Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

suzuki tl 1000 s

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de pek piyasası olmayan bir motor. Temizi bulunursa alınabilir tabiiki, ancak iyi bir usta bakmalı en başta. Bir de parça konusunda ben pek güvenemiyorum açıkçası bu motora. Bir keresinde uzun süredir yatan, bayağı sorunlu bir TL1000' e rastlamıştım serviste; o günden sonra korkar oldum açıkçası. Ben olsam daha güncel ve daha genç modelleri tercih ederdim o paralara. Nacizane kişisel görüşüm. Hatta Hyo GT650'yi de bir düşün bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...li-soru-2.html

ahah buldum o topici..gnusher arkadasimiz demis..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ,anlaşılan TL1000 bana fiziksel ve maddi açıdan zaralı olabilir
    şimdi de kawazaki Z750 ye yöneldim , bu motor hakkındaki görüşlerinizi de alabilirmiyim . .

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Ohoooo işimiz var senle Şaka bir yana Z 750 yi bende düşünüyorum çok kaslı ve güçlü makine arkadaşımda var 600 rr almak için satıyor 9 milyara bana ver diyorum olmaz yaw naptın diyor Bana göre naked motorların içinde en yakışıklısı 10 binle 11 bin liraya temizini bulabilirsin 4 silindir 110 hp lik deli bir makine bence ciddi ciddi düşün derim.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    0 km hyosung gt 650 var 10900 ytl ,
    http://www.sahibinden.com/hyosung_gt...XQQdisplayitem

ama başka topiclerden hatırladığım hyosunglarda krank kırma gibi bi problem varmış , GT650 naked larda böyle bi şey varmı acaba hiç duydunuzmu arkadaşlar . ?

1000 cc , 750 ,650 gittikçe düştük bu arada , sonumuz hayırlısı

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maddi imkanların ne kadar bilmiyorum ama madem naked bir model düşünüyorsun FZ6'yı da listene eklemelisin bence
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Motor bakımından güvenebilirsin, çok dayanıklıdır o yüzdende aynı güç ünitesini şu anda Dl-1000 kullanıyor. Parça problemide yaşamazsın ama sonuçta üretimden kalkmış eski bir model. Sonra satma kısmında zorlanabilirsin tabiki.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Alıntı salina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km hyosung gt 650 var 10900 ytl ,
    http://www.sahibinden.com/hyosung_gt...XQQdisplayitem

ama başka topiclerden hatırladığım hyosunglarda krank kırma gibi bi problem varmış , GT650 naked larda böyle bi şey varmı acaba hiç duydunuzmu arkadaşlar . ?

1000 cc , 750 ,650 gittikçe düştük bu arada , sonumuz hayırlısı
    GT650 de güzel makinadır; kullandığı motor Suzuki DL650 V-Strom ile aynı. Yani krank kırma gibi bir durum söz konusu değil, o sadece 2006 model ve öncesi GT250' lerde rastlanan bir durum. Avantajları, alacağın makina modelli(yeni) olacak, parça fiyatları da japonlar kadar yüksek değildir. Piyasada 8000 - 9000 civarı ikinci el temiz makinalar bulma şansın da var. Bence sıfırına o kadar para vereceğine 2. el düşün.

Ama eğer bu tutarı gözden çıkardıysan da 2. el temiz bir japon alman yerinde olur diye düşünüyorum. Mesela bahsettiğin gibi Z750 bence nakedlar arasındaki en yakışıklı makina, gücü ve torkuyla da "600'lük Racing Avcısı" sıfatını hakediyor bence.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birde kimisi için önemli olmasada bence her tüketicinin bir şekilde düşünmesi gereken konu, VERGiLER..
    650cc'e kadarki vergi oranıyla bunun üzerindeki vergi oranı neredeyse 2 kat farklı!

dolayısıyla yukarıda GT650R muhabbeti geçtiğinden, konuya bende katılmak istedim ve 650cc'nin daha makul olabileceğini düşünüyorum. 78 HP de hiç küçümsenecek bir güç değil!

dl1000

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildigim kadariyla o motor boxer diil..
    sakat motor derlerdi sanki o motor icin..
    bence cok daha iyi makineler bulunabilir onun yerine..
    arkadaşım bilmediğin bir konuda yorum yanlış olur.istersen

http://www.vstromturkiye.org ziyaret et bilgi al.
    50 ytl yakıtla 120 km hızla 350 km civarı gidiyor +- 30 km

ben honda ta 600 kullanıyordum şu an dl 1000 kullanıyorum .denemi tavsiye ederim.motorla kullanan uyum içinde olması lazım .tarzını deneyerek bul.önyargılı olma .birde motor kısmet işi 2.el alacaksan önceki sahibini tanımalısın derim.yani AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER.........

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    blk sende okumayi ogren once..
    dl den diil tl den bahsediliyor..

ha dersenki ikisi ayni motor,disli oranlari vs farkli oradan biliorum..
    eger zaten boxer oldgunu iddia ediyosan sen in o motordan ve bu isi birak..
    kullandigin motoru ogren..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    gt650 R gerçekten güzel motor (ama naked modelini pek beğenmedim), şimdi de yamaha mt-03 ile hyosun gt650 R arasında kararsızlıktayım .
    gt650 R motor gücü bakımından bayağı fark atıyor 78 hp -- 48 hp .
    ama mt-03 30 kg daha hafif ve sanırım şehir içinde daha kullanışlı olur.dış görünüş bakımından ikiside kendi sınıfında çok güzel makineler.
    benim motosiklette aradığım düşük devirde yüksek tork vermesi ,sırf bu yüzden daha önce cbr600 gibi racing alacaktım vazgeçtim .tamam motor 120 hp ama bu güce ulaşmak için 12500 gibi devirlere çıkmak lazım , bana biraz gereksiz gibi geldi ,sonuçta yarışçı değilim .

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Mt-03 bildiğin chopper motorunun naked bir gövdeye entegre edilmiş halidir. Eğer yüksek hız merakın yoksa oldukça yüksek torklu bir makina. Benim 650 naked sınıfında favorim Er-6 açıkcası. Tek dezavantajı ufak olduğu için uzun boylulara pek uygun değil
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Alıntı salina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt650 R gerçekten güzel motor (ama naked modelini pek beğenmedim), şimdi de yamaha mt-03 ile hyosun gt650 R arasında kararsızlıktayım .
    gt650 R motor gücü bakımından bayağı fark atıyor 78 hp -- 48 hp .
    ama mt-03 30 kg daha hafif ve sanırım şehir içinde daha kullanışlı olur.dış görünüş bakımından ikiside kendi sınıfında çok güzel makineler.
    benim motosiklette aradığım düşük devirde yüksek tork vermesi ,sırf bu yüzden daha önce cbr600 gibi racing alacaktım vazgeçtim .tamam motor 120 hp ama bu güce ulaşmak için 12500 gibi devirlere çıkmak lazım , bana biraz gereksiz gibi geldi ,sonuçta yarışçı değilim .
    İkisinde de tork yönünden aradığını bulacağını düşünüyorum, ama Hyo'da güçle birleşen torkun sana daha fazla keyif vereceğine eminim. İleride MT03'ün yetmeyeceğini düşündüğüm için, benim tercihim GT650 yönünde olurdu. MT03'ün avantajıysa dediğin gibi şehir içinde daha hafif, kıvrak ve kolay kullanımlı oluşu.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    er-6 teknik özelliklerine baktım da gt 650 R den 20 kg daha hafif ,
    ve max. torkunu biraz daha düşük devirde veriyor .
    işle gittikçe karışıyor vitesliye mi geçsem , maxiscooter mı alsam
    neyse aramaya devam , arayan bulur nasıl olsa

Gerçi ikisi farklı sınıfta motorlar, biri naked-sporttouring, diğeri supersport. ER-6 72HP, GT650R 77HP, ama ER-6 enjeksiyonlu olması nedeniyle yakıt konusunda oldukça ekonomik ve torku da sınıfının en yüksek torku. Daha hafif olması nedeniyle de performans konusunda bu iki motorun kafa kafaya olduğunu düşünüyorum. Bu ikisi arasında seçim yapacak olsam, benim tercihim daha yeni teknoloji olan ER-6 olurdu.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    sıfır gt650 R 2008 model 8750 ytl miş :
    http://www.sahibinden.com/sifir_gt_2...XQQdisplayitem

bi yanlışlık mı var yoksa , sıfırı 12500 ytl den başlıyor başka satıcılarda . .? ?

Bu ilanda yanlışlık var bence, adam GT250' yi satıyor o paraya diye düşünüyorum. Çünkü motor hacmine 126 - 250 cm3 yazmış. Ama model ve resim GT650R.

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilanda yanlışlık var bence, adam GT250' yi satıyor o paraya diye düşünüyorum. Çünkü motor hacmine 126 - 250 cm3 yazmış. Ama model ve resim GT650R.
    doğru bence de gt250 dir büyük ihtimal.
    ya da adam ne sattığını bilmiyor

evet tahmin ettiğiniz gibi gt250 miş , telefonla sordum .
    gt650R 14000 ytl istiyor .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)