Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suzuki GS500 şanzuman için yardım....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bı cok kişi bılır bı ara benım gs500 le baya bı ygrasmıstım...suanda motor kısmı canavar gibi calısıo hava filitresi falan yok ama genede iyi durumda...ama dış aksamı cok kötü yan kapaklar ve hele hele depo hiç yok denebılır....

bı arkadas gs500 satıoo şanzumanı arızalıymıs...dıs aksamı falan cok iyi hatta süper...ben o motoru alsamda bendekının şanzumanı ona havale etsem eksıgını falan tamamlayıp ii bı motor yapsam olmaz mı...

soracagım sey suu...benım motor 88 model arızalı olan gs500 de 94 model...acaba bu iki motorun şanzumanları aynı mıdır....
    sadece şanzuman değil diğer motor bloguyla ilgili kısımları aynı mıdır...ne bılım sübapları krankı ekzantrikleri piyanoları vs vs ....anladınız sanırım ne demek istedıgmı....şimdiden tsk ler...

BU ARADA SAFAK 6 KASIM 18 DE MOTORUMA KAVUSUYORUM....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Şanzıman uysa bile motor bloğunu kullanamazsın. Çünkü motor ve şasi numaraları ruhsatta kayıtlıdır. Şasi ve motor bloğu dışında heryerini kullanabilirsin. Motorun tüm iç aksamınıda kullanabilirsin. Silindirleride kullanabilirsin.
    Şanzımanın aynı olup olmadığını araştırman gerekkecek. Suzuki 88 ile 94 arasında model değişikliğ yapmış mı? Değişiklik bazen sadece dış görünüşte oluyor motor aksamı aynı kalabiliyor. Motor ve şanzımanda değişiklik yapmış mı? Buna bakman lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanzıman uysa bile motor bloğunu kullanamazsın. Çünkü motor ve şasi numaraları ruhsatta kayıtlıdır. Şasi ve motor bloğu dışında heryerini kullanabilirsin. Motorun tüm iç aksamınıda kullanabilirsin. Silindirleride kullanabilirsin.
    Şanzımanın aynı olup olmadığını araştırman gerekkecek. Suzuki 88 ile 94 arasında model değişikliğ yapmış mı? Değişiklik bazen sadece dış görünüşte oluyor motor aksamı aynı kalabiliyor. Motor ve şanzımanda değişiklik yapmış mı? Buna bakman lazım.
    abı o seri numara şasi no onlar sorun değil...halledebılırım onları....
    zaten bu bozuk gs500ü görmeden önce benım nıyetım bıtane eskı model racing sase alıp gsnın motoru komple ona takmak...zaten grenajlar oldugu ıcın motor no görunmez...baska sekılde o numaralar değiştirilebılıyor ne bılıyım lazerle falan yazılıyoo...onlar sorun değil yanı...önemlı olan motor parcalrı bırıbırne uysun yeter...
    gözlemlerıme dayanaraktan benım gs nın motor kısmı dıs görunus olarak ust modellere göre bıraz farklı gıbı...içi nasıldır orasını bılememde...

motorun kopmle dış görünüşü zaten buyuk farkla değişti onu bılıyorum...

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Bahadinli o seri numarsı değiştirme yazdırma onden kesip ona kaynatma işlerine sakın girme. Neden dersen bu suçun cezası 30 yıl hapis. Kalpaznlıkla eş değer bir suç yani. Eğer çıkma şasiyi kullanmak istiyosan bile onu takmanın da yasal yolları var. Önce motoru trafikten çektirirsin. Daha sonra trafikten çekilen motorun şasisini kendi motoruna aktarırsın. Tabi bu işlemi emniyete bildirerek yaparsın. Çok detaylı bilgim yok ama motor ve şasi değişikliği bu şekilde mümkün oluyor. Detaylı bilgi için trafik müdürlüğüne başvur istersen. Aksi taktirde çok ağır bir suç işlemiş olursun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bılgılendirdiğın ıcın tsk ederım abi..su askerlıgım bıtsınde bı bakacaz ne oluo ne bıtıoo...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ................................... güncel tutum bariii

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kardeş, bu konuda en sağlıklı yardımı eski ve tecrübeli bir ustadan alabilirsin bence...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Kafana göre şasi ve motor değişme olayı söz konusu olamaz. Trafik müdürlüğünün bilgisi dahilinde yapılan bir olay.

Kötü niyetli kişiler yasal olmayan yollarla bu şekilde uydurma işler yapıyorlar ve insanların madur olmaması (dolandırılmaması) açısından bu tarz değiş tokuşlar kanun dışı.

Ruhsatındaki no ile motosikletinin üzerindeki no aynı olmalı. Yoksa cidden büyük sorun.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yaaa ben motorun ıcını değiştireceeem....88 modelın sanzumanın ıcını alıp 94 un ıcıne koyacam... buna cvp istiyorum..motorların ıcı bırbırıne uyumluluk saglar mı

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Denemen lazım dışı aynı gibi gözüke bilir ama içi farklı olabilir ne desek yalan olur.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Dış görünüşü aynıysa büyük ihtimalle uyacaktır.
    Yine de internetten iki modelin teknik kataloglarını bulup karşılaştırmanda fayda var.

Hurdası daha makbuldür eğer parça ise sorunun. Hayırlı tezkereler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denemen lazım dışı aynı gibi gözüke bilir ama içi farklı olabilir ne desek yalan olur.
    vlla benımkısının dısı farklı...cunku bendekı platınlı...ama bı sıteden motorda sadece dıs aksamda değişiklikler olmus...ne bılım ön far depo arka kuyruk vs vs ....motor hakkında hiç bısey yazmamıslar....

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dış görünüşü aynıysa büyük ihtimalle uyacaktır.
    Yine de internetten iki modelin teknik kataloglarını bulup karşılaştırmanda fayda var.
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdası daha makbuldür eğer parça ise sorunun. Hayırlı tezkereler.
    zaten buda hurda fıyatı kardes yaw....benım yapmak ıstedıgım benım hurdanın parcaslarını ona uydurdmak...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı bahadinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa ben motorun ıcını değiştireceeem....88 modelın sanzumanın ıcını alıp 94 un ıcıne koyacam... buna cvp istiyorum..motorların ıcı bırbırıne uyumluluk saglar mı
    88 modeli e 6 ileri değil mi? Bende gs nin servis manuali var. kapsam olarak 88-1999 arasını kapsıyor. Bu da demek oluyor ki motor aksamında bir değişiklik yok. Çünkü kitapçıkta mekanik kısım hakkında tek tarif var.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Suzuki_GS500
    bu sıtede gs500 hakkında ne ararsanız var.....değişiklik yok yanı benım ıcın önemlı olan yerde...

http://fiche.ronayers.com/Index.cfm/.../2/Make/Suzuki

bıde bu var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)