Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kask camı buhu problemi.. nası üstesinden geliriz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim S2 250
    kask camım çok fazla buhu oluyor.. sanırım bir çoğumuz bu tür bi problemle karşı karşıya kalıoruz.. tabi buhu camlı kask kullananlar hariç

bu tarz bi problem için ne yapmalı .. fikri olan yada bilen varmı ?
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    oto aksesuarcılarında satılan buğ önleyi spreyler bayağı bir iş görüyor buhu için
    dışınıda yağmur taneciklerinden temizlemek için eldivenli elinde yukarıdan aşağıya doğru sildinmi tamamdır iş

Soğan surmek lazım yada tukurukle sılmek lazım

Motosikleti
    Daelim S2 250
    o spreylerden kullanmıştım eskiden ama pek iyi sonuçlar alamadım.. belki marka tercihim yanlıştı yine mi denesem acaba..

bende yagmur taneleri için aynı yontemi uyguluyorum ama cila atsak acaba yagmur damlaları kayarmı

...

rox.. soğan kokar be.. tükürüklede olmaz şimdi kaskıma tükürmem ben

bu arada birisi seni arıo ulaşamıo çıldırdı
    Bu bir tutku... yıllar geçsede... o motor hayatından belki bi çok şeyi alıp götürsede ondan vazgeçmek imkansız.. o bir kadın gibi ..

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    kask buğusu için çiğ papatesi canım iç kısmına sürmeni tavsiye ederim.arabanın arka camında oldukça başarılı.ayrıca sıvı sabun sürüp silmenide öneririm.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S2 250
    denicem saol Kobayashi,

sıvı sabun buğulanma ile beraber köpürmesin
    osman86 ve AhmetTayyip bunu beğendiler.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Dostum... Dışarısı soğuk ve senin nefesin de sıcak olduğu sürece kaskının camına ne sürersen sür istersen devamlı tükür! yine de buharlanacaktır...

Sana tavsiyem... Ben de NOLAN kask var ve buğ önleyici camı var ve kesinlikle buğlanmıyor... Camın kenarlarındaki kısım buğlanıyor ama buğ önleyici cam kesinlikle buğu yağmıyor... Bu cam ayrıca satılıyor... Alıp belki senin kaskın camına birşekilde monte edebilşirsen buğdan kurtulmuş olursun...

Bu kaskın komple ön camı... Buğ önleyici silikondan imal edilmiş esnek camı camın içinde görebilirsin...

Bu da camın içine takılan senin alacağın buğ önleyici cam...

Kolay gelsin...

Roxanne
    Tarih: 2005-10-30, 14:26:30 Mesaj konusu:

Soğan surmek lazım yada tukurukle sılmek lazım

Tükürmek deyince ben dalış yaparken gözlüğün iç camını tükürükle temizlerim... Haklısın buğu yapmaz...
    Ama kaskın camına ne kadar tükürürsen tükür buğu yapacaktır...
    İİiiiiiğğğğğ... Soğan sarımsak patates...düşünemiyorum bile..
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    yok hocam çok az sür sil.banyoya girmeden önce aynada dene istersen.işe yarıyor...

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    bencede GreatWhiteShark' kardeşimizin attığı mesaj en mantıklısı

Seki, Biliyorum :( Ama benım S....K Abım Tele Herbişeye el koydu delı manyak Biliyosun durumları.Attığı her mesajıda cenk okuyo.Biliyosun salağa bi soz verdık :(

konu dışı sohbet:......

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.

Geyik yapmak için Yol Üstü Lokantası'nı kullanabilirsin...

+ Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ***********X**********************X*********

prifo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw r1100
    vazelin veya limon. işe yarıyor...

dramon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de shoei marka kask almıştım,içinden çıkan ilave buğu önleyici camı çok etkili,galiba ayrı ayrı da satılıyor.Bununla sorun çözülür sanırım.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    airoh kullanıyorum nolanlarda buğu camı var biliyorum ama airohta vizöre giden hava kanalını açmam yeterli oluyor o kadar buğuda yapsam hemen kayboluyor

kaskının markası ne ayrıca
    ERASER WİLL COME BACK

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    -Benden de bir öneri -
    -Sıvı bulaşık detarjanı ile kolanyayı karıştırman yeterli.
    -Şincik şöyle oluyor:
    -Kolanyanın içine 2 damla sıvı bulaşık detarjanı damlatman yeterli ve çalkala.Ardından kaskının camını içten silmen yeterli. Kaç saat korur bilmiyorum ama en azından (ben bizim düldül de öyle yapıyorum: 3 saat yolculuklarda ön ve arka cam pırıl pırıl oluyor-bugu yok)

-Bu yöntemide belediye otobüsü şöförlerinden öğrendim. Onlar hep bu yöntemi kullanıyorlar.
    -Bir kere dene.
    -Kolanyanın tütün veya limon olması farketmiyo...

-Üzgünüm bu yöntem kasklarda sonuç vermiyormuş...... Teşekkürler Shadow..
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    heytbecom, Araba camlarında olur doğru ama kasklarda engel olmaz bu yöntemın.Vizörün buhar yapmaması için en doğrusu buğu önleyici cam
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

userneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesin Çözüm :
    --------------------------------------------------------------------

- Gidiyorsunuz REAL yada KARFUR 'a
    - Oto bölümüne dalıyorsunuz
    - Buğu önleyici spreyler var 4.99 YTL
    - Yağmur suyunu Birikmesini önleyiciler var 5.99 YTL
    - ikisini de alıyorsunuz
    - benim gibi gözlük kullanıyorsanız önce gözlüğe buğu önleyiciyi fışkırt parmağınla yay ve kurumasını bekle...
    - kuruduktan sonra; biraz lekeli kalıyor parmağınla o lekeleri sil yok et, biraz bekle...
    - sonra nefesinle buğulanıp buğulanmadığını kontrol et, buğulanmıyorsa;
    - kaskın iç tarafına da aynısını uygula...
    - kaskın camının dışına da yağmur kaydırıcı yı sık parmağınla yay ve kurumasını bekle...

- Böylece yağmurlu ve soğuk havalarda nefesinden bembeyaz bulutlar çıkarken hayretler içerisinde gözlüğün ve kaskın camlarının buğulanmadığı müşahede edecek, ayrıca yağmur damlaları kaskın camında tutunamadığı için her zaman net bir görüş sahibi olacaksınız...

ben bir haftadır yağmur çamur kullanıyorum, süper bir olay...

IPUCU: karfurda 50 kuruşa satılan buğu önleyici spreyler var çok işe yarıyor, bulabilirseniz ondan alın....

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar buguyu onlemek icin herhangi bi masraf yapmaya, sprey almaya yada onun icin ozel cam almaya gerek yok..Daha once bi arkadasimizin dedigi gibi disardaki soguk havayla kaskin icindeki sizin sicak nefesiniz birlesince bugu oluyor. Cok basit iki cozumu var;

Bazi kasklarin camlarinin kenarlarinda bunu icin bi mekanizma konulmus, camin gectigi dislilerin orda siyah bi plastik parca, onu hareket ettirirseniz kask caminiz cok hafif, milimetrik acik kalir ve iceri cok hafif soguk hava girer, sizi asla rahatsiz edicek yada gozunu rahatsiz edicek boyutta degil..
    Eger hayir benim kaskimda yok diyosaniz, biliyosunuzki kasklarin cami dislilere bagli oldugu icin kademeli olarak acilir. Eger mekanizma bozuk degilse yada yalama olmamissa, cok hafif acabilirsiniz bu soyledigim plastik parca olmadan, ki ben oyle yapiorum ve kesinlikle rahatsiz olmuyorum..Umarim yardimci olmusumdur

bende yarım kask var, alttan bi ton soğuk hava girmesine rağmen genede durunca bir miktar buhar oluyor.

NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ChatnoiR adlı üyeden alıntı
    bende yarım kask var, alttan bi ton soğuk hava girmesine rağmen genede durunca bir miktar buhar oluyor.
    ona bi cozum bulamiycam kusura bakma cunku bende full face kask var sanada tavsiye ederim yuzunu tamamiyle kapatan kask al..benim abim kawasaki zx-9r ile bi kaza gecirmisti, kafasinda kask vardi allahtan full face ve cenesinden aldigi darbeyi sana gostersem sanirim elindeki kaski hemen cope atardin..allah korudu, kaskta..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler