Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Takma Ile Ilgili Küçük Bir Hatırlatma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    nereye yazacağımı çok düşündüm en sonunda buraya yazmaya karar verdim hatallı ise açtığım yer modetör arkadaşlar gerekli bölüme alırlar sanırım

hani motosiklet kullanıcıları olarak hepimiz kask takarız ya . bazen de görürüz kimi arkadaşlar kask takar ama kayışlarını bağlamazlar . bir gün bunu yazacağımı biliyordum ama ne zaman diyordum fazla uzatmadan buyrun haberi okuyalım

Asil mesleği kuaförlük olan 22 yaşındaki Emrah Çalışkan, ağabeyinin aracılığıyla 14 Ekim Salı günü görüşmeye gittiği Tarabya’daki bir pizza şirketinde servis elemanı olarak işe başlamak için anlaştı.

Emrah Çalışkan işe başladığı Çarşamba günü saat 19.00 sıralarında Sarıyer’de bir eve pizza götürmek için scooterla yola çıktı. Çalışkan, Arabayolu Caddesi’nde Oktay Yüksel’in kullandığı otobüsle yan yana ilerlerken otobüs yolun solundaki Ada Sokak’a girmek için direksiyon kırdı. Bu sırada otobüse çarpan Çalışkan, scooterdan fırlayarak karşı yola savruldu. Savrulma anında kaskı çıkan Çalışkan’ın başı kaldırıma çarptı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Çalışkan’ın kafatasının kırıldığı ve iki kemiğin beynine battığı anlaşıldı. Yoğun bakıma alınan Çalışkan’ın beynindeki iki kemik çıkarılarak, hücre yapısının bozulmaması için karnında saklanıyor. Doktorlar ameliyat için beyindeki kanamanın durmasını bekliyor.

alıntıdır. : başka bir motosiklet sitesinden alınan bir bilgidir reklam olmasın diye site ve üye ismi yazmıyorum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250
    başımdan geçen bir hadise:

Almamyada yaklaşık 6 yıl evvel: Arkadaş grubu olarak hergün takılırız (yaklaşık 20-30 kişi) aramızda scooter kullanan 7-8 arkadaş var. Geceleyin ayrıldık, herkez evine doğru yol aldı. Zebuş isminde 17 yaşında arnavut bir kardeşim önümde gidiyor. Evi 300 metre ilerde. Kavşağa geldiğimizde solundan gelen arabayı görmedi. Arabanın hızı çokta fazla diyemem fakat motosikleti 18m ileriye fırladı (polis raporuna göre) Kendisinin kaskı bağlı olmadığı için havada kaskını ayrı bi yere bedenin ayrı yöne uçtuğunu gördüm. Arkadaşım direk kafasıyla kaldırıma çarptı anında vücudu titremeye başladı. etrafta kan yoktu fakat zebuşu tutamıyorduk. var gücüyle ve bilincini yitirmiş şekilde titriyordu. 3 dakika içinde ambulans geldi. Hastanede Doktor, beyninin çok ağır darbe aldığını ve kafatası içinde şiştiğini söyledi. Akibetinde zebuş komadan çıkamadı ve 3 gün sonra hayatını yitirdi

belki konuyla alakalı değil: Almanyada inanırmısınız arkadaşlar, ölüyü yıkayacak hoca bulamadık, cenaze namazını kilisede kıldık. Arnavut olduğu için camiler kabul etmedi. Ordaki hocayı az kalsın boğuyordum. Abimle ben yıkadık cenazesini. Ülkesinde savaş olduğu için cenazesini mecburen hristiyan mezarlığına gömmek zorunda kaldık Allah kimsenin başına vermesin.
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Mevcut topic
    http://www.motosiklet.net/forum/dige...-600-kaza.html
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)