Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr125 4 ve 5 inci vites de hiç hız yapmıyor nedense

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı motor delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ybr'de aynı 3.viteste 80 km hızı çok rahatlıkla alıyor ama 4. ve 5.viteslerede enfazla 90 yapıo çokzor 100 ile 110 arası yani fazla bir hız bekleme ben beldeyamaha'ya bu konu hakkında mail attım bana test sonuçlarında max motorun 110 yapabildiğini söylediler oda rodajı iyi yapılırsa.
    istanbul anadolu yakasinda gebzeden içmelere dogru gelirken cok güzel bi yokuş var o yokuşta allah ne verdiyse yardiriyorum en son 118 oluyor ama benim rekorum 120 tabi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    arkadaşlar bendede dayun space 125 var benim motorumda 3 .cü vites giderken 10.devirde 85 kmh yapıyor ama 4 ve 5 e atınca motor 6 bin devire düşüyor ve max hız 90 kmh sizce bu motor neden hız yapmıyor olabilr

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E- Asya 125t
    kardesım motoru yenı ve 0 aldıysan rodajdadır ztn ondan pek zorlama bence motoru
    [B]Biz sunrooflara degil,gokyuzune ınanırız..[/B]

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    Alıntı Barıs-Raptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım motoru yenı ve 0 aldıysan rodajdadır ztn ondan pek zorlama bence motoru
    ARKADAŞIM BEN MOTORU ALALI 2 YIL OLDU BIDE ÖZÜR DİLEYEREK SORUYORUM RODAJ NEDİR

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Ben azcık anlatayım genellikle 1000 km ye kadar parçaları alıstırmak lazımdır bunun içinde deviri düşük tutmak gerekir ve ilk 750 kmde yağı değiştirilirde senin motordan geçmiş
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    walla ben düz yolda 120 yaptım ama uzun yoldu 6-7 km kdar bombos yol antalyalılar bilir otogarla 5m migros arası :D yokuş aşağı sınırları zorluyacamı düşünüorm ama belli olmas :S

[COLOR="Cyan"][B]
    Facebook grubumuz: ''MT ANTALYA''
    MSN Grubumuz: mgroup317122[/B][/COLOR]

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    hakan motorun güzelmiş bi cbf i bi cbr yi tutuyom en şokta benimkini ya şimdi arkadaş diyo benimki 90 ı geçmiyo o motoru alan ilk şahıs rodaj zamanında şehir içi kullandıysa motoru kıstıysa pistonları da ölece kısık kalmıştır uzun yola cıkarmadıysa ölece 90 larda gezer her motorun gidişi aynı olmaz zamanında zorlucan uzun yolda.
    Bir şirket 2 adet araba almış bir kulanıcı deliymiş otobanda hep kapaklarmış öteki ise sakin sakin şehir içi trafik fln öle kullanırmış bi zaman sonra aracları kısa süreligine degişmişler ve o otobanda basan adam gazladıgında şok olmuş kendi arabası rahat 180 lere cıkarken bu arac 160 ı geçememiş herşey kullanıcıda biter 2. elinde sıkıntı bu

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    [QUOTE=digi_boy26;1259633]ben öyle bi yokuş denkgetirdimki yokuş aşağı 130'a değidirip bıraktım kol çıkartcaz diye

QUOTE]

o motora bişy olmazhele kol hiç çıkarmazkesiciye giriyor

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    arkadaşlar bende motoru 2. el almıştım aldığımız kişi bu motoru 0 aldığında bile 90 kmh yi geçmediğini söylüyor rodajdan olduğunu sanmıyorum bir kere motor hiç gaz yemiyoki 4. ve5.ci viteslerde 6bin deviri geçmiyo arkadşımda var 10 bin devirde 110 yapıyor o motorda aynı benimki ile

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 City
    Arkadaşlar.

Motorun hız kazanması için ne yapıyorsunuz. Gazı sonuna kadar açıp motorun hızlanmasını beklerseniz bu hata olur. Motor uğultulu çalışmaya başlayacak bir bozisyona kadar gaz açılır ve o şekilde hızlanması beklenir.

Deneyin göreceksiniz ki. Daha yüksek hızlara çıkacak daha az yakıt tüketeceksiniz.

Nerden mi biliyorum bende YBR kullanıyorum...

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    Alıntı MrSpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.

Motorun hız kazanması için ne yapıyorsunuz. Gazı sonuna kadar açıp motorun hızlanmasını beklerseniz bu hata olur. Motor uğultulu çalışmaya başlayacak bir bozisyona kadar gaz açılır ve o şekilde hızlanması beklenir.

Deneyin göreceksiniz ki. Daha yüksek hızlara çıkacak daha az yakıt tüketeceksiniz.

Nerden mi biliyorum bende YBR kullanıyorum...
    kardeş haklısın tabiki birden gazı köklersen motor toplayamaz ama benim derdim bu değilki motor 4.ve 5 viteslerde gaz yemiyor

gökhan32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar Bügün motorla baya bi hızlı gitti ne oldu bende anlamadım 3 85 4 de ise 100 yaptı bende inanamadım 5 vitesde geldimde arabaya yaklaştım yavaşladım

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    Alıntı gökhan32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bügün motorla baya bi hızlı gitti ne oldu bende anlamadım 3 85 4 de ise 100 yaptı bende inanamadım 5 vitesde geldimde arabaya yaklaştım yavaşladım
    kardeş demekki rüzgar senden yanaymış yoksa 4. viteste 100 zor biraz

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı contrary adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motora bişy olmazhele kol hiç çıkarmazkesiciye giriyor
    valla tırstım ne yalan söliyim aslında iyi oldu belkide motorun uyuzluğu gitmiştir ama korkuyor insan

Alıntı DY 125-36@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş demekki rüzgar senden yanaymış yoksa 4. viteste 100 zor biraz
    4.viteste bazı motorlarımız 100 yapıyorlar zor değil yani

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    benim ybr ile 4. vites rekorum 105 km arkadaşlar acıbademden maltepe tarafina gelirken bi yokuş var ordan aşagi iniyorum 4. vitesteymişim ben 5 teyim saniyorum baktim devir saatinde 12 bine gelmişAllah allah dedim 5. vitste buraya kadar gelmezdi ama sonradan bi daha attirdim heh dedim şimdi 5. vitsteyim yani 4. viteste biraz beklerseniz hafifde olsa egimli bi yolda 100 km görebilirsiniz ben biraz fazla bekledim 105 gördüm 4 te
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    benim 200 cc caracal yapıyor hemde cok yırtınmadan ayrıca karbüratör temizliği ve subab ayarı istediği halde
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    DAYUN SPACE 125
    yaa arkadaşlar eğer benim motor 4. viteste 12 bin devir yapsa 120 yapar herhalde benim motorun hiç 8bin deviri geçtiğini görmedim 4 vitesteen fazla 8 bin devirde 90 yapıyor 5.ci viteste ise yine 90 ve devir 6ile 7 arasında kalıyor
    anlıyacağınız gaz yemiyor bir kere sadece 105 gördüm oda rüzgar arkadan esiyodu devir 10 bine gelmişti way beee

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    ben 4 te 120 5 te 140 yapıorum motorumla videosuda var buyrun izleyin
    http://www.youtube.com/watch?v=xWeVi_mt1WY
    kesici olmamasının yararları:D

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı DY 125-36@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar eğer benim motor 4. viteste 12 bin devir yapsa 120 yapar herhalde benim motorun hiç 8bin deviri geçtiğini görmedim 4 vitesteen fazla 8 bin devirde 90 yapıyor 5.ci viteste ise yine 90 ve devir 6ile 7 arasında kalıyor
    anlıyacağınız gaz yemiyor bir kere sadece 105 gördüm oda rüzgar arkadan esiyodu devir 10 bine gelmişti way beee
    Benzin filtren temizmi benim anladığım kadarıyla benzin yetişmiyor gibi
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu denemeler sıfır motorla yapılıyorsa yazık günah o motora. Motor kaç km'de ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)