Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tüvturk Motosiklet Muayene Soru Cevap

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    118 70 tüvtürk'ün telefonu mu ? niye boşuna dakkası 1 lira olan bir numarayı arayalım ?
    https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/default.aspx
    Tüvtürk muayene randevusu burdan bedavaya alınabilir.
    11870 bilinmeyen numaralar servisi. Tuvturk'un numarası 0850 222 88 88. Numarayı veren arkadaşın 11870 ile bir yakınlığı var belli ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11870 bilinmeyen numaralar servisi. Tuvturk'un numarası 0850 222 88 88. Numarayı veren arkadaşın 11870 ile bir yakınlığı var belli ki.
    Fark ettim ben de. yalnız bu 118 serisi numaralar reklamlarıyla o kadar antipati yarattı ki bedava olsa bile aramam zaten

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    eski ama gören olursa faydalansın. frenlere için artık makinaları var. bir tekeri kıstırıp diğer tekere fren yapıyorlar bilgisayar ölçüyor.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r.
    · Otomobillerde sağlık çantası gibi bulunması gereken ekstralar varken motosikletlerde bulunması ve bulunmaması gerekenler nelerdir ?
    Zorunlu ekipman olarak kask aranmaktadır. Kask’a dahili bir gözlük sistemi yok ise harici olarak sürücünün bir gözlüğü olmak zorundadır.

Saygılarımızla,
    TÜVTURK A.Ş.
    X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X
    neeeeeeeeeeeeeeee gözlükmüüüüüüüüüü kaskın ön camı yeterli olmazmıki

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet arkadaşımın üzerine. Muayenesini ben yaptırabilir miyim?

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet arkadaşımın üzerine. Muayenesini ben yaptırabilir miyim?
    Muayeneye götürdüğünüz aracın ruhsatı başka bir kişi üzerine ise;

Yanınızda T.C. kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet olmalı. Bulunduğunuz takvim ayı içinde istasyona daha önceden araç götürdüyseniz, aracın ruhsat sahibinden alınmış noter onaylı vekâletname ile istasyona gitmelisiniz. Vekâletname son 1 ay içinde düzenlenmiş olmalı ve araç plakası, plakasız araçlar için ise şasi numarası açıkça belirtilmeli. Vekâletnamede aracı muayeneye götürecek kişinin T.C. kimlik numarası, isim ve soyisimleri belirtilmiş olmalı.

Yaşasın kopyala / yapıştır
    ero__ bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu ben de okudum da açıkçası anlayamadım. Yani ben son 1 ay içerisinde hiç bişi götürmedim. Öyleyse üzerime olmayan başka bir aracı götürebilirim değil mi?
    rumelian bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu ben de okudum da açıkçası anlayamadım. Yani ben son 1 ay içerisinde hiç bişi götürmedim. Öyleyse üzerime olmayan başka bir aracı götürebilirim değil mi?
    Goturebilirsin. Ama sonra 30 gun baska bir araci muayeneye goturemezsin. Sadece kimligin yeterli

Duzeltme: 30 gun icerisinde de baska araci goturebilirsin. ama o ikinci aracin sahibinin noterden vakalet vermesi lazim
    ero__ bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Aynen öyle.
    Ancak son bir ay (son 30 gün) içinde değil, bulunduğun ay içinden bahsediliyor.
    Örneğin 31 Ağustos'ta kendi aracını, hemen ertesi gün 1 Eylül'de başka aracı vekaletsiz götürebilirsin.
    ero__ bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motosikletimin muayenesi 2015 Şubat ayında bitiyordu. Randevuyu 21 Şubat 2015 tarihine aldım. 19 ve 20 Şubat'ta İstanbul'da okulları tatil edecek kadar kar yağmıştı. Kızıltoprak Muayene İstasyonunda 21 Şubat'ta ki muayeneye motoru kamyonete atıp götürmeyi bile düşündüm. En sonunda motora binip sabah 8:30 daki muayeneye gittim. Arka çantayı taksam mı?, takmasam mı? diye tereddüt etsemde çantayı takarak gittim. Muayene istasyonunda o saatte benden başka müşteri yoktu. 93.-TL muayene parasını ödedim. 10 dakika süren muayene sonunda arka çanta ve far ayarı hafif kusur sayılarak muayeneden geçtim. Dönüş yolunda bir minibüs aniden "U" dönüşü yapmaya kalkınca minibüsün altına girme tehlikesi yaşadım. Nereden aklıma geldiyse muhterem sürücü kardeşime "Helal olsun sana!.." diyebildim. Arka teker kilitlenmesi dışında frenlerime iyi not verdim. Tekeriniz düz bassın...
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimin muayenesi 2015 Şubat ayında bitiyordu. Randevuyu 21 Şubat 2015 tarihine aldım. 19 ve 20 Şubat'ta İstanbul'da okulları tatil edecek kadar kar yağmıştı. Kızıltoprak Muayene İstasyonunda 21 Şubat'ta ki muayeneye motoru kamyonete atıp götürmeyi bile düşündüm. En sonunda motora binip sabah 8:30 daki muayeneye gittim. Arka çantayı taksam mı?, takmasam mı? diye tereddüt etsemde çantayı takarak gittim. Muayene istasyonunda o saatte benden başka müşteri yoktu. 93.-TL muayene parasını ödedim. 10 dakika süren muayene sonunda arka çanta ve far ayarı hafif kusur sayılarak muayeneden geçtim. Dönüş yolunda bir minibüs aniden "U" dönüşü yapmaya kalkınca minibüsün altına girme tehlikesi yaşadım. Nereden aklıma geldiyse muhterem sürücü kardeşime "Helal olsun sana!.." diyebildim. Arka teker kilitlenmesi dışında frenlerime iyi not verdim. Tekeriniz düz bassın...
    Geçmiş olsun, rica etsem daha detay verirmisiniz?, tam olarak ne kadar sürede bitti , nelere bakıyorlar , söz gelimi orjinalde 4'lü flaşör yok iken sonradan takıldı, geriye kalan herşey yerli yerinde , ama 1-2 ay sonra benimkide ilk muayeneye geçicek, bu yüzden git-gel yapmak istemiyorum
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, rica etsem daha detay verirmisiniz?, tam olarak ne kadar sürede bitti , nelere bakıyorlar , söz gelimi orjinalde 4'lü flaşör yok iken sonradan takıldı, geriye kalan herşey yerli yerinde , ama 1-2 ay sonra benimkide ilk muayeneye geçicek, bu yüzden git-gel yapmak istemiyorum
    benim muayene doldu, para bulunca gidecem ama ne zaman

2mtv + muayene +ay sonu itibariyle sigorta = 300 lira
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim muayene doldu, para bulunca gidecem ama ne zaman

2mtv + muayene +ay sonu itibariyle sigorta = 300 lira

1mtv ,sigorta ,muayene albendende okadar , son 1 aydır fazla açıldım bendede durumlar .. seninkimi kara benimki senden kara hesabı, hayırlısı olsun..
    cenkito bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıkları muayeneler şunlar;
    1- Şasi numarası.
    2- Dönen silindirin üzerinde ön arka fren kontrolü. Fren diski ve balatası kontrolü(gözle)
    3- Süspansiyonların kontrolü.
    4- Far muayenesı, lamba ve sinyaller.
    Muayene 10 dakika sürüyor.
    Benim motorunu gayet ciddi bir muayeneden geçirdiler. Uzun far ayarını biraz kaldırmıştım. Ve philips extreme vision %130 ampul takılı idi. Muayenede gözden kaçmadı. Uzun far hafif kusurlu bulundu.

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıkları muayeneler şunlar;
    1- Şasi numarası.
    2- Dönen silindirin üzerinde ön arka fren kontrolü. Fren diski ve balatası kontrolü(gözle)
    3- Süspansiyonların kontrolü.
    4- Far muayenesı, lamba ve sinyaller.
    Muayene 10 dakika sürüyor.
    Benim motorunu gayet ciddi bir muayeneden geçirdiler. Uzun far ayarını biraz kaldırmıştım. Ve philips extreme vision %130 ampul takılı idi. Muayenede gözden kaçmadı. Uzun far hafif kusurlu bulundu.
    Detay için teşekkür ederim , extreme vision aynı ampülü kullanıyorum , detay iyi oldu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...e-rehberi.html

Konu ile ilgili güncel bilgileri bu başlığa ekledik,buradan da takip edebilirsiniz.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada Xenon ampüle bir sorun çıkarıyorlar mı ?

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Diyelim motosikletimizde gosterge yok ama geri kalan sinyal stop ve farlar frenler hersey yerli yerinde sadece gosterge yok hafif kusur icerisinde gecer mi yoksa sikinti olusur mu

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Göstergelerin hepsi ağır kusur sebebidir. Dolayısıyla geçemiyor.
    Mutlak surette tüm ampullerin yanması gerekiyor.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergelerin hepsi ağır kusur sebebidir. Dolayısıyla geçemiyor.
    Mutlak surette tüm ampullerin yanması gerekiyor.
    Gosterge olarak nelerin olmasi lazim ornegin cogu motorda devir ve benzin gostergesi vites gostergesi yok muhtemelen km sayaci icin ve neler icin mecburi ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler