Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr125 4 ve 5 inci vites de hiç hız yapmıyor nedense

Motovento
    REKLAM ALANI
    akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D Yok yavv motor en fazla 100 yapar desene olsun sağlık olsun hava firitresi söksem hem hızda hemde ses de fark olurmu ve benzin artışı olurmu şuan km 100 bin yakıyor
    nasıl 100 bin yakar kardeş

benim makine 65 bin yakıyor hem şehir içi hemde iki kişi bindiğimiz halde
    ya sen fazla yüksek devirde vites değiştiriyorsun yada hava filtresinde problem var.

sürate gelincede benimki düz yolda rüzgarsız havada 110 diyor rampa aşağı 135 gördüm (tabi piston ha fırladım ha fırlıycam gibi gidiyordu )

motorun hayırlı olsun bu arada ALLAH kazasız belasız sürüşler nasip etsin kardeş
    [B][COLOR="Red"]MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KROSS 250
    sonra siteye yazıyonuz ybr mi? cbf? benim cbf oynanmamiş sadece hava filtresının kapagı cıkıktır 1, fites 35 2,fites 65 3fites 85, 4, fites 100,5,fites 120 düz yolda bayır aşşa işler deyişir bana inanmassanız digi boy abimiz soylesın yada m trayes arkadaşimiz yani suraya baglıcam konuyu motor rodajını duzgun yapcan ben alır almaz bastım rodak-j modaj hikaye ben 10,000 bini devirdim hiç arzam olmadı ....
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

Motosikleti
    Aprilia RS 125 2010
    geçmiş olsun sen motoru en iyi bi rektefiyeye sok derim anlasa anlasana bayiisi anlar ok
    :thumright

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Yıbırım Da Ise Vites Aralıkları Sole 1vites 45 2vites 70 3.vites 95 4. Vites 120 5.vites 140 Bi Ara Videolu Gosterecem;)

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    5. viteste düz yolda 9500 devir'e çıktığım oluyor motorun 6000 deviri geçmemesi çok anormal kaldı ki ybr'nin max hızı düz yolda 100 110 arası değişiyor.
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu denemeler sıfır motorla yapılıyorsa yazık günah o motora. Motor kaç km'de ?
    sıfır motorda yapan zaten aklından şüpe etmek gerekir mesaj yazanların motorları en az 9000'i devirenler

Alıntı woxter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra siteye yazıyonuz ybr mi? cbf? benim cbf oynanmamiş sadece hava filtresının kapagı cıkıktır 1, fites 35 2,fites 65 3fites 85, 4, fites 100,5,fites 120 düz yolda bayır aşşa işler deyişir bana inanmassanız digi boy abimiz soylesın yada m trayes arkadaşimiz yani suraya baglıcam konuyu motor rodajını duzgun yapcan ben alır almaz bastım rodak-j modaj hikaye ben 10,000 bini devirdim hiç arzam olmadı ....
    ezik ybr'liler hee sen görürsün bakalım. seni devirmiyomuyum yolda giderken

Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Motoru 9-10 Devir Arası Vites Değiştirerek yolda gidiyorum 4 ve 5 vites hiç hız değişiklligi olmuyor 1 de 40 km 2 de 60km 3 de 80 km yapıyorum 4 de en faza 90 bazen oda olmuyor 5 atıyom 5 vitesde hiç hız varmı olmuyor nedendir sizce
    dostum güzel bir karburator ayarı yaparsan düzelir.ybr bu başka şeye benzemez.herkesin motoru 100-110-120 yaparken seninkinin 90 ı geçmemesi olanaksız.yüksek devirde pistonlarda yanma verimli olmuyor demek ki.olan bu.sana tavsiyem şu ki önce karburator vidasını 1 tur saga çevir ve yola çık bak gelişmelere.sonra bir de aynı konuma getir ve 1 tur da sola çevir bak gelişmelere.hangisinde daha iyi performans verirse o yönde ayar çekmelisin.kolay gelsin.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu denemeler sıfır motorla yapılıyorsa yazık günah o motora. Motor kaç km'de ?
    araya gireceğim
    atıyorum 300 kmde kaça kadar çıkalım

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla ben bilmem kac bın devırde ne yapıyo Basıyorum gıdıyorr ne vıtes var ne devır gostergesı O yuzden yorum yapamıyacagım
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    YaMaHa ybr 125
    benim ybr de 45 lik dişli var 3.viteste 100 dedirtiyorum artı 130 km hızıda görmüş bulunmaktayım..az daha öleyazdım oda ayrı konu tabi
    SeN YaKıN BeN UzAk yA SeN yAkInLaRıMdA BeN IrAk...

[COLOR="Magenta"]BARBY[/COLOR] değil [COLOR="Navy"]HARBİ[/COLOR] kız.....:bounce:

Motosikleti
    Honda Varadero 1000
    Arkadaşım Bu sorun eskiden varmıydı yoksa sonradanmı oluştu. Vitesi 4 de son gaz vererek zorla 5'e at son gaz ver geri 4. vitese at mümkünse yokuş aşağı bir yol olursa daha rahat anlarsın eğer motorda öne doğru yığılma oluyorsa sorun yok eğer olmuyorsa dişli ya 4. vitesinkiyle aynı çapta yada diğer teknik bi arıza söz konusu.

gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    motoru en kısa zamanda götürüp karbürötör olsun sibob hava yarı olsun hepsini yaptırcam doğrusu ustaya durumu anlatacam kendisi yapsın yaza kaldı :d

sizin ybr lerde bi cinslik var demekki devir saatiyle ibreyi aynı ayarda ilerletmeyi deneyin ybr devirli kullanıldığı zaman güç iletir 4ü iyidirde 5 için aynı şeyi söyleyemicem

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Arkadaşım Bence Gayet Normal.... Tabi Doksan Değilde Yüz Olması Gayat Normal... Hava Sartları Falanda çok önemli... Rüzgarsız Ve Düz Yolda Doksan Görüyorsa O Zaman Sorun Var

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı allahini seversen 3. viteste 80 yaparken nasil titreme yok ya kendini paraliyo makina kı.ını yirtiyo resmen
    sen çin malı 125 lik motora bi bin titremeyi ybr yle karşılaştır o zaman anlarsın titriyor mu titremiyor mu

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ustaya hiç baktırmadınmı
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı teamo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çin malı 125 lik motora bi bin titremeyi ybr yle karşılaştır o zaman anlarsın titriyor mu titremiyor mu
    bindim hacı bindim merak etyme çinmliler ybrnin yanina bile yaklaşamaz tireşimsizlikte ben sadece arkadasa 3. viteste 80 le giderken nasil titreşim olmaz diye anlatmak istedimsende bi cbf 150 ye bin bak bakalim hangisi daha konforlu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar 3 gün önce motorun hava firitresini açtım bi baktım ki ne göreyim bi ton çamur bi görseniz bezle temizlenmez yani o derece cok camur vardı gittim hava firitresini söktüm su ile yıkadım hava firitresinide temizledim bi iyicene daha sonra motoru 2 saat çalıştırmaya çalıştım karburötere su kacmış galiba çalıştı sonunda ama devir 6 gecmiyordu ısıtmayı kapatınca ise devir 2 ecmiyordu istop ediyordu motoru hava firitresini yeniden çıkarıp bi iyicene sidim daha sonra motor çalıştı baya daha düzeldi bastın an devir 12 de :D hız durumu ise düz yolda rüzgarlı havada 3 viteste de 82 4 ise 100 yapıyor devir 10 oluryor 5 atıyom 100 de kalıyor simdilik dursun yazın güzel bi bakım yaptırcam

arkadaşlar bakın bendede 2008ybr war .sıfır aldım .hatta geçens ende 2007 sını almiştim sıfır.ben en son 127 gordum.oda bursa gemlik yolunda kafayı one egıp ayaklarımıarka basamaklara attım.makınayı 4 bıraz asılcaksınız hızını alınca 5.e çakacak sınız

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    benim motorum 140 yapacak inş bi yazın olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)