Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor ısınınca rolanti yükseliyo neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    slm motor ısınınca rolantim 1 den 2 ye çıkıyo kısim diyorum o zamanda soğukken istop ediyo ısınınca deli gibi yükseliyo gaz verince mesela devir çok ağır düşüyo manifoltta veya hava filtresinde delik fln mı var:S karbiratörü temizledim ama hala aynı, hava ayarını 7 den 5 e düşürdük 650 cc tek silindirin degeri kaç açaba?çokta benzin yakıyo hergün 20 tl lik koyuyorum
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bisan shalter 125
    Arkadaşım Benim düşüncem iş Karbiratörde bitiyor düzenli olarak temizliğini yapmaLısın çok fazla benzin yakma oLayına qeLince makieyi devrinde kullanmaya çalış bu benzin tüketimini biraz oLsun düşürür sayqıLar...

tam cevap veremeyeceğim ama ısınınca devirin artmasının bir nedeni motordaki sürtünmenin azalarak rahat çalışması oluyor. soğukken yağlama daha az oluyor. ama seninkinde çok farkediyormuş

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    hava ayarını düşürmen iyi olmamış çok yakması normal çünkü yeterli oksijen almadığından benzinle fakir karışım oluşturuyor bu yüzden de yakıtı tam olarak yakamayıp bir kısmını çiğ benzin olarak atıyorsun hava ayarını eski haline getir karbüratörünü de temizlet imkanın varsa subaplara da bir baktır
    Master of Davar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm motor ısınınca rolantim 1 den 2 ye çıkıyo kısim diyorum o zamanda soğukken istop ediyo ısınınca deli gibi yükseliyo gaz verince mesela devir çok ağır düşüyo manifoltta veya hava filtresinde delik fln mı var:S karbiratörü temizledim ama hala aynı, hava ayarını 7 den 5 e düşürdük 650 cc tek silindirin degeri kaç açaba?çokta benzin yakıyo hergün 20 tl lik koyuyorum
    dostum bence normal o motorun rölentide öyle çalişmasi hergün 20 lirami sana müstehakktır hergün 250 km mi yapiyon la yoksa
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

20liradan 300 gün binsen senede 6000lira yakıt yapar motoru 4000 e mi almıştın

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20liradan 300 gün binsen senede 6000lira yakıt yapar motoru 4000 e mi almıştın
    hakan makinaya o halde binecegi en fazla 2 ay sonra görürüz ilani
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer sorunu çözerse biraz daha biner sanırım ama yine de 5-6 litre yakar sanırım 100 km de ortalama . yakar mı dersin

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Vakum hortumlarına bak bir yerden hava almasın.Açıkta hortum varsa ya ucunun kapat yada yerini bulabilirsen oraya tak hiç biryerden hava almasın
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    karbiratör manifoltunda silikon vardı ben iyice kapattım oraları ama sanırım yenisini almak lazım mach1 dedigin gibi ondan şüpeleniyorum vala benim tvs apacheye 20 ytl benzin atsam 5 gün katıksız gezerdim ya ben bi ortaköy bi mecidiyeköy yapıyorum benzin bitiyo vala bu adamı tüketir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:56 PM ----------

2 ay dayanırsa iyi yada olmadı bi motor daha alcam yanına yoksa vala buna benzin dayanmıyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:57 PM ----------

dostum bence normal o motorun rölentide öyle çalişmasi hergün 20 lirami sana müstehakktır hergün 250 km mi yapiyon la yoksa
    250 mi güldürme beni 100 km anca yapıyorum 100km=20tl 30 günde 350tl benzine versek ev kirası+dükkan kirası+vergiler+yemek++++ en yakın köprü nerde
    Motosiklet mucidi

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhabalar. Aracınızın jigle sistemini kontrol ettirdiniz mi?

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Aracınızın jigle sistemini kontrol ettirdiniz mi?
    2 gün önce herşeyine baktık söktük jigle fln çalışıyo motor böle gaz verince hani agır agır devir düşürüyo ya sanırım bi yerden hava alıyo
    Motosiklet mucidi

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    jigleniz manuel jigle, karbüratörünüz de minareli tip dedikleri, yani yukarı aşağı çalışan bir klapeye sahip sanırım. Gaz teliniz bir yerde sıkışıyorsa, devir hem ağır ağır düşer, hemde minare biraz yukarıda kaldığı için (aynı sorun zealsun 'da vardı) bir miktar rölantiniz yüksek olur. Karbüratörünüz hava alsa, çekiş probleminiz ve rölantide stop etme sorununuz olurdu.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Rolanti ayarını motor sıcakken yapmanız gerekiyor. Bu sefer soğukken stop ediyor demişsiniz ama jikle ile çalıştırıp bir müddet ısınmasını beklemeniz gerekiyor. Hava/Yakıt karışımını motor sıcakken iyi bir ustaya yaptır.
    Motor soğukken jikle ile çalıştırıp 2-3.000 devire kadar uzun süreli gaz ver. Motorun ısınmasını kolaylaştırır. 2-3dk sonra jikle'yi kapatıp yola devam et.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    bi de kalkarken dip gaz kalkma

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    sağlam bir usta ile görüşüp ilgilenmesini sağla arkdaşım motor işi şakaya gelmez bakımlarını ıhmal etme , dikkatli ol

Motosikleti
    yamaha bws 100
    sibob ayarlarından da olabilir bence
    [B]Yamaha BWS 100[/B]

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    benimde hero karizma yapıyor ilk çalıştırmada sorun yok biraz yol alıp motor ısınınca mesela ışıkta durdum rolanti 4 bin devirlerde millette rahatsız oluyor bilerek yapıyormuşum gibi ilk bakımı yaklaştı servise götüreceğim inşaallah büyük sıkıntı yoktur

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde hero karizma yapıyor ilk çalıştırmada sorun yok biraz yol alıp motor ısınınca mesela ışıkta durdum rolanti 4 bin devirlerde millette rahatsız oluyor bilerek yapıyormuşum gibi ilk bakımı yaklaştı servise götüreceğim inşaallah büyük sıkıntı yoktur
    4.000 devir çok fazla be ustam.
    yawuz58 bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    sibop ayarı...
    yawuz58 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler