Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

egsoz yardımm.....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Motoran 2008-Kawaski 636-kanuni s250
    sayın arkadaslar 250 lik kanuni var.egsozunu açtırmayı düşünüyorum burda arkadasımdada aynı motor var sesi çok güzel oldu bende yaptıracağım.Bu eksozu sanayide kim yapar??
    1-2006 Kawasaki zx6r
    2-2008 Motoran 100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondi 150MC
    Konyayı bilmem ama Herhangi bir sanayideki egzozcuya 20 ytlye yaptırabılrsın
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Susuturuyu açtırmakla hem yakıt tüketiminiz artacak hemde motorunuz çekişten düşercektir. bu ön bilgiyi verelim buna rağmen yapmak istiyorsanız yapın.

Kesmeden açtırmayı düşünüyorsanız ( yani egzostun en ucunu bir yöne bakacak biçimde şekilli kestirmeyi düşünmüyorsanız ) başkasına yaptırmaya gerek yok. 30-40 cm lik bir inşaat demirini ucunu sivri olacak şekilde taşlatın bir çekiç yardımı ile ilk susuturucu bölmeyi geçmeyecek şekilde delik açın.merak etmeyin egzostun içinde sadece metal odacıklar var.ilk deliği açıp motorunu çalıştırın bir kaç tur atın ( ilk çalıştırmada kurum atabilir panik olmayın. normaldir ) sesi tatmin etmezse 2. deliği açın olmadı 3. yinemi olmadı o zaman 2. bölmeye delik açın. taa ki sizi tatmin edici sese ulaşana kadar.

Bu arada zamanla bu ses sizi rahatsız edecek ve egzostunuzun eski halini arar olacaksınız.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım hiç tavsiye etmem,
    çünki ilk zamanlar hoşuna gıdebılır,
    ama sonrasında pişman olursun,
    20 lıra verırsın açtırırsın,
    50 lıra verır doldurtturursun,
    sen bi egzoz'cu bul ve 100 lıraya hazır egzoz tak,
    düşündüğünden biraz daha tatlı bır ses alırsın,

belki aklındakı kadar bağırmayacaktır ama sesi seni tatmın edecektır,
    ne kadar gürültü o kadar güzellık değil,

sen bi racıng motorda kamyon gibi bağıranını gördünmüü????

bağırmasın ama sesi çıksın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SerkanADH13'un görüşüne katılmakla birlikte, Deli Çerkes abimizin yöntemini bir adet 8 veya 10'luk matkap ucu alıp matkap ile de yapabilirsin. Hey gidi, birinci delik, ikinci delik derken sanırım 7-8 tane delik açmışlığım vardı
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ya bu olayı bende yapmak istiyorum ama şimdi okudum aklım karıştı yani bi yerden sonra motorun sesi scooter gibi geliyo bana tamam harleye binmiyorum ama en azından motor biraz gürlesin ben burdayım desin istiyorum her akşam motoru bizim balkonun altına park ediyorum eve giriyorum annem diyoki ne ara geldin hiç duymadım bile çok kanıma dokunuyo

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu olayı bende yapmak istiyorum ama şimdi okudum aklım karıştı yani bi yerden sonra motorun sesi scooter gibi geliyo bana tamam harleye binmiyorum ama en azından motor biraz gürlesin ben burdayım desin istiyorum her akşam motoru bizim balkonun altına park ediyorum eve giriyorum annem diyoki ne ara geldin hiç duymadım bile çok kanıma dokunuyo
    Heh buna güldüm işte gerçekten En kısa zamanda tok sesli güzel bir 800 cc yada daha üzeri bir motor sahibi olabilmen dileğiyle
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O zaman sizi ancak özel yapım egzost paklar.

http://www.youtube.com/watch?v=384kX_p2Rhw ( bir dostumun motoru )

800 cc ye daha çok zaman olduğuna göre özel yapım egzostda çok pahalıya geleceğine göre mecbur kestircez

Bu motorun seside çok güzelmiş ama ben bu kadar fazlasını istemiyorum bana daha tok bi ses lazım bu çok tiz...

bende şunu buldum:http://www.k-tunnel.com/index.php/10...ba3556b5e17028

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    mondial 125 mt'ye performans eksoz takılırmısKanuni stormlara takıldığını duymuştum ama pek bilmiyorumyardımcı olursanız sevinirim
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo:silent:

[COLOR="Red"][B][U]ÇekiK GözLü Scooter[/U][/B][/COLOR]:queen:

Boş iş bu boşaltma boş. Orjinal sesi arayacaksın sürekli.

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Susuturuyu açtırmakla hem yakıt tüketiminiz artacak hemde motorunuz çekişten düşercektir. bu ön bilgiyi verelim buna rağmen yapmak istiyorsanız yapın.

Kesmeden açtırmayı düşünüyorsanız ( yani egzostun en ucunu bir yöne bakacak biçimde şekilli kestirmeyi düşünmüyorsanız ) başkasına yaptırmaya gerek yok. 30-40 cm lik bir inşaat demirini ucunu sivri olacak şekilde taşlatın bir çekiç yardımı ile ilk susuturucu bölmeyi geçmeyecek şekilde delik açın.merak etmeyin egzostun içinde sadece metal odacıklar var.ilk deliği açıp motorunu çalıştırın bir kaç tur atın ( ilk çalıştırmada kurum atabilir panik olmayın. normaldir ) sesi tatmin etmezse 2. deliği açın olmadı 3. yinemi olmadı o zaman 2. bölmeye delik açın. taa ki sizi tatmin edici sese ulaşana kadar.

Bu arada zamanla bu ses sizi rahatsız edecek ve egzostunuzun eski halini arar olacaksınız.
    Merhabaucu sivriltilmiş demiri egsozun ıcıne sokuptamı yapıcagız,yoksa alt tarafta kucuk puntalar var onlarımı acıcagız?

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Bırakın Motosikletleriniz olduğu gibi kalsın

Motosikletlerin üzerine takılmış olan standart EGZOZ lar yeterince ve uygun peformansı sağlamaktadır! daha fazlasına gerek yok.
    Şayet Türkiye ye ithal edilen motosikletlerin teknik değerlinden şüphe duyuyorsanız küçük bir aydınlatma da bulunayım.

Hangi firma olursa olsun, Türkiye ye gelen tüm motorlu araçların motorundan başlayın far,sinyal,lasyik,egzoz ve daha sayılabiecek nice parçası CE belgeli olmak zorunda aksi halda bırakın pazar'a sunulmasını ithalatı bile yasaktır.

Buradan çıkaracağınız ders şudur: Satın aldığınız motosikletin üzerindeki EGZOZ yeterli performans sğlamaktadır ve yapacağınız tüm kural dışı uygulamalar motosikletinizi olumsuz etkileyecektir. Gürültü kirliliği de cabası.

DİP NOT: sadece performans EGZOZ'u takarak ciddi ve belirgin bir performans elde etmenizin mümkün olmadığı gibi yüklüce miktar para harcarsınız.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Performans arttırmak için egzoz yeterli değil buna katılıyorum. Ama performans egzoz'un gürültü kirliliği demek olduğuna katılmıyorum.

İş son susturucuda
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)