Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dediğim Benzini Deneyin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Movie XL 150
    Ben ne kullanmalıyım.
    Benim motosikletime uygun mudur super benzin. Ben 97-98 kurşunsuz alıyordum hep.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bence süper al bir dene.Daha az yakacak.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar açıklayayım bari o zaman..

Kurşun benzine sonradan eklenir. Benizinin önceden içinde olan ve sonradan içinden geri alınan bir madde değildir. Kurşunun katılmasının sebebi benizinin sıkıştırma aşamasından bujinin çakmasından önce erken patlamanın önüne geçmektir. Buna vuruntu denir. Kurşunsuz benzin içine kurşun yerine başka katkılar eklenerek vuruntu azaltılır. Ama kuşunun canlılar için zehirli olduğu konusu önem kazanınca otomobil firmaları kurşunsuz denilen yakıt türüne uygun motorlar, ve bu motorlarda vuruntuyu azaltacak sistemler geliştirmişler. Yani modern motorların hemen tamamı kurşunsuz benzinle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kurşunlu benzin kullanmak egzos sistemlerindeki katalizatörlere zarar verir, kısa sürede işe yaramaz hale getirir. Yüksek oktanlı hale getirilen benzin ise bu erken patlamaları daha da baskılayıcı özelliktedir. Bütün bu konuların yakıt tüketimi ve performans ile ilgisi yoktur...

Kısa...Öz....Anlaşılır...
    anlatım için teşekkürler Rigel Hocam..

.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Oktan meselesini daha önce de tartışmıştık.. Oktanın yükselmesi patlamanın daha önce olmasına yol açar... bizim bindiğimiz( az devirli diyelim ); motorlara 95 oktan en ideali...Ama Race tarzı devirli makinalarda 97oktan koyulur; der ustalarımız....

Bu oktan meselesi Çok B..ktan bir mesele... Kimin neye ne koyduğu belli değil...Motorunu en rahat hangisi götürüyorsa hangisi işine geliyorsa onu alıcaksın.... Kimseye inanmıyacaksın kendin alıcaksın....

Şu şell, opet, bupet ,yok po işleri biraz ters.... Hangi firme olursa olsun benzini ya kırıkkaleden ya da aliağadan hadi bilemedin tuzladan alır.... Kendileri bir takım eklemelerle piyasaya sürüyolar... yok PWER yok PUWER Yok MaGnatek adı altında sanki kendileri üretiyorlar.... Pişmiş aşa su katıyorlar....Tüketicinin kafasını her malda olduğu gibi benzin olayında da karıştırmaktan başka bişey değil....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Rigel" hocam güzel açıklamış,teşekkür ederim.En iyi tasarruf yolu gaz kolunu az açmaktan geçer.Aynı yerden aldığım benzinle 150km'de yolda kaldığımıda yada benzin bitene kadar 200km yaptığımıda bilirim.İnsanın kendisiyle ilgili bişey yani.Benzinin oktanın ne olursa olsun,senin oktanın güzel olsun.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Yamaha R1
    petrol ofisinin süper benzini epdk kanunlarına göre 95 oktan diye geçiyor ama aslında 96,5 oktandır tavsiye ederim ama birde şu var eğer motorunuz süper benzine göre üretilmişse mesela bende 2003 R1 var onlar kurşunsuz benzine göre ayarlı olduğu için süperde randıman alınamıyor her na kadar şu anki süper benzin kurşunsuz olsada adı üzerinde katkılı kurşunsuz yani içindeki kurşun alınıyor onun yerine mangan konuluyor sebebi ise eski normal yada süper yakan araçlar kurşunsuz benzin kullandığında ayarsızlık yaşanabiliyor po bu eski araçlar için kurşun yerine mangan koyuyor benzinin içine böylece araçların çalışmasında bir değişiklik olmuyor
    AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VATAN SİZE MİNNETTARDIR RUHUNUZ ŞAD OLSUN
    VATAN SAĞOLSUN

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akılı kelden benzini shell den
    O benim lafımdıBen Antalyada denedim en az giden total sonra opet en son shell kullandım ve memlunum 10-15km fazla yapıyor şartlar aynı
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    bıldıgım kadarıyla 97ve uzerı enjeksıyomlar ıcın uygun,kalbulatorlu ıse 95 veya normal benzın kullanılmalı
    MOTOR bence bır hastalıktır.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Bizim buradaki benzin istasyonlarında süper benzin yok artık. Ben 95 oktan ve devamlı aynı yerden benzin kullanıyorum çok memnunum..

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ya kurunsuzdan supere gecınce motora zararı olmazmı ? benım bıldıgım zararlı ha belkı katkılı katkısız o nun zararı olmaz ama kursunsuza alısmıs motora kursunlu koymak sakat gıbı

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Benzin konusunda nerdeyse Butun Petrollerden Aldım.HEpsi Farklı km ler yapıyor. Ama En memnun kaldıgım ve sürekli aldıgım yer Petrol Ofisi. kurşunsuz 95 Kullanıyorum. Diger petrollere Göre daha fazla yol kat ediyorum. (Reklam Yapmak Gİbi olmasın
    07-gєηçℓιк

mobilete super koysak bı zararı olurmu acaba?
    ([B]TEKEL[/B])inle Tut Beni ([B]ALKOL[/B])larına Sar Beni N([B]EFES[/B])ine Muhtacım......::bira01::

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yasalar geregi 3 senedir super benzin satilmiyor artik. aldininiz benzinler 95 oktan Super benzin yanma gucune getirilmis benzinlerdir. Eski super benzinlerin icinde belli bir oranda yag vardi iki zamanli motorlar icin. artik bu kalkti.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Kolpa Adamları

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akılı kelden benzini shell den

Shell gine en sağlamı
    hocam bizim buradan akpetle petrol ofisi var bende akpetten alıyom ücretsiz yıkama var diğerlerinde yıkatınca 5 liradan az attımı dik dik bakıyolar bide akpetin 95premium munu alıyom
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    aliağa da kendi gozumle gordum total deposunun onunde shell kamyonuda vardı bilmem ne kamyonuda burada kendimiz kandırmayalım hepsi aynı sadece satan yere baglı bende kle 500 var ben 95 oktan alıyorum daha kaç km yaparda olçmedim ama buyuk ihitmalle po veya shellden alacagım haa birde opet vardı burada oradana alırım yeterki depo boşalsın
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    burgman AN400
    Ben 1990 senesinden beri istanbulda araba kullanıyorum. Benimde rahatsızlığım her benzin alışımda arabanın km sini sıfırlayıp ne kadar yol gideceğidir ve aldığım istasyonları kıyaslarım. İstanbul içinde SHELL 'in kalitesi daha iyi olduğunu gördüm. İstanbul dışında PO daha iyi olduğunu gördüm.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi benzin kullandığın benzin :X yolda benzin bitsin 97 98 ini mi arıcam onun bea

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)