Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin deposuna su kaçtı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    arkadaşlar meraba
    bu sabah benzin almak için depo kapağını açtığımda. deponun kenarlarında birikmiş olan suyun depoya doğru aktığını gördüm (geçtiğimiz gün yağan yağmurda birikmiş olmalı) benzini aldım işyerime gitttim (10 km). akşam iş çıkışında, normalde 2 hafta yatmış olsa bile her zaman tek marşta çalışan, motorumu çalıştırmakta epey bir zorlandım. çalıştırdıktan sonra bu saate kadar bir sorun yaşamadım ama içime kurt düştü bi kere. acaba bu durum motorda ileride bi soruna yol açar mı? benzine karışan su nasıl bir etki yapar? yapmam veya yaptırmam gereken her hangi birşey var mı?

yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    enjektörlere gelen su yüzünden tekleme yapabilir ... benzini bitir depo boşalana kadar . ve yeni benzin aldıgında sorun ortadan kalkacaktır ..

zaten benzin istasyonlarıda genelde su kullanıyo (((((((((((((: ama beli bi ölcde
    velizrsln bunu beğendi.
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    eğer o içindeki sulu benzinle uzun süre çalıştırmadan bırakırsanız su yoğunluk farkından dolayı aşağı inecek ve metal parçalara zarar verecektir.ancak o benzini kısa sürede kullanıp bitirirseniz hiçbir sorun olmaz.benzinle birlikte buharlaşır.ama uzun süre çalıştırmazsanız kartere inerek yağı bozar.inemezsede üzerinde bulunduğu parçayı paslandırır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bitir gitsin o benzini. bişeycik olmaz, rahat uyu.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    er6
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjektörlere gelen su yüzünden tekleme yapabilir ... benzini bitir depo boşalana kadar . ve yeni benzin aldıgında sorun ortadan kalkacaktır ..

zaten benzin istasyonlarıda genelde su kullanıyo (((((((((((((: ama beli bi ölcde
    ben de böyle düşünmüştüm. zaten su katılıyodur diye

Motosikleti
    er6
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer o içindeki sulu benzinle uzun süre çalıştırmadan bırakırsanız su yoğunluk farkından dolayı aşağı inecek ve metal parçalara zarar verecektir.ancak o benzini kısa sürede kullanıp bitirirseniz hiçbir sorun olmaz.benzinle birlikte buharlaşır.ama uzun süre çalıştırmazsanız kartere inerek yağı bozar.inemezsede üzerinde bulunduğu parçayı paslandırır.
    inşallah yarına kadar bişey olamaz. bana da gezmek için mazeret olur zaten depoyu boşaltacak yer arıyorum

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bişey olmaz.en kötü ihtimal karbiritörden salarsın suyu

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Deponun altında benzin filtresini sabah temizle orada birikir olmadı şamandıraya iner oradan tahliye edersin sökerek

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeyy
    deponun kapağını aç
    motosikleti ters çevir
    😂
    compaq bunu beğendi.

Konunun açıldığı tarihe baktınız mı hiç

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu aralar konu hortlatma çok revaçta :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zombi konular dolanıyor ortalıkta

Benzini bitiresiye kadar su dibe çökebilir. Motorun karbüratörlüyse haznesindeki benzine sürekli takviye olarak su çekecektir şamandra. Fakat enjeksiyonluysa ne olabileceğini bilmiyorum yüksek ihtimal teklemeler olur egzoz patırtısı çatırtısı olur. depodan çıksa çıksa 1 hortum çıkıyor boşalt benzini imkanın varsa koy yeni benzin keyfine bak ne gerek var risk almaya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)