Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sinyallar Değişti Flaşör Devreden Cıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar ybrem var sinyalları değiştirdim kücük sport tipli sinyalalrdan aldım takdım ama hata var yani sağ verince yanıyor normal ama sadece yanıp sönmüyor sola aynı şekilde aynı eskileri takdım normal çalıştı elekrenikci arkadaşıma sordum flaşör değişmesi lazım dedi neden diye sordum sinyalların lambasının gücü az o yüzden yapar dedi o zaman flaşör alalım dedim flaşör ona göre zor buluruz dedi sizce ne yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ledli sinyalse böyle sorunlar olabildiğini duymuştum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    led diyil icinde ufak ışık var ama kac lık olduınu bilmiyorum acaba birbirine uyusturmak icin ne yaapbiliriz

flaşör değiştir normal 5 ytl flaşör doğanın makvo orjinal flaşörü ise 10 ytl
    sanayiye git bi al satınaldığın yerin önünde deneolur bence doğanın ki hem yerli veya çin malı değil orjinal makvo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sinyalleri kullanmiyorsan cikar gitsin

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yine eskilerini tak, sorun çözülürse flaşörü değil aldığın sinyalleri değiştir.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    flaşör değiştir normal 5 ytl flaşör doğanın makvo orjinal flaşörü ise 10 ytl
    sanayiye git bi al satınaldığın yerin önünde deneolur bence doğanın ki hem yerli veya çin malı değil orjinal makvo
    flaşörde sorun yok sinyalların ampülleri düşük gücü uyumlu olmuyor o yüzden yanmıyor

Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinyalleri kullanmiyorsan cikar gitsin
    yok yavv cok hoşuma gitti sinyallar sport süper oldu

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine eskilerini tak, sorun çözülürse flaşörü değil aldığın sinyalleri değiştir.
    eskilerini takıonca normal calısıyor sorun flaşör diyil arkadaşlar sorun sinyalların icindeki ampülün kücü düşük olması ve bunlar flaşörle uyum sağlamıyor o yüzden yanıp sönmüyor

ben elektronikçiyim benim flaşör iki kere bozuldu bu durum sadece flaşör hatası
    gibime geliyor

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    arkadaşlar flaşörde sorun diyil ki sorun yeni aldıgım sinyalların ampülleri uyumlu diyil flaşöre yanıp sönmüyor o yüzden eskileri takınca çalışıyor ama ben yeni sinyallarımı takmak istiyorum

ben yanlış anlattım sanırsam yeni alacağın tofaşın koca ampülünü sürebiliyor 10 ytl ye iyisi ampülleri yakar yanlışmıyım zaten sinyalin başka bağlantısı yok

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Gökhan Git Saneyiye 12 V Luk Herhengi Bir Flaşör Al Ve Sorundan Kurtul... Arkadaş çok M Do0ğru Söylemiş...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ortak flaşörde sorun yokki yavv sorun sorun sinyalların icindeki ampüllerin uyumlu olmaması simdi yeni bi flaşör alsam oda aynısı yapmazmıdır ki ?

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortak flaşörde sorun yokki yavv sorun sorun sinyalların icindeki ampüllerin uyumlu olmaması simdi yeni bi flaşör alsam oda aynısı yapmazmıdır ki ?
    Sorun yeni sinyal ampullerinin daha düşük akım çekmesiyle alakalı. Daha düşük akım sebebi ile flaşör ısınmıyor bu sebeple akımı kesmiyor. Yuvaları aynı ise eski sinyallerin ampullerini yenisine tak, veya aynı değerlerde yeni ampul al. Ampul bulma şansın yoksa flaşörü değiştirmek zorundasın.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    gökhan

motosikletlerde tuhaf bir sistem var

sinyal ampulünün biri patlarsa o taraftaki diğer ampül sürekli yanıyor,sanırım sağlam ampüller birbirini tamamlıyor.

senin sorunun flaşörle ilgili değil.aldığın yeni sinyal takımının içerisindeki ampulerle ilgili, ya watt olarak uygun değil yada arıza var.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    bende led takmak istedim fakat gücü az geldi devamlı yanıyo motorun görünmeyen flaşörün yanına sinyal kablosunsan hat cekip sinyal lanbalarını taktım butaktığım ampuller gözükmüyor normal calışıyo

Alıntı fehmiilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende led takmak istedim fakat gücü az geldi devamlı yanıyo motorun görünmeyen flaşörün yanına sinyal kablosunsan hat cekip sinyal lanbalarını taktım butaktığım ampuller gözükmüyor normal calışıyo
    @Gökhan
    flaşörü denemem dersen paralel ampül tak 2 tane ama biraz emek ister

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Yuan Cuba Yarı otomatık motorun Flasoru sıze tam olarak uymaktadır bız Led li sinyal yaptık on arka YBR ye onu kullandık kendısınınkı olmuyor ufak bı farkda yanmıyor yada hızlı yanıp sonuyor..Dedıgım flasoru alın deneyın !!
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Flaşör denen zımbırık elektromekaniktir, termik olarak çalışır, üzerinden akım geçince ısınıp genleşen metal kontakları açar, kontaklar açılınca üzerinden akım geçmez yeniden soğur ve kontaklar kapanır, bu şekilde sürekli tekrarlar ve sonuçta sinyaller yanıp söner.

Orjinalini elektronik bir flaşör ile değiştirebilirsiniz ama orjinalinde herhangi bir besleme girişi olmadığı devreye seri bağlandığı ama elektronik olanda bir besleme ihtiyacı olacağı için flaşör soketinde bazı ufak değişiklikle dolayısıyla motosikletin elektrik tesisatında kesme biçme gerekebilir.

En mantıklısı yeni taktığın sinyallere paralel olarak yüksek watt'li (5W civarı) düşük omajlı(çeşitli değerler deneyerek orjinale yakın bir yanma sönme hızı yakalayabilirsin) birer direnç takarak flaşör üzerinden gerektiği kadar akım akmasını sağlarsan düzgün çalışır.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    ampulunun içdirençi avometre ile ölçün. Uygun omajdaki bir dirençi takın. Yada elektronikçi bir tanıdğınız yada arkadaşınız varsa mekanik olmayan bir tamamen elektronik flaşör yapsın.

@aye

sizinle aynı zamanda aşağı yukarı aynı şeyleri yazmışız

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    universal flaşörler var çoğu çin malı için üretilmiş olan.. onlar düşük watt olan ampullerle bile çalışıyor..

üstelik 5 7 lira gibi birşey..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)