Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Benzin boyaya zarar verir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    eğer benzin motor kısmana yani metal aksama gelirse ve ya akarsa sararma yapabilir hemen yakanması gerekir bu durumda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    konuyu hortlatıyorum ama, tank korumasının üzerindeki yapışkanı çıkartmak için zippo benzini kullansak işe yarar mı? bir de boyaya zarar verir mi? bilen bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim...

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Alıntı Last King adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatıyorum ama, tank korumasının üzerindeki yapışkanı çıkartmak için zippo benzini kullansak işe yarar mı? bir de boyaya zarar verir mi? bilen bi arkadaş yardımcı olursa sevinirim...
    Benzin, Gaz yağı, Mazot boyaya kesinlikle zarar vermez, (sentetik boya hariç)
    Tank üzerindeki ped i çıkartıysanız direk benzinle kalan yapışkan artıklarınısile bilirsiniz, çıkartmadıysanız önce saç kurutma makinesi ile ısıtıp sökme işlemini kolaylaştırın sonra kalan artıkları silin.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Zinciri mazotla temizliyorum. Yağı pası kiri mazotla temizliyorum. yapışkan etiket izi kalmışsa mazotla kaldırıyorum. Jantları mazotla parlatıyorum. WD40 halt etmiş. Benzin mazot boyaya hiçbir şekilde zarar vermez aksine iyidir temizler parlatır. Benzin daha çok uçucu olduğu için kaybolur gider mazot biraz daha kalıcıdır.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin, Gaz yağı, Mazot boyaya kesinlikle zarar vermez, (sentetik boya hariç)
    Tank üzerindeki ped i çıkartıysanız direk benzinle kalan yapışkan artıklarınısile bilirsiniz, çıkartmadıysanız önce saç kurutma makinesi ile ısıtıp sökme işlemini kolaylaştırın sonra kalan artıkları silin.
    teşekkür ederim, zippo benzini ile temizleyeyim o zaman kalan yapışkan izlerini

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

beyler zippo gazı ile yaptım. aman tanrım didim. :D müthiş sonuç. ne çizilme ne boya atması.. hiç bişey olmadı. bir de temizlemek için mikrofiber bez kullanın.

Motosikleti
    Motoran Torro LX 100
    Benim cub motosikletimde benzin hortumu delinmiş. Motora akşam deneme amaçlı 1,5 litre benzin koydum. Bütün benzin sabaha kadar sol grenajın alt kısmına damladığı için sabah hafifçe bi dokundum ve kırıldı plastik kısım. Boyaya zarar verir mi bilmiyorum ama

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    benzin boyadan vernigini calar yani parlakligini bu uzun zamanla olur test etmek istersen selulozik srey boyayi sik bir yere pilastik demir parcasi ikinci gun benzin dok boya akar gider bu da dik oldugu icin hemen gider ama mazot ve gaz yagi zararsizdir ben selulozik tiner daha pahali diye elimi benzinle yikiyorum aman diyim benzini uzaktut aletten
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler