Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100-125-150-200cc 2yada 4 zamanlı motosiklet motoru lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha jc100
    Arkadaşlar 2000model yamaha jc100 motosikletim vardı. Krank mili kırıldı ardından tamirciye götürdüm malum buralarda tamirciden çok kasap olduğu için iyice mahfettiler.İlk önce bi 100ytl sonra bi 350ytl civarı şimdide bi 600 ytl masraf çıkardılar bende at çöpe dedim adama. Hatta daha önce konuyu açmıştım( http://www.motosiklet.net/forum/tekn...en-yardim.html ) Adresinde ama üzerine bir sürü eklemeler yapmama rağmen motoru sorun çıkarınca yalan oldu. Arkadaşlar benim istediğim 100-125-150-200-250cc gibi değerlerde bi motosikletin motoru lazım. Artık onu parası neyse vercez alcaz üzerine bi şekilde uydurucaz. Bu motosikleti de satmam mümkün değil bu motosikleti rahmetli babam bana daha ortaokulda iken almıştı ve ne satabilirim ne atabilirim ayaklandırmam lazım. Arkadaşlar 2 zamanlı yüksek güçlü bi motor tercihimdir ama sakın kimse bana minsk motoru piyasada çok var al tak bitane demesin. Başıma dert almak istemiyorum 2 yıldan fazla oldu bu makineyle uğraşıyorum bu gün oturup hesap yaptım yaptığım masrafla yeni bi motosikleti çok rahat alır sigortasına kadar yaptırabilirdim. Neyse ARKADAŞLAR BİLGİ VBERİRSENİZ ARAŞTIRIRSANIZ ÇOK İYİ OLUR ÇOK ÖNEMLİ ARTIK İŞE GİDİP GELİRKEN MİNİBÜS KAÇIRMAKTAN BIKTIM...

İşte Motosikletin şasesi bu arkadaşlar. (Alttaki horoz ve tavuğu görmezsiniz artık naapayım kovaladım kovaladım gene geldiler)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım sana daha öncede dedim senin motorun krankı var bende diye ama hiç haber vermedin..
    İstersen getir motorunu komple parçalarını bulurum sana öyle 500-600 ytl de tutmaz ayrıca kim söylediyse çok sallamış..
    Eğer sadece motor istersen onuda temin ederim.
    profilden msni eklersin yada özel mesaj yolların ok..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sana daha öncede dedim senin motorun krankı var bende diye ama hiç haber vermedin..
    İstersen getir motorunu komple parçalarını bulurum sana öyle 500-600 ytl de tutmaz ayrıca kim söylediyse çok sallamış..
    Eğer sadece motor istersen onuda temin ederim.
    profilden msni eklersin yada özel mesaj yolların ok..
    emraha ulaşmanı tavsiye ederim, gerekirse makinayı söker yollarsın kendisine, o da toplayıp geri yollar sana
    GKN MOTORS

Motosikleti
    yamaha jc100
    ExTReMa Çok teşekkür ederim krank demişsin ama motosiklet konusunda Gaziantep'i bilirsin. Adamlar çok iyi şeyler yapıyorlar ben motoru komple orraya yolladım şase bende fakat motordaki sorunlar ne biliyomusun: Krank değişecek, Silindire rektefiye yapıldı yalnış yapılmış, Yalnış piston takılmış, Debriyaj balatalarının arasındaki debriyaj saclarının 4 tane olması lazım sadece 1 tane var 3 tanesi eksik, Daha mekaniksel olarak çalışmadığı içinde karbüratörde bi problem oluştumu bilmiyorum. İlk önce pınarhisarda atilla ustaya götürdüm motoru o yardı. Fakat krank bulamayınca tekrar aldım ve eylül ayında tekrar Kırklarelinde Murat Uyanık adlı motosiklet kasabına verdim.(Tanımıyordum yani kasap olduğunu bilmiyordum) neyse bu eleman bana krank bulurum dedi kazalı mazalı bişeyler karıştırdı sonra kaynaklattırmış konyada toplamaya çalışırken bilye çakmaya uğraşırken kartelde çatlaklar ve kırılmalar oluştu piston falan aldı silindiri rektefiye yaptırdı ama silindirle pistonun alakası olmadığı açığa kavuştu.debriyaj saclarınıda atilla usta bulamadı en sonunda gırtlak gırtlağa geldik. Muratlada öyle olcaz sanırım bana 120ytl krank 80ytl rektefiye ve piston 50ytlyeni debriyaj balatası ve eksik olan debriyaj nburcu için malzeme parası çıkardı 200ytl işçiliğini de peşin verdim. toplam 450ytl yani. Neyse baktım olcaa yok 5 ay toplanmayı bekledi ve hala el atılmadı bende motoru aldım Muratın dükkandan sonra hesaplaşırız dedim bi çuvala doldurdum parçaları Gaziantep'e gönderdim. Ordan da dediğim gibi silindirin pistonun debriyaj takımının kırılma ve çatlaklardan dolayı kartelin değişeceğinin sonra krank ve karbüratörün de kontrolünün yapılacağını söyledi,ler. Ben murat2a gidip abi bak aldığın parçalar bi işe yaramıyor ve karteli çatlatmışsın bana extradan kartel silindir masrafı çıkardın işçiliğimi ve malzeme paramı istiyorum dediğimde sadece işçiliğin yarısını veririm parça parasına karışmam dedi. Bekliyorum Gaziantepteki motorcuya söledim motoru geri göndericek motor geldiği zaman komple bloğu kapatıp götürüp Murat'ın dükkanının önünde üzerine fırlatıcam. Bu konu hakkında ne yapabilirim bu konu hakkındada bilghi verirseniz sevinirim. Siz olsanız naapardınız?

sen kımsenın önüüne atma getir motoru yaparız bişeyler olmazsa başka motorda uydururuz arkadaşım o kadar fazla paralara mal olmaz emin ol..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bencede emrah sana yardım eder,zaten kendiside motosiklet ustası
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    yamaha jc100
    Aslında bide yapmak istediğim birazda performans yükseltymek bu şaseye biraz daha yüksek güçte bi motor takabilirmiyiz acaba mesela 200cc falan ban bu yaz Hakan(öztürk motor)o şaseye bi 89modelmiydi neydi bi 250mz motoru takarız falan dedi mz i almaya gittik mz yeni rektefiye falan olmuş çok iyiymiş falan ama almaya gittiğimizde çalışmadı bende almadı komple mz'i 400 ytl ye alcaktım

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    arkadaşım bence emrah arkadaşımızın yanına git.o bir yandan motorsikleti görsün,ne gerekli olduğuna baksın.sende o ara derdini anlatırsın.artık cc mi büyütürsün ne yaparsın bilemeyiz.emrah arkadaşımıza git gereken yardımı fazlasıyla yapar zaten.sana aşırı uzak bir yerde değil ztn
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

Aslına bakarsan bu şaseye yamaha rx115 motoru iyi gider ama motor bulmak lazım
    GKN nickli arkadaşlada bir konuş istersen belki tanıdıklarında vardır 115 motoru
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bencede emrahın yanına bir uğra. Tamirciyide parayı vermezse ya polise şikayet et. ''beni dolandırdı'' de yada bir güzel patakla...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Benimde aklıma geldi rx115-135 motoru ama hastası çok be arkadaşım zor buluruz gibime geliyo eğer olursa hiç kendi motoruyla uğraşmam bile. Peki Gerçektende Hakan'ın dediği gibi 250MZ motoru takabilirmiyiz.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Güncel.................................

Motosikleti
    yamaha jc100
    Güncel......................................

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    o şaseye güzel bi cup 110 takılır bence hafif şaşi ilede başarılı da olur bence... emrahta burda topladı motorunu başarılı oldu
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Motosikleti
    yamaha jc100
    Ustam Zaten o cup motorunu emrah bu sabah söylemişti bana ama ben debriyajlı ve 2zamanlı istiyorum. Emrahın 2zamanlı hastalığı bendee var yani anlicaanız....

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sitede coğu kişi trakyalı sanırım banada yardım olursunuz insallah sorunum olunca insallah bir sorun cıkmazda

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Türkiye'nin heryerinden üyeler var. Konuyu açan trakyalı olduğundan trakyalılar toplanmış benim gibi .kan çekiyor herhalde
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)