Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTORU BuGÜN ALDIM SORUN ÇIKARDI YARDIM LÜTFEN!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün bnde ramzey qm125t 10 v scooter aldım. 2000 ytl kask plaka ruhsat dahil. herşey güzel giderken motorsikletten ufak bi düşüş yaşadım ve marş düğmesi koptu

sonra ayak marşıyla çalıştırdm 2-3 kere akşamliyin bi baktım ayak marşıyla çalışmıyor. tabi deli oldum daha ilk günden motorun arıza çıkarması bni deli etti. sizce neden olablr? nasıl çalıştırablrm motordan anlamıyorum. teknik servis biraz uzakta oraya nasıl götürebilrm,,, Şmdiden Teşekkürler....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah uyandığında besmele çek ve bas ayak marşına gaz kolunu çekmeden çalışır. şişirmemişsindir motoru.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Şişmiştir 2000 ytl ye ybr alabilirdin en azından böle sorun çıkarmazdı..

Saolun arkadaşlar. şişmek ne oluyor ?? gaz kolu hangsi oluyor ?? motor deneyimim 0. vitessiz motor almak zorundaydım. Vitesli bilmiyorum. Hondalar çok pahalıydı.... mondial yerine Türkiyem kazansın dedm ramzey aldım... Maruz görün arkadaşlar motor bilgim 0 dediğim gbi yardımlarınız için teşekkürler şmdiden.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı NeruLL_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun arkadaşlar. şişmek ne oluyor ?? gaz kolu hangsi oluyor ?? motor deneyimim 0. vitessiz motor almak zorundaydım. Vitesli bilmiyorum. Hondalar çok pahalıydı.... mondial yerine Türkiyem kazansın dedm ramzey aldım... Maruz görün arkadaşlar motor bilgim 0 dediğim gbi yardımlarınız için teşekkürler şmdiden.
    arkadaş güzel düşünmüşsünde kaybeden hep sen olacaksın şimdi

aldığınız bayii ile görüşün 1 günlük motorun sağını solunu kurcalamayın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gaz kolu hangisi diye soruyorsan iş ciddi demektir..
    Sağ elinin altında olan , hani motoru dehlemeye yarayan oynak şey.
    Motor çalışmıyorken onu çok kullanırsan motor boğulur..
    Sabaha kendine gelmiş olur.. Motora hiç gaz vermeden ayak marşına bas çalışır motorun..

Ayrıca aldığın gün düşmüş olman kötü..
    Ama daha kötü şeylerin habericisi olmasın..
    Tecrüben yoksa trafiğe kapalı alanlarda kullan motorunu..
    Biraz ısın motoruna sonra çık yollara..
    Yanında bilen birileri olsun mutlaka..
    Ha birde o fiyata dahil olan kaskı kullanma git biraz daha para verip sağlam bir kask al..
    Her düşüşün bu kadar ufak olmayabilir..

Hayırlı uğurlu olsun..
    Ufak düşüşünde nazarlık olsun..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

Saolun arkadaşlar.. yarın denicem inş çalışır

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Geçmiş olsun kardeş. Fikirlerin çok hoşuma gitti. Yeni motorunda hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. bi sorun yok bence motoru bizim tabirimizle boğmuşsundur. bekle sabah arkadaşlarında dediği gibi gaz vermeden bas marş koluna bu arda biraz forumdan teknik bilgi oku. Korumalı kıyafetler edin kendine yolun açık olsun.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Hondalar çok pahalıydı.... mondial yerine Türkiyem kazansın dedm ramzey aldım...
    Asıl sorunla ilgili gerekli açıklamaları arkadaşlar yazmışlar ekleyecek pek birşey yok. Özellikle "Ümit'in" kask konusunda dediklerini lütfen dikkate alın...

Konu dışı olacak ama benim aklıma başka birşey takıldı; Ramzey'i siz mi Türk malı zannediyorsunuz yoksa size Türk malı diye mi sattılar. "Türkiye'm kazansın" demenizin sebebi ne yani onu merak ettim asıl ben, o yüzden sordum.

Valla kardeş ben ramzeyin %80inin Türk %20 sinin çin malı olduğunu biliyorum. herkeste öyle diyor. İstanbulda 20.000 m2 lik kendi fabrikalarında üretiyorlarmş.
    patronu falanda Türk ztn... Ben böyle bliyorummm

Bu arada kask konusunu dikkate alacağım hatta motorcu yeleği falanda almak istiyorum... İlginize teşekkürler..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %100 Çinli! %100 yerli montaj!
    Hayırlı olsun diycemde başlangıcın problemli olmuş.Devamında olmaz inşallah.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Valla ben böyle bliyorum kardeş. ama tabi siz daha iyi bilrsniz. bn motorlarla ilgilenmeye başlayalı 2 ay oldu çnki. Arkadaşın dediği çok hoşuma gtti nazarlık olsun inş ilk ve son kazam olur. tabi hepimize

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    olur öle seyler geçmiş olsun,sabah ola hayrola ...

Valla kardeş ben ramzeyin %80inin Türk %20 sinin çin malı olduğunu biliyorum. herkeste öyle diyor. İstanbulda 20.000 m2 lik kendi fabrikalarında üretiyorlarmş.
    patronu falanda Türk ztn... Ben böyle bliyorummm

Bu arada kask konusunu dikkate alacağım hatta motorcu yeleği falanda almak istiyorum... İlginize teşekkürler..
    Belki ben yanlış biliyorumdur ama Ramzey en küçük somununa kadar Çin'lidir. Montajı burada yapılıyor olabilir o konu hakkında bilgim yok, bilen varsa mutlaka yazacaktır. En azından montajın bile burada yapılıyor olması ülke için farklı bir kazanç doğuracaktır tamamen ithallere oranla da yine aslan payını Çin veya diyer yabancı memleketler alacaktır. Kısaca "ha Mondial, ha Honda, ha Yamaha, ha Ramzey" bence...

Konu dışı olan bir konu ile topiği pek de şirmek istemiyorum ama net bilen biri varsa yukarıdaki konuyu yazarsa sevinirim. Yani Ramzey satış stratejisi olarak bunu kullanıyor mu? Yani satış temsilcisi "Türk'lüğe vurgu yapıyor mu?" Kullanıyorsa ne kadar doğru merak ettim. Yoksa öyle kulaktan dolma, çevreden edinilen bir bilgi mi? Benimkisi kişisel bir merak aslında, pek de önemi yok.

Madem koruma ekipmanına bütçe ayıracaksınız. Önem sırası ile; kaliteli kask, eldiven, korumalı mont, dizlik veya korumalı pantolon ve korumalı bot alınız. Hepsini birden alabiliyorsanız ne mutlu fakat alamıyorsanız en azından ilk üçünü almaya gayret edin. Euro falan fırladı tabi fiyatlarda ona paralel. Aslında hepsi çok önemli ama malum alım gücü de düştü. Korumaların marka model ve kalite kıyaslamaları için forumda biraz arama yapmanız yeterli olacaktır. Aklınıza gelecek tüm soruların cevapları mevcut.

İlk mesajda söylemeyi unutmuşum; "yeni motosikletiniz hayırlı olsun, kazasız belasız, keyifli sürüşler."

Not: Ben yazıp bitirene kadar DARKDIAMOND vermiş cevabı teşekkürler.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dgrmr
    Dogru biliyorsun...

Motosikletiniz bu degil mi?
    http://jmqingqi.manufacturer.globals...or-Scooter.htm

Oncelikle bu boyledir bu şöyledir diye kesin bir açıklama yapamayacagımı belirtmek isterim.
    Bu yazımda hicbir firma hakkında lehine veya alehine yorum yazmayacagım.
    Fakat inceledigim şeyleri aktarmak istiyorum.

Ramzey sitesine girdiginizde solda sizi bir yazı karsılıyor.
    "...Moped , Scooter ve Motosiklet üretimi yapmakta Türkiyeye ve Dünyaya ihraç etmekteyiz."

Fakat motosikletlerinin kodlarını inceledigimizde motorların çinde üretildiklerini görmekteyiz...
    Bu bir çelişki oluşturuyor.
    Bu konuya bir cevap bulunması gerekiyor...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Saol kardeş teşekkürler. inş kazasız belasız kullanrz hepimiz. birdaha motoru şişirmemek için ne yapmalym peki ?

evet o scooter

doğrudur kardeş çin malıdır. ama nyapalım japon mallarına paramz yetmedi

MOTORU ŞİŞİRMEMEK İÇİN NE YAPMALIYIM USTA ?

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dgrmr
    Dogru biliyorsun...

Oncelikle bu boyledir bu şöyledir diye kesin bir açıklama yapamayacagımı belirtmek isterim.

"...Moped , Scooter ve Motosiklet üretimi yapmakta Türkiyeye ve Dünyaya ihraç etmekteyiz."

Fakat motosikletlerinin kodlarını inceledigimizde motorların çinde üretildiklerini görmekteyiz...

@Görkem

Ramzey bildiğim kadarıyla mopet üretiyor çok eskiden beri.. %100 kendi üretiyordu ama şimdi ki mopetlerinin çinlilerden farkı yok.. Acaba Çin´e mi yöneldi?? Bilgisi olanlar aktarsa süper olacak

Arkadaşlar ne yazıkki motor şişmemiş.... Motoru denedm şimdi ama yine çalışmadı :( Benzinde doldurdum acaba yannş benzinmi koydu diye şüpheleniyorum? Olablrmi sizce ?

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dgrmr
    Dogru biliyorsun...

İşte benim merak ettiğim asıl konu buydu (kırmızı ile işaretli yer), ne kadar dürüstler satışı gerçekleştirirken. Satış yaparken ne kadar doğru konuşuluyor?, satmak için her yol mübah mı? deniyor. Kendi sitesinde böyle bir yazı yazıyorlarsa satarken de buna vurgu yapıyorlardır herhalde. Diğer bir marka (marka ismini yazmıyorum, kaynak sorulursa, gerekirse altta bahsedeceğim linkleri veririm) tutuyor ABS olmayan modeline şu ibareyi kullanıyor:

ÖN FREN: Disk+Abs
    ARKA FREN: Disk+Abs

yabancı siteden (ali baba gibi bir siteydi yanılmıyorsam) aynı model aynı markayı araştırıyorsunuz:

FRONT BRAKE: Disc
    REAR BRAKE: Disc

Bakıyorsunuz ki fren kaliperinin üzerinde Abs yazıyor ama o Abs frenin markası, yani Brembo, Nissin vs gibi bir marka... Ama bizim firma bunu sanki Abs varmış gibi yansıtıyor. Bu olay hiç hoşuma gitmemişti acaba benzeri bir yanıltmaca var mı diye bu kadar sordum, görüyorum ki; maalesef "yine var, yine var"

Görkemciğim bilgi için çok teşekkürler...

Topik sahibi arkadaşım, topiğini konu dışına çıkardığım için üzgünüm, merak ettiğim ve incelemey değer bulduğum bir konuydu, kusuruma bakma. Tekrardan hayırlı olsun... Ne oldu çalıştırabildiniz mi, bu arada?

Sevgili NeruLL_35 şimdi farkettim yine çalışmamış anladığım kadarıyla, otomobil tecrübeniz var mı bilmiyorum, eski karburatörlü otomobillerde jigle vardı, ne işe yaradığını az çok biliyorsunuzdur. Öncelikle havalar soğuk, jigle çekili denemeniz lazım ama sadece ilk çalıştırmada. Ayak marşına basarken gaz vermeden basın. Eğer ateşleme sesini duyuyor ama çalışma olmuyorsa büyük ihtimalle motoru çok gaz vermekten boğuyorsunuzdur. Bu durumda bir yarım saat bir saat bekleyin (motor bir dinlensin havalansın) önce bir jigle kapalı konumdayken gaz vermeden marş basın. Olmazsa jigleyi çekin yine gaz vermeden marş basın yine olmazsa hem jigle açık hem de gaz vererek deneyin yine olmazsa buradan tahmin edemeyeceğimiz bir sorun vuku bulmuş olabilir servise gitmeniz herhalde en doğrusu olacaktır bu durumda... Bir de denemeler arasında gazı boş yere çevirip açmayın olmuyorsa acele etmeyin motoru dinlendire dinlendire deneyin. Mümkünse motosiklet tecrübesi olan birine motoru çalıştırtmaya çalışın. Umarım basit bir problemdir ve çabucak hallolur...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    servisine götür ugraşma .......

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)