Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tüvturk Motosiklet Muayene Soru Cevap

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Motosiklet fenni muayensi ile ilgili firmaya bir e-posta gönderdim.
    Cevabı hemen geldi. Sizin de sorularınız olursa cevaplıyorlar haberiniz olsun istedim.

Kime: info@tuvturk.com.tr
    Merhaba, sayın yetkili motosiklet fenni muayenesinde ne gibi yerlere bakılıyor ve bizim hangi şeylere dikkat etmemiz gerekiyor?
    Lütfen ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    CEVAP:
    Sayın Ali Semerci,
    Öncelikle müşterimiz olarak tarafımıza iletmiş olduğunuz görüş, öneri ve sorularınızın bizler için bir gelişim fırsatı olduğunu belirtir, göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz.
    Motorsiklet muayenesi ile ilgili merak edilen hususları aşağıda soru-cevap şeklinde bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.
    · Motosiklet kullanıcılarının özellikle dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?
    Özellikle dikkat edilmesi gereken bir husus yoktur.
    Aydınlatma sistemlerinin iyi çalışması, dayama ayağı açıkken motorun hareket etmemesi gerekmektedir.
    · Motosiklet muayenelerinde nelere bakılmaktadır?
    Motorsikletler, araç muayenesine benzer şekilde muayeneye tabi tutulmaktadırlar; araçlar gibi fren test cihazına sokulmamakta, muayene sahasında uygun bir alanda fren testi yapılmaktadır.
    · Motosiklet, aksesuarları zengin bir araçtır, bu aksesuarlardan hangileri muayene de sorun çıkarır (niye çıkarır) ?
    Motorsikletlerin bir kısmına sepet dediğimiz yan tarafa oturma aksesuarı takılmaktadır; bu istihap haddini, taşıyabileceği kişi sayısını ve aracın genişliğini değiştirdiği için proje gerektirmektedir. Genişlik, yükseklik ciddi bir şekilde değişmediği sürece boyutlar sorun yaratmamaktadır.
    · Otomobillerde sağlık çantası gibi bulunması gereken ekstralar varken motosikletlerde bulunması ve bulunmaması gerekenler nelerdir ?
    Zorunlu ekipman olarak kask aranmaktadır. Kask’a dahili bir gözlük sistemi yok ise harici olarak sürücünün bir gözlüğü olmak zorundadır.

Saygılarımızla,
    TÜVTURK A.Ş.
    X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
    Ayrıca ekte dosyalar göderdiler.
    Ben de bir kaç pdf dosya buldum onları ekledim. Bu belgelerde pek çok sorunuza cevap bulacaksınız. İndirmek için tıklayın. Küçük zaten. http://www.box.net/shared/ihkc6olv8q
    4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Teşekkürler bilgilendirme için...
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Teşekkürler Ali Semerci..ekteki dosyalarıda inceledim..Başlığın sabitlenmesi gerektiğini düşünüyorum..Modlara duyrulur..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    paylaşım için teşekkürler yararlı bilgiler
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet fenni muayensi ile ilgili firmaya bir e-posta gönderdim.
    Cevabı hemen geldi. Sizin de sorularınız olursa cevaplıyorlar haberiniz olsun istedim.

Kime: info@tuvturk.com.tr
    Merhaba, sayın yetkili motosiklet fenni muayenesinde ne gibi yerlere bakılıyor ve bizim hangi şeylere dikkat etmemiz gerekiyor?
    Lütfen ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?
    Şimdiden teşekkür ederim.
    CEVAP:
    Sayın Ali Semerci,
    Öncelikle müşterimiz olarak tarafımıza iletmiş olduğunuz görüş, öneri ve sorularınızın bizler için bir gelişim fırsatı olduğunu belirtir, göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyet için teşekkür ederiz.
    Motorsiklet muayenesi ile ilgili merak edilen hususları aşağıda soru-cevap şeklinde bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.
    · Motosiklet kullanıcılarının özellikle dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?
    Özellikle dikkat edilmesi gereken bir husus yoktur.
    Aydınlatma sistemlerinin iyi çalışması, dayama ayağı açıkken motorun hareket etmemesi gerekmektedir.
    · Motosiklet muayenelerinde nelere bakılmaktadır?
    Motorsikletler, araç muayenesine benzer şekilde muayeneye tabi tutulmaktadırlar; araçlar gibi fren test cihazına sokulmamakta, muayene sahasında uygun bir alanda fren testi yapılmaktadır.
    · Motosiklet, aksesuarları zengin bir araçtır, bu aksesuarlardan hangileri muayene de sorun çıkarır (niye çıkarır) ?
    Motorsikletlerin bir kısmına sepet dediğimiz yan tarafa oturma aksesuarı takılmaktadır; bu istihap haddini, taşıyabileceği kişi sayısını ve aracın genişliğini değiştirdiği için proje gerektirmektedir. Genişlik, yükseklik ciddi bir şekilde değişmediği sürece boyutlar sorun yaratmamaktadır.
    · Otomobillerde sağlık çantası gibi bulunması gereken ekstralar varken motosikletlerde bulunması ve bulunmaması gerekenler nelerdir ?
    Zorunlu ekipman olarak kask aranmaktadır. Kask’a dahili bir gözlük sistemi yok ise harici olarak sürücünün bir gözlüğü olmak zorundadır.

Saygılarımızla,
    TÜVTURK A.Ş.
    Ayrıca ekte dosyalar göderdiler.
    Ben de bir kaç pdf dosya buldum onları ekledim. Bu belgelerde pek çok sorunuza cevap bulacaksınız. İndirmek için tıklayın. Küçük zaten. http://www.box.net/shared/ihkc6olv8q
    benin ve bir çok motorun müşürü yok ne olacak geçemeyecekmiyiz yani
    M.balibey bunu beğendi.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    ben teşekkür ederim.
    bu arada benim motorda da yan ayak müşürü yok.
    kafama takıldı, tüvtürkteki arkadaşın msn adresini alıp komple sorsam mı diyorum
    ama öğrenmek lazım yine de.
    4

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oradaki küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti. ve bundan dolayı bir tanıdığımın da ceza yediğini belirterek o detayı belirteyim

Full face veya Çeneden açılır bir kask kullanıyorsanız hiç bir sorun yok ancak , nazi kaskı takan sürücüler eğer gözlük ( uzak yakın veya güneş gözlüğü tarzı ) takarak gözlerini korayacak bir önlem almıyorlasa , polis tarafından dururulup ceza kesilebiliniyor.bu sürücü için geçerli, ardçıya bu uygulama yapılmıyor.

Motosikleti
    Honda XL 185 s
    Teşekkürler uzun zamandır aklıma takılan bir soruydu..

yukarıda "dayama ayağı açıkken motorun hareket etmemesi gerekmektedir" diyor sadece ybr için sorun yok ayağa kaldırdığında motorun tekeri boşta dönüyor zaten..

ama ayaklığı yanda ve müşürsüz olanlar ne yapacak ben asıl onu merak ediyorum şimdi.. mesela ben kanunide yan ayak açıkken hareket edebiliyorum. geçemeyecekmiyim şimdi ben?

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oradaki küçük bir ayrıntı dikkatimi çekti. ve bundan dolayı bir tanıdığımın da ceza yediğini belirterek o detayı belirteyim

Full face veya Çeneden açılır bir kask kullanıyorsanız hiç bir sorun yok ancak , nazi kaskı takan sürücüler eğer gözlük ( uzak yakın veya güneş gözlüğü tarzı ) takarak gözlerini korayacak bir önelem almıyorlasa , polis tarafından dururulup ceza kesilebiliniyor.
    çok doğru zaten trafik dersinden çok iyi hatırladığım bi ayrıntı: motosiklet sürücülerinin koruma başlığı ve koruyucu gözlük, motosiklet yolcularının sadece koruyucu başlık takma gibi bi zorunlulukları var..

vizörsüz kask takanların bunu dikkate almaları gerekiyor..
    [COLOR="Silver"]Hayat bir motordan diğerine geçip gidiyor.. sonu yok mu yoksa?[/COLOR]

Motosikleti
    tabanway
    Gecen gun arabami goturdum muayeneye.. herseye ama herseye bakiyorlar. Istanbul ici istasyonlar cok ama cok kalabalik. geceden gidiyor millet. Ben sile ye gittim. sabah 9.10 da girdim 67. sirayi aldim. isim bittiginde saat 12 idi. Sizlerde sileyi tercih edin bence
    AT, AVRAT, MOTOR...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bende dün gittim çatalca daki istasyona araç muayenesi için.
    Saat 11:00 da gittim 143 sıra aldım saat 16 da işim bitti.
    Muayeneyi yapan arkadaşa motoru da getircen neye bakıyorsunuz dedim.
    Elektirik aksamı düzgün olsun, fazla sesli egzoz olmasın, birde kask, eldiven olsun yeter dedi.
    Benim çinlinin farı sarardı fazla iyi göstermez 5 yaşında dedim; makineye sokuyoruz ufak bir değer alsa bile geçer dedi hafif kusurlu olarak. Öyle yan ayaktan falan birşey bahsetmedi.
    Ancak en kötüsü motor için gittiğiniz de arabaların sırasına giriyorsunuz ayrıcalık yok, bence bunun için bir mail bombardımanı yapmak lazım, ilgili bir firmaya benziyor.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hayda ne şl bu ya araba sırasında motorsiklet mantıga bak adam motorun neyine bakacaksa baksın bakalım ne bulacak
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    ali semerci kardeşim paylaşım için çok teşekkürr

Motosikleti
    Kanuni Tigrina 2oo6
    100 cc motorlarda muayene oluyomu

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı motobike45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 cc motorlarda muayene oluyomu

Muayene oluyor,motorlu taşıt vergisi yok bildiğim kadarıyla..trafikte kullanılıyor sonuç olarak..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    faydalı bir bilgi sağol...
    ...

Motosikleti
    o kadar hazırlık yaptım tam muayene günü geldi benim muayene günü tam 3 sene ileri attı bu bilgileri 3 sene sonra tekrar karıştırırım artık.
    YBr'yi yeniledim de
    4

arkadaslar selam aranızda yeniyim kuba 125 çita aldım daha 4 gün oluyor normalde yarın yani bugun salı dediler trafikten imzaya cagırıacaklar seni ruhsat için dediler yani arkadaslar sizler deneyimlisiniz sormak istedigim muayne full olacak biliorum ama trafik sigortası falan da olacakmı bunun içerisinde yani bilen arkadaslarım acıklarsa cok sevinirim ayrıca bu motorsiklet vergileri hangi aylarda ödenior muaynesi hangi aydan aya yapılıor lütfen yardım tşkr ederim

Lpg

Motorsiklette lpg ile muayene nasıl yapılabilir
    sorun olurmu

Exception : kardesim sıfır aldıgın bir motorda bildiğim kadarıyla 2 yıl vizesı oluyo ve bir sonrakı vize tarıhıde ruhsatta yazan vize tarıhıne son 2 veya 3 gun kala 118 70 arayarak muayene randevu almak ıstedıgını soyluyorsun onlar yardımcı oluyorlar sigortaya gelınce kardesım sıfır araçta sigorta olmaz bir sigorta acentesıne ruhsatınla gidip sigortanı yaptıra bilirsın vergi ise ocak ve temmuz aynda vergi dairesıne ruhsatınla gidip halledebilirsın şubat ve ağustosa taşmamak şartıyla ama yerınde olsam vergısınıde tek seferde 2 bandrolude alırım bir sonrakı yıl ocak ayına kadar rahat edersın .. dicem bukadar tşk ederım ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Exception : kardesim sıfır aldıgın bir motorda bildiğim kadarıyla 2 yıl vizesı oluyo ve bir sonrakı vize tarıhıde ruhsatta yazan vize tarıhıne son 2 veya 3 gun kala 118 70 arayarak muayene randevu almak ıstedıgını soyluyorsun onlar yardımcı oluyorlar sigortaya gelınce kardesım sıfır araçta sigorta olmaz bir sigorta acentesıne ruhsatınla gidip sigortanı yaptıra bilirsın vergi ise ocak ve temmuz aynda vergi dairesıne ruhsatınla gidip halledebilirsın şubat ve ağustosa taşmamak şartıyla ama yerınde olsam vergısınıde tek seferde 2 bandrolude alırım bir sonrakı yıl ocak ayına kadar rahat edersın .. dicem bukadar tşk ederım ..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı meftu65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

118 70 tüvtürk'ün telefonu mu ? niye boşuna dakkası 1 lira olan bir numarayı arayalım ?
    https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/default.aspx
    Tüvtürk muayene randevusu burdan bedavaya alınabilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler