Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok acil yardım!! Virago çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var viragom marş basıyor fakat bir türlü çalışmıyor ve motosikletimi yolda bırakmak zorunda kaldım.4 gün önce gazyet güzel çalışıyordu. Sizce nasıl çalıştırabilirim ya da ankara çayyolu tarafında bildiğiniz bir motosiklet ustası varmı? aküsü zayıf olduğundan vurdurark çalıştırmayı denedim çalışmadı takviye ile denedim yine olmadı marş motoru döndürüyor ama gaz almıyor ve benzini de dolu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bujini söküp temizlersen problem çözülebilir,boğulmuştur. Jigleni kapat önce tam gaz verip tut, gaz kelebeğini aç, fazla yakıtı egsozdan dışarı at ve öyle bir marşa bas olmadı bujini temizle.

Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    marsa cok fazla bastıysan wendingsi (mars motoru ıle bırlıkte hareket eden bir tür dişli)kırmıs olabılırsın
    benımde benzımım bıttıgınde yolda kalmıstım benzınden oldugunu tahmın edemeyıp elektrık marsına fazla basmıstım wendings denen dişli kırılmıs nıhayetınde benımde motorumun marsı basıyor benzını vardı aku doluydu ama calısmıyordu.
    ama sunuda belırtırım benım motorum cınlıydı belkıde aynı arıza deıldır.ben sadece fikir olması için soledım.ıstersen bır bak mars motoruna yakın yerlerden marsa bastıgında tangır tungur sesler gelıyorsaa ole bişey olabılır ıst.de yasadıgım için ne yazıkkı tamırcı konusuna bişi soleyemcem çok geçmiş olsun

Motosikleti
    kle 500
    benim ilk motosikletim ondan dolayı teknik konuları yeni yeni öğreniyorum, 4 gün önce sınava geç kaldığım için okula motosikletimle gitmek zorunda kaldım ve 50km'nin üstüne çıktığım zaman motor devriyle orantılı ses gelmeye başlamıştı, takırtı değil ama arabalardaki triger kayışı gevşeyince çıkan sese benziyordu 20km altına indiğim zaman ses kesiliyiyordu o sesin nedeninide bulamadım sadece ses vardı ama gidişinde bir sıkıntı yoktu ve normal olarak çalıştırabiliyordum. Kafamı taşlara vuruyorum şu an keşke o haldeyken kullanmasaydım diye galiba usta çağırmam gerekicek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bujı kablosunu cıkarıp ateslemenın olup olmadıgıne bı bak...egerkı atesleme varsa bujı ıslanmıstır...bujıyı değiştir....sorun bujıdeyse hava filitresının girişini tıkayıp cikleyı ac ve marsa bas...
    hava ıyı olsa yanına gelırdımde....

Alıntı mirty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motosikletim ondan dolayı teknik konuları yeni yeni öğreniyorum, 4 gün önce sınava geç kaldığım için okula motosikletimle gitmek zorunda kaldım ve 50km'nin üstüne çıktığım zaman motor devriyle orantılı ses gelmeye başlamıştı, takırtı değil ama arabalardaki triger kayışı gevşeyince çıkan sese benziyordu 20km altına indiğim zaman ses kesiliyiyordu o sesin nedeninide bulamadım sadece ses vardı ama gidişinde bir sıkıntı yoktu ve normal olarak çalıştırabiliyordum. Kafamı taşlara vuruyorum şu an keşke o haldeyken kullanmasaydım diye galiba usta çağırmam gerekicek.
    Motorun çalışmamasıyla bu dediklerinin arasında bir bağ bulmak müneccim işi. Motordan ses geliyor ,motor yağı kontrol etin mi? Motorsikletin hızı ile motorun hızı farklı farklı şeyler bu sesi motor devrinde olarak açıklar mısın?

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bende de virago 250 nin kopyası olan ledow war, bi hafta kadar önce aynı olay başıma geldi yeni buji taktım ve tek marşta çalıştı motor yuzde 90 aynı problemden kaynaklanıyordur.Bujilerim en fazla 1000 km yapmıştı ve çıkarttığımdada gayet sağlıklı gözüküyordu ama yeni bujiler ilaç gibi geldi motora seninkide büyük ihtimal aynı sorundur arkadaşım.Ben motorumla hareket etmeden önce böyle soğuk havalarda motorumu bir kaç dakika jiklede ısındırırım büyük ihtimal bujilerin kesmesi bundan kaynaklanıyor sanki ısınmadan sürseydim motorumu buji bu kadar kısa sürede kesmezdi gibime geldi motoru jiklede ısındırmak motora yarar sağlarken bujilere zarar mı veriyor acaba fikri olan var mıdır?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Benim de tahminim bujiden kaynaklı olması. Marş sesini duyuyorsan fakat ateşlemiyorsa bujide sorun var, Hava filtrende tıkanmış olabilir, sökülmesi kolay ıslaksa ya kurut ya da değiştir.

Motosikleti
    kle 500
    50 kmh'nin üstüne çıktığım zaman motosikletimi boşa alsam bile tekerleğin dönüş hızıyla orantılı olarak ses devam ediyor motorun devriyle alakası yok galiba 20kmh'nin altına düştüğüm zaman ses kesiliyor ve ses rahatsız edici düzeyde bu haftasonu ustaya götürmem gerek ama finallerden dolayı vakit bulamadım bi türlü

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    mirty motor konusunda tecrübeli değilsin. Bu nedenle kendin sorunu çözmeye çalışma. Anlattığın sesin sebebini buradan tarifle bulmak çok zor. Motosikleti vurdurarakta çalıştıramadım yazmışsın eğer bu işi doğru yaptıysan marş motorun arızalı olsada çalışırdı. Aynı şekilde boğulmuş motorda biraz uzun süre vurdurunca çiğ benzini atıp çalışır. Ustaya götürdüğün zaman başında dur sohbet et biraz bişeyler kapmaya çalış

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı mirty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 kmh'nin üstüne çıktığım zaman motosikletimi boşa alsam bile tekerleğin dönüş hızıyla orantılı olarak ses devam ediyor motorun devriyle alakası yok galiba 20kmh'nin altına düştüğüm zaman ses kesiliyor ve ses rahatsız edici düzeyde bu haftasonu ustaya götürmem gerek ama finallerden dolayı vakit bulamadım bi türlü
    Bu ses zincir sesine benziyor,esas konuya geleyim bence buji eğer boğulduysa tam gaz çalıstırmayı dene
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    kle 500
    bende teknik olarak tam hakim olmadığımdan dolayı yarın ustaya göstericem. İnşallah sorunu en kısa zamanda hallederiz hepinize yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler