Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir konuda manevi desteğe ihtiyacım var...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Arkadaşlar şöyle bir sorunum var yaklaşık 3 aydır motor kullanıyorum. İlk 1000 km'de birçok problem ile karşılaştım ama rodajı dolunca rahatladım. Şu anda kritik bir problem yok hatta çok keyifle biniyorum her şey rodaj'a kadarmış. Fakat motorla seyir halinde iken yolda bir çukura rast geldim. Tabi olayın hemen farkına varamadım. Daha sonraları jant ta bir yağ lekesi belirdi. ( Tabi ilk başlarda onuda fark edemedim çamur lekesi zannettim ) motoru aldığım yere götürdüğümde sağ amortisör keçesinin patladığı söylendi. Hemen değiştirmek istedim ama ilk önce sipariş edilmesi gerekiyormuş şiparişten bu yana yaklaşık 2 ay geçti ve ben motora binmeye devam ettim. Şu anda 2500 km'de ve kış ayı olduğu için motorumu kapatmak istiyorum son bakımını yaptırdım. Ama parça hala gelmedi. Şimdi sorularıma geçiyorum.
    1. Acaba motorumu bu şekilde kullanmak ile hata mı ettim?
    2. Bu parçayı ( sadece bu parça değil tümünü ) bulmak çok mu zor? ( Jinlun 150-5 )
    3. Motorumu artık kapatayım mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam jinlunda parça problemi olacagını sanmıyorum. Bayii ile ilgilidir git konuş olmazsa ana bayii ara olmazsa distribütörü. Hizmet konusunda çok iyiler. Servis bin dediyse bin tabii .
    Kapatmak senin tercihin ama illaki arasıra çalıştırıp biraz turlaman lagzım.

KurtCobain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Trafikten Men
    Motosiklet bakımı şakaya gelmez, parçayı bence en kısa zamanda temin et. Oducunun dediği gibi distribütörle görüş hemen müdahale ederler.

Motor Kapatmak ben iyi fikir ( ayda bi marşa bas ama )enjoy this

GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Yaw hocam aslın da ben kendi servisimden pek memnun değilim gerçi yinede günahını almayalım çünkü sadece jinlun satmıyor ayrıca bulunduğum yerde tek ve herkese cevap vermek zorunda bana makul olan Düzce var ama orayada üşengeçlikten gitmiyorum. Motoru kapatıcam niyetim öyle mevsim şartlarından dolayı ama senin de dediğin gibi arada bir çalıştırırım elbet hatta güzel hava yakalarsam kesinlikle affetmem binerim.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Gel GRKN kardeşim gel, tanışmış oluruz.
    Jinlunlara Dadaş motor bakıyor galiba. Kaliteli insanlardır abi kardeş. Ev alma komşu al hesabı araştırmıştım o gençleri.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    GRKN benimde eski motorumda aynı problem vardı. ön amortisörlerin darbe emme özelliği bir ölçüde yitirilmiş olur. muhtemelen ön çatalın sadece bir tarafının keçesi yırtılmıştır. diğer yanı destek olmaya devam eder ama dengesizlik yaratabilirdi. Sonuçta bu şekilde kullanmış olmanın motora bir zararı yok.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    ODUNCU, KurtCobain, kışın"kızağa çekilen" motorun marşına basılmaz..!! yanlış tavsiyelerde bulunuyorsunuz ..
    aşagıdaki linkteki yazıyı lütfen sonuna kadar okuyunuz:
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=8004
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler