Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mondial 150ZAT Mercek ve Gündüz farı uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    bunlar genel malzemeler arkadaşlar

burda da mercekleri oturtmak için far tasına ve arka plastık kısmına yer acıyoruz

Gündüz farı uygulaması bu ledler mercedes aracların arka sinyalleri benim kuzen orda calısıyor ordan getirdi bende bu şekilde değerlendirdim

Kullanılan malzemeler

Zatın cıkma farı
    Bi-xenon mercek
    Çakar lamba
    Mercedes araclarından cıkma arka sinyal
    matkap ince uclu
    eğe
    tornavida

yapım aşamasında gerekio bişeler işte

sorularınıza acığım arkadaşlar şu anda birtek far ampullerim kaldı bu merceklere h7 uydura biliyormusuz h7 alıp takmam gerekecek o zaman motor üstünde de nasıl ışık verdiğini görüceksiniz arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR-1000
    en sounda yaptın valla engin.tebrik ederim.Tam olarak ne zaman bıter bıde motorun ustunde bakalım :D

Motosikleti
    loading...
    ampullere kaldı iş abi onları almaya kaldı cepte para kaladığı için ampulleri alamiyorum şu anda bilmiyorum ne zaman biter diye ama güzek olcak

bu arada benim yeni farımda uzunlar için ampul yok

merceklerim uzunlu kısalı resimde görülen merceklerde motor var ve uzun kısayı o motor perdeyi oynattığı için yapıyor

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    eline saglık güzel olmus tebrik ederim..

fakat anlamadıgım bi husus var Mercedes araclarından cıkma arka sinyal abicim
    bu ne için gerekli fotoda yer almıyorda yada benmi göremedim.

eline sağlık
    merceklerle farın plastik arası öylemi kalacak bişeyle kapatacakmısın son halini çok merak ettim doğrusu

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Araç üstünde Görmek Istiyorum.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Artık Yok...
    her şeyi çok güzel yapmışsın parayada kıyıp profesyönel bir iş çıkartmışsında şimdi o merceklere çok şık xenon yakışır yaptır bak ışıkdanda çok yüksek verim ve kalite alıcaksın ama gözünü seviyim çıkar o ledleri falan o kadar para harcayıp masraf yapıp o kadar ucuz ve kalitesiz lede mede bulaşma beyaz park al mtec ampül xenon taktır hatta far açıkken merceğide koymuşun angel eye tak bak sonra bütün gün oturur farını seyredersin.

angellar 30 imlyon mtec white ampül 15 milyon çifti tek pahalı olan xenon ama inan çok çok değer mercek olayına girişmişsen olayın devamı getir bence hakkını ver..

bu arada tas ın içi kırmızımı çok ilginç kırmızı ise tasın içinde açıkken siyaha boya güzel olur kaparkende farı dikkat et hava almasın buhar yapar devamlı kapattıkdan sonrada bir iki gün bekle içinde hava yapmışsa arkadan çıkar

birde şu var far işi en masraflı işdir araba içinde motor içinde o işe bir bulaşdınmı hastalık gibidir önce dersin farın içini boyıyım sonra dersin mercek atıyım mercek atmışken xenon yapıyım xenon yapmışken angel çakıyım yakışır bunları yapmışım birde fara çakar atıyım gündüz farı yapıyım o bu şu derken bir bakarsın fiyat çitası almış başını gitmiş sırf o yüzden ben bile girişemedim o işlere helal olsun yani

Motosikleti
    loading...
    Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline saglık güzel olmus tebrik ederim..

fakat anlamadıgım bi husus var Mercedes araclarından cıkma arka sinyal abicim
    bu ne için gerekli fotoda yer almıyorda yada benmi göremedim.
    gokhan mercedesin arka sinyalleri ledli ondan öle yazmıstım ama ledli olduğunu belirtmemişim kusuruma bakmayın

logaritma kardeşim

angel işini yapıcaktım hatta hem angel hem gündüz farı yapıcaktım ama mercekler cok büyük ikisi sıgmadı bende elimde o ledler var diye onları kullandım onlar cok güzel led ler aslında bakamıyorsun göz alıyor cok iyi ısık yapıyor xenon işine gelince arabamda xenon yok motorada takamam galiba bu merceklere xenon tipinin sadece ampulu 150 tl teki oda gerisini sen düşün ama angel işini düşünüyorum şimdilik biraz ara verdim para kalmadı hem angel halka alcam hem h7 ampul alıcam 50 lira para temiz gider ki h7 mtec ampuller 30 liramı ne öle bişe idi en son angel halkalar 25 lira içini kırmızı yaptım yaza motorun rengiyle oynıcam gri rengi var beyaz yapcam bi kaç yerinde kırmızı boyama işi yapıcam uyumlu olsun diye şimdiden boyadım aslında kırmızı güzel oldu

Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık
    merceklerle farın plastik arası öylemi kalacak bişeyle kapatacakmısın son halini çok merak ettim doğrusu
    en son kapatmayı düşünüyorum su almaması lazım çünkü

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Engin yine yapmışsın yapacağını.sen yaza kadar 250cc motoruda da takarsın.

sana bundan sonra yeni bir isim buldum

ENGİNER (mühendis)
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    loading...
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin yine yapmışsın yapacağını.sen yaza kadar 250cc motoruda da takarsın.

sana bundan sonra yeni bir isim buldum

ENGİNER (mühendis)

Eywallah serkanım elimizden geldiğince bişeler yapmaya calısıyorum işte arka stopada bişeler düşünüyorum bakalım tabi önce farları komple bitirmek gerekio

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    valla ne diyeyimki gayet ustaca olmuş bnce çok begendim
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    loading...
    teşekkür ederim

iyi kötü bütün yorumları istiyorum arkadaşlar

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    [QUOTE=enginogurlu;
    sorularınıza acığım arkadaşlar şu anda birtek far ampullerim kaldı bu merceklere h7 uydura biliyormusuz h7 alıp takmam gerekecek o zaman motor üstünde de nasıl ışık verdiğini görüceksiniz arkadaşlar[/QUOTE]

Abi benim soru biraz degişik ama farla ilgili. Motosiklete Selekör dügmesi nasıl monte edebiliriz. Galiba Senin bu konularda bilgin var
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    loading...
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim soru biraz degişik ama farla ilgili. Motosiklete Selekör dügmesi nasıl monte edebiliriz. Galiba Senin bu konularda bilgin var
    normalde sellektör düğmesi oluo seninkinde yoksa bi bakmak lazım yada bi ceyran bi şase kablosu cekiceksin arayabi düğme koyucaksın o sellektör düğmesi olacak ama ampulun uzununa bağlıcaksın

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    işte bu ceryan la şase kablosunu nerden cekicem. onu bilmiyorum. ceryanı kontagın ucundan biyerden mi cekicem?
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    loading...
    Alıntı Mehmet-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu ceryan la şase kablosunu nerden cekicem. onu bilmiyorum. ceryanı kontagın ucundan biyerden mi cekicem?
    olabilir kardeş neden olmasın olabilir ezbere bişe diyemiyorum bakmak lazım

Motosikleti
    Artık Yok...
    enginogurlu

xenon kit komple herşeyiyle 100 milyona takarsın sahibindene gir dolu 100 milyon civarına motorsiklet için xenon kit satanlar var

angellarda boy boy illa oraya uyan bir boy bulursun bulamassan angel yapan yerler var orda özel yaptırabilirsin

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    walla elıne sağlık butce el verse bende yapacam su işi çunku bizim motorların far aynaları dengesiz dağıtıyor ışığı 55w lık ampul taktım sonuc yıne aynı dağıtıyor. ve akuyu bıtırıyor o yuzden mercek sart hatta ben mercek olmasa bile normal h7 far aynası bulsam onu bıle takacam yanı su ışığı toplu gondersınde. mercek olmuş başka faar aynası olmuş önemlı dııl. ama bi uygulama yapmak şart

Motosikleti
    loading...
    logaritma

abicim bu merceklere her ampul olmuyor d1-s d2-s ampul modeli oluyor sadece ampulu sadece 150 lira cıvarında kitle beraber alırsam 500 lirayı gecer tahminimce

everlasting

kardeşim bütce olsa demissin ben yaptıgım masrafı sayıyım

cıkma far az hasarlı hatta 20 lira dahada uyguna bulabilirsin
    cıkma bi-xenon (uzun kısalı) mercek 50 lira verdim
    cakar lamba 25 lira cıvarı ben daha önceden almıstım
    kullandığım ledlerde mercedes servisinden geldi ücretsiz yanı
    led yerine yuvarlak halka kullanırsanız 20 lira cıvarı bi ücreti var
    far tasını boyamak için sprey boya 3 lira ne reng olursa olsun
    cakma xenon görünümlü h7 ampul alıcam 30 lira cıvarı da onlar

baskada bişe kalmadı gerisi el emeği göz buru paha bicilemez

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    hayırlı olsun ama tabanı mat siyaha boyasan daha güzel durabilirdi sana bi tavsiye veriyim o dışı mav olan xenon görünümlü ampüllerden sala ve asla alma imkanın varsa sağdo ssolda kullanan birinin arabasını motorunu al yağmurlu bi havada ışığın kalitesine bak öyle karar ver ben taktım gündüz farı gibi bişey oldu parkların ışığıyla gidiyorum ama karşındakininde gözünü alıyo
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler