Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu da benim icadım... Aynalarda görüş açısını artırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Merhaba arkadaşlar, güvenliğimiz için aynalar çok önemli, fakat bazen göstermeleri gereken yerleri göstermiyorlar. Açıyı tam güzel ayarladığımızda bu sefer kolumuzun bi kısmını gösteriyor ve aynanın görüş alanı azalıyor. Bunun önüne geçmek için düşündüm ve icadımı beğenilerinize sunuyorum. Gerçekten çok işe yaradı. Maliyet 5ytldir.

Kullanılan Malzemeler :

40 adet 2mm. pul, 2 adet lastik conta, 4 adet 60mm. uygun kalınlıkta civata...

Resimde görüldüğü gibi malzememizi her civata üzerinde 20 pul ve 1 adet conta olacak şekilde yerleştiriyoruz.

İşte sonuç ! Aynalarınız 4'er cm uzadı.

Tercihen siyah bant ile sarabilir veya boyayabilirsiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    bence vfr ye yakışmamış

Motosikleti
    Hyo GT250R
    Pulların üzerinede birşeyler uydursaydın daha estetikolurdu

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    vida çapına uygun plastik boru bulabilirsin. kenarlarını düzgün kestiğinde çok daha düzgün ve profesyonel bir görüntü oluşturacağından eminim. hem değişik renklerde de bulabilirsin. kırmızı siyah beyaz mavi mor yeşil vs. vs.

aynı şekilde vida çapına uygun alüminyum boru da çok rahat bulabilirsin. paslanmaz boru da bulabilirsin. her türlü bu pullardan daha iyi duracağı kanaatindeyim.
    !?

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Pulların yerıne Kırmızı Parlak Yay da koyabilirdin Pul yerine
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Cıvatalar yerine uzun bağlantı demiri daha mantıklı, ama DIY projen için tebrikler

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    biraz amatörce olmuş o kadar pula ne gerek var yahu ben atölyede çalıştığım için imkanım var ama sizlerin olmayabilir

ben ona tornada güzel bir boru çıkartırım vidası va kendinden olur tabiiki güzelcene de parlatırım tek parça portatif güzel bişey olur

tabii sizin içinde boru kullanmanızı tavsiye ederim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    ) civataya bir suru pul koyacagina cift somun kullan daha mantikli..)biri disarda biri icerde kontra yaparsin...ama bence hicte mantikli degil cunki bu sefer aralara giremeyeceksin saga sola surekli carparsin aynalari kirilir aynalarin yani ...
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    hevesini kırmak istemem ama arkadaşlarda açıklamışlar, daha estetik bişeyler yapılabilirdi. hayır motora yazık yani. güzelim vfr ye yakışmamış.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vida çapına uygun plastik boru bulabilirsin. kenarlarını düzgün kestiğinde çok daha düzgün ve profesyonel bir görüntü oluşturacağından eminim. hem değişik renklerde de bulabilirsin. kırmızı siyah beyaz mavi mor yeşil vs. vs.

aynı şekilde vida çapına uygun alüminyum boru da çok rahat bulabilirsin. paslanmaz boru da bulabilirsin. her türlü bu pullardan daha iyi duracağı kanaatindeyim.
    Boru mantıklı gerçekten 18mm çapında en az 5mm et kalınlığına sahip siyah boru bulmak gerek. Bunu nereden bulabileceğimi bilmiyorum gerçekten. Bilen varsa söylesin lütfen. Gerçi benim gözüme hoş gözüktü bunlar, siyah bantla saracam zaten ama uğraşmak çok zevkli, bir de boru işine girerim.

Alıntı gazman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) civataya bir suru pul koyacagina cift somun kullan daha mantikli..)biri disarda biri icerde kontra yaparsin...ama bence hicte mantikli degil cunki bu sefer aralara giremeyeceksin saga sola surekli carparsin aynalari kirilir aynalarin yani ...
    4cm bir uzama 2 somunla sağlamak mümkün değil. Ayrıca somunların ayrı ayrı sıkılık ayarını tutturmak gerekir.

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz amatörce olmuş o kadar pula ne gerek var yahu ben atölyede çalıştığım için imkanım var ama sizlerin olmayabilir

ben ona tornada güzel bir boru çıkartırım vidası va kendinden olur tabiiki güzelcene de parlatırım tek parça portatif güzel bişey olur

tabii sizin içinde boru kullanmanızı tavsiye ederim
    Ben sana gerekli parçayı 3 boyutlu modelliyeyim, hatta CNC tornada yapacaksan nestinglerini de yolliim. Bana kargoyla gönderiver parçaları, sana dua ederim.

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cıvatalar yerine uzun bağlantı demiri daha mantıklı, ama DIY projen için tebrikler
    O uzun bağlantı demiri ne tarz bişey?

Alıntı cmüco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulların üzerinede birşeyler uydursaydın daha estetikolurdu
    Önce bant saracam, güzel durmazsa spreyle boyarım. Ama bu şekliyle de hoş durdu bence.

Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence vfr ye yakışmamış
    Bence yakıştı. Motorun üstünde tasarımı bana ait bişey var ve işe yarıyor. Bu duyguyu yaşamayan bilmez.

Sizin gibiler oldukça da Türkiye'de icat micat yapılmaz. Japonun, almanın malına muhtaç yaşamaya mahkumuz.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boru mantıklı gerçekten 18mm çapında en az 5mm et kalınlığına sahip siyah boru bulmak gerek. Bunu nereden bulabileceğimi bilmiyorum gerçekten. Bilen varsa söylesin lütfen. Gerçi benim gözüme hoş gözüktü bunlar, siyah bantla saracam zaten ama uğraşmak çok zevkli, bir de boru işine girerim.

4cm bir uzama 2 somunla sağlamak mümkün değil. Ayrıca somunların ayrı ayrı sıkılık ayarını tutturmak gerekir.

Ben sana gerekli parçayı 3 boyutlu modelliyeyim, hatta CNC tornada yapacaksan nestinglerini de yolliim. Bana kargoyla gönderiver parçaları, sana dua ederim.

O uzun bağlantı demiri ne tarz bişey?

Pullar yerine takılabilecek değil de, ayna kütüklüğünü motordan ayırmadan, aynanın bağlantı aparatını uzatmak, bu çok daha kolay olmaz mı?

agokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 classic
    1-) aynalar üzerine oto küçük dış bükey aynacıklardan yapıştırabilirsin.

2-) Aynaların düz ayna ise sanayilerde bu işleri yapnalara komple dışbukey ayna yaptırabilrsin

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pullar yerine takılabilecek değil de, ayna kütüklüğünü motordan ayırmadan, aynanın bağlantı aparatını uzatmak, bu çok daha kolay olmaz mı?
    O nasıl olacak ortadan kesip çubuk kaynatmak lazım, sonra boyamak lazım. Birsürü iş, hem geri dönüşü olmaz...

Alıntı agokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-) aynalar üzerine oto küçük dış bükey aynacıklardan yapıştırabilirsin.

2-) Aynaların düz ayna ise sanayilerde bu işleri yapnalara komple dışbukey ayna yaptırabilrsin
    Aynalar düz, dışbükey ayna güzel olurdu ama benim için özel olarak yapacak olurlarsa en az 100 lira isterler.

Ufak aynaları biliyorum ama onlar hiç hoş olmuya ayna üzerine yapıştırınca. Gözü rahatsız eder, hangisine bakacağını şaşırırsın bence. Kamyonum olsatakardım belki ama zaten ufacık aynamı bölmek istemem. Tavsiyen için sağol

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    pulları vs. geçtim bi VFR'a bu toz yakışmamış hemde o pulların grenajı çizme tehlikesi yokmu?
    Benim İçin Hayat 1.Raundda Stili Tanınır 2. Raundda Rekabet Edilir 3. Raundda Nakavt Edilir..

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulları vs. geçtim bi VFR'a bu toz yakışmamış hemde o pulların grenajı çizme tehlikesi yokmu?
    Bikaç saat yağmurda gezdim, sağdan soldan sıçrayan çamur onlar. Gelir gelmez de fikrimi uygulamaya geçirdim, yarın sabah yine yağmur, yine yollardayım. O yüzden temizlemeden çektim reismleri kusura bakmayın arkadaşlar.

Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çizmez altında lastik contalar var...

bence gayet güzel olmuş

anladığım kadarıyla bu projeyi ilk uygulaman ve oldukça başarılı

hani dikkat ederseniz motorun sadece o tarafında uğraşılmışlık var

geri kalan her yer fabrikasyon ve düz

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    kayhan icadın kullanış açısından mantıklı olabilir yanlız şöle bir şey söz konusu (benim görüşüm)pulların yerine daha uygun bir malzeme kullansan daha estetik dururdu bence...bakıldığında sanki bir mobilete sonradan takılmış stop lambaları gibi sırtmış...işlev olarak işe yarıyor olabilir, birazda estetik lazım bence...wesselam.saygılar
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @over paşam..

Konu başlığı Teknik Bilgiler Bölümü olunca haliyle bu konuya teknik bakımdan bakmak gerekir..

Konuya atılan mesajlardaki fikirler bence yerinde ve teknik bakımından da güzel
    düşünceler..40 tane pul yerine ; ara boru veya uzatma borusu tabiri daha mantıklı, teknik olarak daha estetik ve ayrıca da sağlam olur..

O nedenle şunu demek isterim..

El elden üstündür..
    Akıl akıldan üstündür..

Yeter ki elin ve aklın üstünlüğünü kabül edip içimize sindirelim..

Bazen benim düşüncelerimin yetersiz, fikirlerimin eksik kaldığı zamanlarda
    hemen çevremdekilerin fikirlerini alırım..Akıl danışırım..

Bakın @ExtRaMa (Emrah) motosiklet olayında tam merkezde duruyor.Çünki kendisi motosiklet tamircisi.
    Ben bir konu olduğu zaman ondan fikir alırım..

Yani; akıl üstünlüğünü kabül etmekte bir erdemliktir..

Şimdi birde senin konuna başka bir taraftan yaklaşayım..Maddiyat yönünden..

1 adet ayna için;
    40 tane pul....... Tanesi 10Ykrş'tan === 4YTL
    2 tane civata...... Tanesi 50Ykrş'tan == 1YTL
    2 tane plastik pul..... Tanesi 25Ykrş'tan= 0.50YTL
    ____________TOPLAM__________+ == 5.50YTL (yani beş buçuk milyon TL)

Dedik ya bu 1 ayna için..Motosikletimizde 2 ayna var..
    2 ayna için de TOPLAM 11YTL tutar bu maddiyat..
    Arada harcayacağın siyah bantta cabası..

Tornacıda yaptırabileceğin veya biraz araştırırsan hırdavatçılarda bulabileceğin
    2 ucu dişli (saplama) civata bence daha sağlam ve estetik duracaktır..

" Sağlam duracaktır "demekten kastım aynanın titreşim yapmaması yönündedir..
    .

Çizim yönüm berbattır ona katılıyorum..
    Bu (saplama) civtanın tutarıda 10 bilemedin 15YTL olur kanımca..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bende pek estetik bulmadım. daha hoş birşeyler yapılabilirdi. Ama emeğin için tebrikler
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gayet güzel olmuş

anladığım kadarıyla bu projeyi ilk uygulaman ve oldukça başarılı

hani dikkat ederseniz motorun sadece o tarafında uğraşılmışlık var

geri kalan her yer fabrikasyon ve düz
    Çok teşekkür ederim. İlk uygulamam ve 4 aylık motorcu olarak kendi çapımda faydalı bir iş yaptığımı düşünüyorum.

Estetik olarak tabii ki tartışılır fakat güvenlik açısından gerçekten çok faydası oldu. Belki bu uygulamam önümüzdeki seneler içinde birkaç hayat kurtarır diyerek paylaşmak istedim.

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende pek estetik bulmadım. daha hoş birşeyler yapılabilirdi. Ama emeğin için tebrikler
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler