Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gidon kurşunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Gidon çırpmasını önlemek için gidonu kurşun takılıyormuş. Bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi rica ediyorum....
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gidon çırpması ne oluyor

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Depo tokatlanmasından bahsediyorsanız, gidon amertisörü diye araştırma yapın, SS lerde olur bu sorun...

Motosikleti
    VFR-800
    sanırım yere yan yatmalarda motorun grenaj aksamını koruyan veya gidon un direk yerle temasını önleyen aparatdan bahsediyorsun..

nasıl ki motorun gövdesine topuz takılıyorsa, didon un uclarınada takılıyor fakat bunun çırpmayı engelleyeceğini pek düşünemiyorum.. bu konuda bilgim yok, bilgisi olan arkadaşların paylaşımını bekliyorum..
    [COLOR="Red"][B]V[/B][COLOR="Black"]e[/COLOR] [B]F[/B][COLOR="Black"]ark[/COLOR] [B]R[/B][COLOR="Black"]üya 'da[/COLOR][/COLOR]

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo tokatlanmasından bahsediyorsanız, gidon amertisörü diye araştırma yapın, SS lerde olur bu sorun...
    evet, depo tokatlanmasını kast etmiştim. gidon amrtisörü taktırmayı düşünüyorum ama onun yerine 2 adet 20 gr ağırlıkta kurşun takılıncada bu işi görüyormuş diye duydum aslı varmı diye bir sorim dedim.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

yok arkadaşım kurşunile alakası yok, gidonun çırpıyor sanırım
    bildigim kadar seni aydınlatmaya çalışayım
    cbr 600 f in var sanırım gidon çırpması kafa salınması diye de söz edilir.motorsikletlerde en büyük korku budur
    salınma yapmamak için lütfen yavaş ivmelendiriniz birde kollar kıvrık olsun dik tutup direksiyona agırlık vermeyiniz. direksiyonu elden geldigi kadar boşta bırakınız

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Tam istediğiniz cevap mı bilmiyorum ama ben bunu bu sene kuşadasında görmüştüm resmen patlamamış kurşun gibi duruyordu.

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Bende motoru aldıgımdan beri bu olayi araştiriyorum.
    Tabi gidon amertisör almak istiyorum ama fiyatlari yurt dısında bile oldukca yuksek en son 380$ a e-bay de vardi 600f icin. Turkiyede satana raslamadım.

Ama ciddi gerekli aparat.

2001 ve oncelerine su markanın oldugu yazıyodu

Bide uygun fiyatlı su var ama işe yararmı bilmiyorum universal bi modelmis de neden bu kdr ucuz anlamadım...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/7-Way...=p4506.c0.m245

eeheh agbi supersin

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam istediğiniz cevap mı bilmiyorum ama ben bunu bu sene kuşadasında görmüştüm resmen patlamamış kurşun gibi duruyordu.
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    muzafferim düşündüğün şeye bak pazar gel bize hallederiz,senin motıra kurşun döktürürüz,hem çırpmaz hem tokatlamaz hemde çalmaz haa nazarada iyi gelir

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuşadasında ne gördüğünü bilmiyorum ama bahsettiğim o değil

Alıntı scorp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru aldıgımdan beri bu olayi araştiriyorum.
    Tabi gidon amertisör almak istiyorum ama fiyatlari yurt dısında bile oldukca yuksek en son 380$ a e-bay de vardi 600f icin. Turkiyede satana raslamadım.

Ama ciddi gerekli aparat.

2001 ve oncelerine su markanın oldugu yazıyodu

Bide uygun fiyatlı su var ama işe yararmı bilmiyorum universal bi modelmis de neden bu kdr ucuz anlamadım...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/7-Way...=p4506.c0.m245

eeheh agbi supersin
    biraz uyduruk gibi duruyor, ilgin için teşekürler

Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muzafferim düşündüğün şeye bak pazar gel bize hallederiz,senin motıra kurşun döktürürüz,hem çırpmaz hem tokatlamaz hemde çalmaz haa nazarada iyi gelir
    bu marifetini hiç bilmiyordum

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Alıntı muzaffer1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, depo tokatlanmasını kast etmiştim. gidon amrtisörü taktırmayı düşünüyorum ama onun yerine 2 adet 20 gr ağırlıkta kurşun takılıncada bu işi görüyormuş diye duydum aslı varmı diye bir sorim dedim.
    Mantıken 20gr olayın enerjisini sönümlemez gibi geliyor. Aslında gidona her hangi bir ağırlık eklemekte engellemez, sönümlendirici kullanmak tek çare.

Kurşun döktürmek herşeyi çözer ama

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurşun tam bir hurafe inanma arkadaşım

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    depo tokatlaması (tank slaper) yüksek hızda ön çatalın açısı (rake açısı) dar olan motosikletlerde görülen bir durumdur. Bu motosikletlerde yüksek hızda ön tekerin yere tutunması azaldığı için tank slapper olayı gerçekleşebilir. Gidon amortisörü bu olayın en etkili çözümüdür ancak her model motor için bulunmayabilir. Gidon kurşunu yada topuzu gidonun iki ucuna takılan ağırlıklardır ki bunların etkisi daha az olmakla beraber her tür motosiklete kolaylıkla takılabilir. Birde aşırı sürat yapmamak ve hızlanırken ağarlığınızı öne vermek (yukarıda tersini söyleyenlerde var ama neye dayanarak bilmiyorum) ani ivmelenmelerden kaçınmak faydalıdır.

Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıken 20gr olayın enerjisini sönümlemez gibi geliyor. Aslında gidona her hangi bir ağırlık eklemekte engellemez, sönümlendirici kullanmak tek çare.

Kurşun döktürmek herşeyi çözer ama
    cengizim birlikte motoruma döktürecem

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo tokatlaması (tank slaper) yüksek hızda ön çatalın açısı (rake açısı) dar olan motosikletlerde görülen bir durumdur. Bu motosikletlerde yüksek hızda ön tekerin yere tutunması azaldığı için tank slapper olayı gerçekleşebilir. Gidon amortisörü bu olayın en etkili çözümüdür ancak her model motor için bulunmayabilir. Gidon kurşunu yada topuzu gidonun iki ucuna takılan ağırlıklardır ki bunların etkisi daha az olmakla beraber her tür motosiklete kolaylıkla takılabilir. Birde aşırı sürat yapmamak ve hızlanırken ağarlığınızı öne vermek (yukarıda tersini söyleyenlerde var ama neye dayanarak bilmiyorum) ani ivmelenmelerden kaçınmak faydalıdır.
    verdiğin biigiler için teşekkürler

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    resimdeki sadece bi tasarım..
    gidon kurşunu ateşli mermi miymişki
    GKN MOTORS

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Bu tasarımın öndekini tarayacak şeklinde olanı varsa Istanbul trafiğinde rabet görebilir =) ama onun dışında tank slapper olayı ile zerre kadar ilgisi yok
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    benim bildiğim tkere janta takılır kurşuın arabalarda olduğu gibi??

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çaren Bende Muzafferim

ama onun yerine 2 adet 20 gr ağırlıkta kurşun takılıncada bu işi görüyormuş diye duydum aslı varmı diye bir sorim dedim.
    abi daha önce niye söylemedin bende 20 gr. kurşun bol, senin için iki oltamdan vazgeçerim.tamda büyük çipura tutmaya başlamıştım artık senin hakkından düşeriz

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hani duyanda tekerden inmiyor surekli tek teker ile kullanıyon sanacak

şu ebayda iyi fiyat vermişler..
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)