Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter elektrik tesisatı yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    arkadaşlar belki bileniniz veya başınıza gelmiş olanı vardır...kanuni hussar 2004 model scooter um var..elektrik sistemi motor çalışınca devreye giriyor..yani direk bobine bağlı bir sistem..bu yüzden akşamları yolda giderken gaza yüklendiğimde farlar netleşiyo ama frene basmaya başlamamla farların kısılması başlıyor..acaba bu tesisatı komple aküden alma gibi bir şansım varmı?yani bu tesisat baştan sökülüp aküden alınarak yapılırmı?bu yüzden ne motora led-neon vs..şeyler bağlayamıyorum...eğer bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz..şimdiden teşekkürler...
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı gezgin290 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar belki bileniniz veya başınıza gelmiş olanı vardır...kanuni hussar 2004 model scooter um var..elektrik sistemi motor çalışınca devreye giriyor..yani direk bobine bağlı bir sistem..bu yüzden akşamları yolda giderken gaza yüklendiğimde farlar netleşiyo ama frene basmaya başlamamla farların kısılması başlıyor..acaba bu tesisatı komple aküden alma gibi bir şansım varmı?yani bu tesisat baştan sökülüp aküden alınarak yapılırmı?bu yüzden ne motora led-neon vs..şeyler bağlayamıyorum...eğer bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz..şimdiden teşekkürler...
    valla istanbulda olsaydın benim ustaya götürürdüm seni ama antalyadasın. ben sana numarasını veriyim istersen bir ara usta sana daha detaylı yardımcı olur. hasan usta: 0537 718 6908 beni cem yönlendirdi de gri zat150 si var dersen yardımcı olur...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Led ve neonlar için ayrı düğme koyup elektriği aküden alırsın çalışır arkadaşım
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led ve neonlar için ayrı düğme koyup elektriği aküden alırsın çalışır arkadaşım
    extrema adamın sorunu sadece led bağlamak değilki elektrik tesisatında sorun var frene basınca farlar gidip geliyormuş...
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...

Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    extrema adamın sorunu sadece led bağlamak değilki elektrik tesisatında sorun var frene basınca farlar gidip geliyormuş...
    Fren ışığı zaten aküye bağlıdır sinyaller v.s.
    Sadece ön ve arka far manyetodan alır elektriği
    onuda elektrikçiye götürsün yapar zaten
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    akünün amperi küçüktür. farları açınca aküden fazla akım çekicek akü hemen boşalıcak. şarj dinamosuda hızla boşalan aküye yeterince şarj edemicek ve stop edince aküden marşsa basamıcaksın.
    illada yapıcam dersen kolay yoldan mantığını anlatırım.

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren ışığı zaten aküye bağlıdır sinyaller v.s.
    Sadece ön ve arka far manyetodan alır elektriği
    onuda elektrikçiye götürsün yapar zaten
    hacım bizde öle dedik zaten...

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    arkadaşlar hepiniz sağolun bi şeklide anlatmaya çalışmışsınız ama en makul yönü nedir mesale erdemd kardeşim akü boşalır demiş eğer akü boşalcaksa yapmanın bi anlamı yok....

extrema farları nasıl bağlıcak elektrikçi yani aküye bi zarar vercekmi?yani normal aküden elektrik alanların tesisatı nasıl eğer tesisatı aküye yüklerse diğer motorlar gibi bi sorun olurmu?

bana en kolay ve aküye zararsız yöntem hangisidr onu sölerseniz çok makbule geçecek teşekkür edeirm herkese
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]facebook-mt antalya sizde katılın----group317122@hotmail.com[/COLOR][/COLOR]:cat:

Aslına bakarsan 7 amper bir akü sana yeter yani boşalmaz tabi akün sağlamsa
    Elektrikçiye götür far düğmesine gelen + ucu iptal etsin
    Aküden kontağa gelen + ucu bağlasın far düğmesine sorunun hallolur
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    teşekkür ederim en kısa zmanda yaptırıcam inş aküye bi zararı olmaz birde mesala led ışık bağlıcam ne bilim sis farı gibi şeylerin kuvvetli yanması için enerjiyi nerden almam gerekli...anahtarlı yapıcam zaten onları istediğimde yakmak için ama parka gelen kablolardan alıyodum sönüyodu yavaşlayınca bunları aküden direk alma gibi bir şansım varmı araya röle falan koyarak veya başka bir yöntem

Araya röle koyabilirsin sis için fakat led için fark etmez
    Ama sis koyacaksan eğer ikinci bir akü koy koltuk altına vede belli aralıklarla akünü şarj et veya ettir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    yani ledli neonu direk bağlayabilirim dimi aküye çok sağol çok yardımcı oldun....şu motorun elektriği beni sinir etti...adam gibi ampulde takamıom başka aparatta....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    fatih cim selam

şimdi motosikletinin tesisatını komple değiştirmene gerek yok seninle beraber bir elektrikçi bulup farlarımızı aküye bağlatmamız gerekiyor benim cbf 150 de öyle..

gaz veriyorum far süper aydınlatıyor gazı bırakıyorum motor rolantideyken far heran sönecekmiş gibi yanıyor mesela akşam kırmızı ışığa yaklaşırken debriyajı sıkınca motor rolantiye düşüyo doğal olarakda önümü göremiyorum bu durumdan çok şikayetçiyim..

sana tavsiyem ön ve arka far,, korna,,sinyaller aküye bağlı kalsın...
    sis farı,,neon,,led aydınlatmalar ise bobine bağlı kalsın akün daha sağlıklı olur..

zaten scooter genelinde 12 volt 7 amper dir..

mt antalya forever..

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih cim selam

şimdi motosikletinin tesisatını komple değiştirmene gerek yok seninle beraber bir elektrikçi bulup farlarımızı aküye bağlatmamız gerekiyor benim cbf 150 de öyle..

gaz veriyorum far süper aydınlatıyor gazı bırakıyorum motor rolantideyken far heran sönecekmiş gibi yanıyor mesela akşam kırmızı ışığa yaklaşırken debriyajı sıkınca motor rolantiye düşüyo doğal olarakda önümü göremiyorum bu durumdan çok şikayetçiyim..

sana tavsiyem ön ve arka far,, korna,,sinyaller aküye bağlı kalsın...
    sis farı,,neon,,led aydınlatmalar ise bobine bağlı kalsın akün daha sağlıklı olur..

zaten scooter genelinde 12 volt 7 amper dir..

mt antalya forever..
    tamam kerem en yakın zamanda gidelim bi elektrikçiyie çok karanlık yollardan geçmek zorunda kalıyorum bazen farın bana faydası olmuyor yavaş gidince....

Motosikleti
    mondial 125mt
    slm
    akuye baglamadıgın tesısatlar motor yuksek devırlere ulastıgında
    dinamodan gelen voltaj artacagından zarar gorebılır motordakı reguletor akuyu sarj eder yanı 13 15 volt arasıdır
    bence motordakı baglantılarını kontrol ettır daha once bendede olmustu akunun yanındakı sıgorta atmıs degıstırınce duzeldı .....

Motosikleti
    kanuni hussar 2004
    Alıntı v_yilmaz2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    akuye baglamadıgın tesısatlar motor yuksek devırlere ulastıgında
    dinamodan gelen voltaj artacagından zarar gorebılır motordakı reguletor akuyu sarj eder yanı 13 15 volt arasıdır
    bence motordakı baglantılarını kontrol ettır daha once bendede olmustu akunun yanındakı sıgorta atmıs degıstırınce duzeldı .....
    sigortyla ilgili olcanı sanmıyorum...zaten motorun fabrika çıkışı elektrik tesatı böle ben onu değiştirmek istiyorum...zaten dinamodan aldığı için motor yavaşlayınca far azalıo neon led falan takamıorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler