Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Far Sensörü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaşlar sanayide bir dükkanda far sensörü satılıyor 60 milyona sana 40 milyona bırakırım dedi arada tanıdık olduğu için

adama dedim motora uyarmı diye bakdı benim alete uyar dedi istersen hemen takalım dedi ister kısalara ister uzunlara bağlazır dedi tünele girdinmi hava karardımı kapalı havalarda farlar direk devreye girer dedi

20 milyonda işçilik istedi yani toplam 60 milyona geliyor böyle güzel bir lüks için fazla pahalı gelmedi ama motorda da ne kadar gerekli sizce

Bu arada sensör kutusunu takdınızmı sadece far sensörü dışında follow home özelliğide var yani kontağı kapadığınızda 5 yada 10 saniye boyunca farlar yanmaya devam ediyor falan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bi düğmeye basıp uzunları yakmak varken 40 ytl neden :D
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Artık Yok...
    evet benim düşündüğüm zaten gece yada tünelde devreye girmesi değilde böyle insanın gündüz vakdi kapalı havalarda bulutlu havalarda farları açası gelmiyor gündüz diye yada unutuyor falan en azından böyle vakitler sizi ikilemden kurtarıyor farlar ne zaman yanacağına en doğru vakitte en doğru zamanda kendi karar veriyor o yanı güzel..

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    al dostum al, sordugun sey zevke yonelik bir hadise, eger canin istiyorsa almalisin belki pozitif yorumlarin olur baskalarida alir.. ise yarar..
    dip not: bende silecek sensoru takacam, yagmurda kendi calissin.. kaskima tabii
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al dostum al, sordugun sey zevke yonelik bir hadise, eger canin istiyorsa almalisin belki pozitif yorumlarin olur baskalarida alir.. ise yarar..
    dip not: bende silecek sensoru takacam, yagmurda kendi calissin.. kaskima tabii
    MoToSikletede Taktır Belkİ Arada Kendi Kendini YIKar
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    donald duck amca'nın "motosiklet teorisi" adlı kitabını okudum okuyalı gündüz hep uzun farlarım açık gezerim. etkisi ne kadardır bilmiyorum ama psikolojik olarak iyi geliyor zaten görünmezlik iksirini içmişken trafikte, bir de gecenin gelmesini ya da tünele girmeyi mi bekleyeceğim uzunların yanması için?
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    bu ürün gece ışık aldıkca elektrik dreklerinn altından gecrrken sönücek yanıcak sönücek yanıcak sürekli,drek aralıkları boyunca,taktırıcaksanız gerktiginde sürekli yakableceginiz bi anahtar koydurtmayı unutmayınız.

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullandığınız sürece uzun far daima açık olmalıdır.Çünkü Motosikletin uzun farları arabadaki gibi göz almaycaktır. Bizim en büyük dertlerimizden biri trafikte görülememekti,riske atmamak lazım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farınızda açık olsun yolunuzda özlü sözü, sadece otomobiller için değil motosiklet kullanıcıları içinde geçerli olduğundan, bu yüzden gündüzleri de farlarımızın açık olması gerektiğinden, benim için gereksiz bir teknoloji..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    :QUOTE=Lucas;1361450]Farınızda açık olsun yolunuzda özlü sözü, sadece otomobiller için değil motosiklet kullanıcıları içinde geçerli olduğundan, bu yüzden gündüzleri de farlarımızın açık olması gerektiğinden, benim için gereksiz bir teknoloji..[/QUOTE]

ben yola çıkmadan , arabada emliyet kemerimi motosiklette kask ımı kesin takarım.... ama ikisindede yaptığım ortak şey farları gece gündüz açma olur....

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi düğmeye basıp uzunları yakmak varken 40 ytl neden :D
    zevk ve ugraş meselesi.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

marşa basarım farımı açarım, marşı kapatırım farımı kapatırım bence gereksiz sönsör falan. tabi zevk meselesi
    YαşαмℓαÖℓüмAяαѕıη∂αCαмвαzℓıкYαρıуσяυmBυAяαℓαя....

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı Murat2100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MoToSikletede Taktır Belkİ Arada Kendi Kendini YIKar
    sonra bi bakiyorum motor jet-ski olmus..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    bence farın hep yanık dolas bolece devamlı far yakmaya usenmezsınde...hemde farkedılırlıgın artar...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanayide bir dükkanda far sensörü satılıyor 60 milyona sana 40 milyona bırakırım dedi arada tanıdık olduğu için

adama dedim motora uyarmı diye bakdı benim alete uyar dedi istersen hemen takalım dedi ister kısalara ister uzunlara bağlazır dedi tünele girdinmi hava karardımı kapalı havalarda farlar direk devreye girer dedi

20 milyonda işçilik istedi yani toplam 60 milyona geliyor böyle güzel bir lüks için fazla pahalı gelmedi ama motorda da ne kadar gerekli sizce

Bu arada sensör kutusunu takdınızmı sadece far sensörü dışında follow home özelliğide var yani kontağı kapadığınızda 5 yada 10 saniye boyunca farlar yanmaya devam ediyor falan
    ben bu işi kendim yaptım malzeme 10 liraya mal olmadı istediğin karanlıkta yanması için ayalıyabiliyosun ama elektronıkten anlayan biri yapar fotosel işi bu

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Ekleyecek birşey kalmamış. ARkadaşlar zaten motosiklette sürekli olarak far takmanın önemini belirtmişler.

Bu nedenle sensör açıkcası bizim için pek kullanışlı değil.
    Yine de paylaşım için teşekkürler.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    Artık Yok...
    olsun ben genede paylaşımımı yapdım bilmeyenlerde öğrenmiş oldu en azından motora gereksiz yada gerekli böyle bir şey yapılabiliyor

bende vazgeçdim ama düşünen olursa özelliklerini ekliyim merak edenlere

*Kapalı otopark, alt geçit, tünel girişlerinde parklarınızı ve kısa farlarınızı otomatik olarak anında açar.

*Havanın kararmaya başlamasıyla önce aracınızın park ışıklarını , biraz daha kararmasıyla kısa farlarınızı otomatik olarak açar.

*Havanın aydınlanmaya başlamasıyla önce aracınızın kısa farlarını , biraz daha aydınlanmasıyla park ışıklarınızı otomatik olarak kapatır.

*Sistemi sensörün arkasında bulunan gizli tuşa basarak devreye sokabilir ve aynı tuşla devre dışı bırakabilirsiniz. Sistemin devreye girdiğini anlamanız için park ışıklarınız 4 saniye açık kalacaktır.Sistem devre dışı bırakıldığında park ışıklarınız kapanma sinyali verip sistem kapanacaktır.

*Istediğniz zaman park ve far ışıklarınız kendinizde aracınızın anahtarından açabilirsiniz.

*Gece aracınızın kontağını kapattıktan sonra size 15 saniye takip ışığı olarak farlarınızı açık tutacak ve daha sonra otomatik olarak kapatacaktır.

*Aracınızın far ve park ışıklarını açık unutma riskinden sizi kurtartarır.

*2 yıl garantili olup her araca kolayca monte edilebilir.Montaj şekli kullanım kılavuzunda en ince ayrıntısına kadar açıklanmıştır. Çok basit bir şekilde aracınızın park ve far anahtar kablosuna bağlanır.

*Aracınızın uzaktan kumandasıyla merkezi kilidinizi açtığınızda gece ise aracınızın kısa farlarını tercihinize göre 5 sn 10 sn ve 15 saniye açık tutar. *Aracın kontağını açtıktan sonra marşa basarken farlarınızın kapalı kalması için tercihinize göre 5 sn 7 sn 9 saniye sonra devreye girer.

*Aracınızın uzaktan kumandasıyla merkezi kilidinizi açtığınızda gece ise aracınızın tavan lambasını açar.

* Kalite farkı ve profesyonel programı sayesinde far ve park ışıklarınızı sizin için en mükemmel şekilde kontrol eder.

xhaydrac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze merhaba, ben sıslere ve far,a power led uyguladım sureklı hepsı acık vazıyette kullanıyorum.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence gereksiz her zaman dedigimiz gibi :
    farımız da acık olsun yolumuz da...
    gece gündüz farlar acık olmalı dostum

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullandığınız sürece uzun far daima açık olmalıdır.Çünkü Motosikletin uzun farları arabadaki gibi göz almaycaktır. Bizim en büyük dertlerimizden biri trafikte görülememekti,riske atmamak lazım.
    size katılıyorum hattaaa şöyle bir önerim var
    farınız beyaz ışık olmalı ki daha cok dikkat cekerek farkındalıgı bir nebze de olsa arttırabilirsiniz
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı extreme1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gereksiz her zaman dedigimiz gibi :
    farımız da acık olsun yolumuz da...
    gece gündüz farlar acık olmalı dostum

size katılıyorum hattaaa şöyle bir önerim var
    farınız beyaz ışık olmalı ki daha cok dikkat cekerek farkındalıgı bir nebze de olsa arttırabilirsiniz
    merhaba arkadaşım bir konuda düzeltme yapmam lazım beyaz ışıl esasen çok tehlikelidir firmaların sarı olarak üretmelerinin nedeni sarı gün ışığı rengidir gözü yormaz ve en önemlisi sarı renk dumanı deler

şimdi beyaza gelirsek beyaz ışık diye bir şey fabrikalar araçlarına koymuyor xenon denen özel gazlı balastlı bir sistem koymakda xenon farın verdiği ışık gözü yormuyor ve öenmlisi geceleri karşıdan gelen insanın gözünü almıyor xenoun avantajı budur

beyaz ışık üreten firmalar var philipsin bluvision ampülü osramın white ampülleri ama bunalr tamamen ticari tüketime yönelik bu ampülleri hiç bir firma kullanmaz çünkü bilirlerki araca en ufak bir faydası yokdur..

xenon far yaptıran arkadaşlarında hepsi yanlış yaptırmakda zenon far direk farın içine takılmaz yeni nesil araçlarda zaten farlarınız zenon olmasada merceklidir yani xenon düzeneği hazırıdır ama eski araçlarda yada eski usul far sistemlerinde mercek yokdur haliyle xenon sistem yarardan çok zarar getirir ışığı dağıtır aracınıza takıcağınız kısa xenon sistemi bile uzun gibi yapar milleitn gözüne sokar ayrıca mercek ısıyı emer siz farın içine direk koyduğunuzda ısıtan farıda eritebilir xenon sistem

işde bu bahsettiğim xenon mercek

Buda Merceksiz xenon far ve Mercekli xenon far arasındaki Görüntü kalitesi farkı ışığın nasıl yansıdığına bakarsanız aradaki farkı anlarsınız

üstteki resimde merceksiz anlamışsınızdır yol hariç maşallah her yeri aydınlatıyor önünüzde araba olsa direk adamın gözünün içine sokuyorsunuz farı adam kaza bile yapabilir dahada kötüsü gece vakdi dellenip size bir pislik yapabilir sizin kasti yapdığınızı düşünerek

alttaki ise mercekli bakınız ışığı toplayıp tek bir noktada ne güzel dağıtmış ve ne kadar net ve aydınlık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)