgeldin, portakalı önce sol eline alıyorsun sonra bileğine takıyorsun (portakalı poşette taşıyacağını varsayıyorum) bunun güzel bi artısı olur sola dönüşlerde kolaylıkla kontra yaparsın :-) araba gibi parket kıçı kaldırıma gelecek şekilde parket ama zemin sağlam olsun.. kolay kolay çalamazlar kalabalık yerlere koy.. dükkanların önüne mesela.. boş yerlere koyma.. olabildiğince gideceğin yere yakın koy.. kafaya koyan adam evinin önünden de çalar sen dert etme..

benzin olayını bilemicem..

sevgiler, saygılar..

Motosikleti
    olursa zx-6r
    cevabına teşekkürler rxlover abicim. kendimi kısa tanıtayım madem istek geldi. 29 yaşında mühendisim. istanbuldan. küçükken mobiletten düşüp dizimi incitmiştim bi o anım var bi de almanyadaki motorsikletliler cok hosuma gitmisti. evimin arka caddesinde bir tamirhane vardı. güzel sesler geliyordu...
    portakaldan kastım şu kawasaki zx6r de bagaj gibi bi durum var mı. nasıl kullanışlı mı onu öğrenmek içindi..
    park konusunda az cok anladım.
    once a2 ehliyet almam lazım. sonra dizlik bellik kask eldiven ve maske alacagım. sonra da kawasaki zx6r ama dusmek istemiyorum
    acaba bu motorla istanbuldan kaşa alanyaya gidebilir miyim yoksa chopper mı lazım??

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Gidersin de çok sırtın ağrır be dostum
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    İstedikten sonra portakal da taşırsın, kaşa da gidersin
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı rXLover adlı üyeden alıntı
    (portakalı poşette taşıyacağını varsayıyorum)
    Bu hoş olmuş valla. Kasayla nası taşınır onu merak ettim şimdi ben. Arkaya bağlasak çok mu kötü görüntü oluşur ki
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    04 ZX-636
    arka koltuğa file al, portakalları oraya sıkıştır
    2004 ZX-636 Yeşil Nincaa

hoppalaa!yahu portakal taşımak için zx 6r mi alacan?
    besbelli ki yeni başlıyorsun.600cc racing sana fazla gelir, o eski tatsız anılara yeni ve çok daha tatsızını eklemek istemiyorsan daha küçük hacimli bir motor öneriyorum.

ersin_RR_673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR_1000
    portakaldan kastım şu kawasaki zx6r de bagaj gibi bi durum var mı.

görüntüyü çirkinleştireceğini düşünmüyorum, olur yani neden olmasın.. sanayide topcase için bi iskelet yaptırırsın fazla büyük olmayan göze hoş gelecek kübik değil de dikdörtgen prizma, şık bişey olur bence.. yani ben olsam yaptırırdım.. hem artçının da yaslanacağı bi yer olur

file vb, bi aparatla şu şekilde kullanabilirsin..

Bu hoş olmuş valla. Kasayla nası taşınır onu merak ettim şimdi ben. Arkaya bağlasak çok mu kötü görüntü oluşur ki
    hocam benim tavsiyem arkaya bağlamak yerine tüpçülerin puflar ile tüp taşıma tekniği.. bu motorda zor olur ama kasanın ağırlığı ile stabil bir yol izlenir.. tabii virajlarda yatmak gerektiğinden bu sefer kasanın üstünün kapalı olduğunu varsayıyorum yalnız yolu görmemiz zorlaşacağından uzun boyunlu arkadaşlar daha rahat edecektir..

ikinci bir yöntem ise uzun bacaklı arkadaşlar için.. bu yöntem çok basit kasanın üstüne minder koyarak onu da seleye koyarak ve popomuzu da mindere yani portakal kasasının üstüne koymak yolu ile yol izleyebiliriz fakat, bu durumda rüzgar direnci ile karşılaşırız.. senin dediğin method ise en olmadık olanı.. (!)

ya depo üstüne, ya popo altına.. seçim sizin..

arkadaslar acele satılık mondial 150 zat lazım bı arkadasa varsa satılık bakalım hemen

selametle....

ya bişi sorcam kış geldi biz nerde takılcaz bu arada iş bulmam lazım cok acil....

selametle............
    ________________BURSA MOTO CLUB_______________

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    bence en iyi çözüm bir depo üstü çanta almak. genelde körüklü oluyu ve taşıyacağın yüke göre ayarlıyosun. motordan inince tak sırtına istediğin yere git.

ZX6R a gelince günlük kullanım için HİÇ uygun bir motor olduğunu sanmıyorum tabi haftasonları körfezde yarışmıycaksan. bu motorlara zevk için biniliyo yoğun trafikte çok sıkıntı çekersin.
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

Motosikleti
    olursa zx-6r
    Anladığım kadarıyle bu alette portakal koyacak bir yer yok. Dolayısı ile ya file alıyorum, ya sanayiden sepet yaptırıyorum, ya sırt çantası şeklinde depo üstü torbası kullanıyorum. olsun napalm.
    Kaşa da gitmeyi iki kere düşünmem lazım galiba çünkü benim boyum uzun olduğu için bel ağrısı çekmek konusunda kotü bir geçmişim var..
    besbelli ki yeni başlıyorsun.600cc racing sana fazla gelir, o eski tatsız anılara yeni ve çok daha tatsızını eklemek istemiyorsan daha küçük hacimli bir motor öneriyorum.
    olduk olmadık yerde hız yaparım diye mi boyle düşündünüz yoksa sürüş becerisi gelişmesi gerekir diye mi bilmiyorum. Deli danalar gibi orda burda sırf kıslara hava atmak için gaza basacağımı sonrada ilk virajda yerle bir olacağımı sanmıyorum. İyi ve kontrollü araba kullanırım ama bu bambaşka bişey tabii... Bakalım kursta ne diyecekler öğreneceğiz... Ehliyetimi alıp yazın ortalalarına doğru motorumla geziyormuşuuuumm
    peki kış gelince noolcak?

zx-6r ile motor macerasına başlayacaksan, yani daha önce motor deneyimin az ya da yoksa sakıncalı bence de.. o makinayı hiç kullanmadım ama çılgındır.. ve risk arz edebilir.. üstadların affına sığınarak ybr ile başlamanı tavsiye ederim ben rx ile başladım..(tabii kendine güveniyorsan bilinçliysen bu motorla da başlanmaz diye bişey yok..). hala da o var gerçi, kademeli olarak büyüteceğim xl200+ nx4 falcon+ er-5+kle 500 gibi bi sıralama yaptım kendime :-) fantastik mantastik ama böile olsun istiorum.. boyum uzun yakışsın diyosan falconla da başlayabilirsin..

motoru doğru düzgün daha yeni tanıyorum bu da şu şekilde oldu, boş çimenlik,ağaçlık bi araziye dalıp slalomlar yaptım, yattım kalktım, motoru zorladım, neye ne tepki veriyor kontrol ettim arka tekeri özellikle kilitleyip kaydırdım nasıl kurtarabilirim fln diye oldukça işe yaradı.. daha rahat ve bilinçli sürüyorum artık çünkü motorun benle tartışmasını sağladım.. bu benim yöntemimdi tabii..

uzun yol olayında hep büyüklerimiz yorgunluğun getirdiği dikkatsizlikten bahsederler. o yüzden sık molalar vererek rahat bir yol alırsın.. ve tam kuşam tabii.. bel ağrısına gelince sanırım molalar ile bunun da üstesinden gelirsin.. bence viraj tekniklerine bak.. viraj olayını geliştir.. şu aralar en çok çalıştığım şey bu.. kendine fazla güvenmemek lazım.. (bkz ikarus sendromu)..

en en fazla daha 100 km yol yaptım benim rx ile yavaş yavaş arttırıyorum bana sorarsan küçük çaplı geziler yap kendiliğinden gelişiyor sürüş teknikleri.. ama tavsiyem hiç bir zaman ben ben tamamın deme, hep eksiğini ara sürekli öğrenirsin.. ben öile yapıyorum en azından..

kışın ben kayseride çok motor sürdüm.. yerde buzlanma yoksa dalıyorum valla.. biraz titretiyo hava soğukluğu ama olsun, motor zevki bastırıyor.. en zevklisi ise motorun kirlenmesi.. ne kadar kirlenirse akşam o kadar çok temizlemek için başbaşa kalıyorum motorumla (sadomazo olayına da girdim bu motor yüzünden).. malum sıcak havalarda sadece tozlanıyor temizlemek ise en fazla 1 saat alıyor o da çabucak geçiyor..

sevgiler, saygılar..

bu arada cbr600f e topcase ve sidecase yapılmış.. benca çok hoş durmuş.. hızlarda problem de çıkarmıyormuş..

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    topcase her motora takılır da her motora yakışmaz şekilde görüldüğü gibi..
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    bence de hiç olmamış o motora

konu da amacından sapmış gördüğüm kadarıyla mevzu portakal taşımak değil nasıl kullanışlı mı
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    söz konusu motor ZX6R ve yeni bir kullanıcı için kesinlikle son tercih olmalı iyi bir araba kullanıcısı olmak bu motoru kullanmak zapt etmek hakkını vermek için yeterli değil bence ayrıca tüm derdin portakal taşımak olsun illaki alacağın 2-3 kilo portakalı evine götürebilirsin kullanacağın motor ne olursa olsun ama bence en mantıklısı arkaya file yada ufak bir sırt çantası taşırsın eve giderken alacağın ufak tefek alışverişlerini koyabilmen için resimde gördüğümüz tip çantalar o motora hiçte uygun değil bence tamamiyle görüntü yü ve motorun dizaynını ve yapısını etkileyecek şeyler şehir içinde biraz zorlanacağın doğru uzun yolda bel arısı da mümkün ama rahat oturuş şeklini bir süre sonra alışarak bulur ve bel arısı işini çözümlersin gibi geliyo bana ayrıca almayı düşündüğün korumaların içinden dizliği çıkart bana kalırsa dizlikle race kullanan hiç görmedim ben onun yerine pantolon alsan daha uygun olabilir iyibir kask mont ve pantolon al bence birde bellik ama yinede tavsiyelere uy ve başlangıç motorun olarak başka bir motoru tercih etmeye bak pişman olmazsın kazasız sürüşler dileğiyle........

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    benzin konusuna ne diyorsunuz bildiğim kadarıyla benzin göstergeside yok bu motorlarda
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    günlük kullanımda ideal değil tabiii fazla yakar ama sadece evden işe işten eve mesafe çok uzak değilse zevkine değer

redpepper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125
    baba portakalı dert etme poşetle kola asarsın asıl önemli olan senin için yakıt tüketimi vede günlük kullanıma uygunluğu öncelikle yakıt bakımından hiç ekonomik olmayacak senin için bu bir ikincisi de bunlar zevk motoru öyle trafiğe gelebilecek motorlardan diil düşük hızda gidersen ki trafikte mecbur kalıyorsun hararet yapar yorar seni işyerine giden yolu göz önünde bulundur ona göre karar ver derim

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    yanına sepet taktır bence
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler