Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

racing'den sonra cruiser'e geçmek...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gt250r
    ben yaklaşık 1.5yıldır hyosung gt250r kullanıyorum. tam olmasa da racing sınıfı diyelim son günlerde cruisere geçme hevesim arttı... (işe gireceğim için racing pek kullanışlı olmuyor, o da ayrı bir etken ama dikkate almayınız)

aklımda hyosung gv650, honda shadow, yamaha dragstar gibi modeller var. sorum şu: racing'den sonra cruisere geçen biri nelere dikkat etmeli. cruiserin avantajı dezavantajı nedir racing'e göre? bu şekilde tarz değiştiren arkadaşlar varsa düşünceleri nedir? iyi ki yapmışım veya pişman oldum dediniz mi, neden?

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aradakileri atlayıp direk enduroya geçsen ya! şahsi fikrim racingden kullanışlıdır, ama yinede yeterince çewik we pratik değildir, dar alanda manewraları mükemmel değildir, racing kadar olmasada toza toprağa kasise gelmez pek. dümdüz, boş yolda yayıla yayıla iyi gider amma. enduro. bmw.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Intruder M800
    arkadaşım doğru yoldasın herkes cruiser a gelmez ama içinde biraz sempati varsa bu yönde cruise yada enduro son noktadır heralde. sonsuza kadar race tepesinde stress yasamaktansa , sakin sakin patapata sesi esliğinde yasamak daha keyifli dusuncelerinin arasına intruder serisini almamıssın bence yamaha ve suzuki arasında dusun derim. shadow a ısınamadım bi turlu ne bilem.... enduro kadar arazi yetenegi olmasada race den çok çok daha iyi bir şehir için sürüşü olur emin ol. zorlanacagın tek nokta, bu ağır aletlerin şehir içi dur kalklarda biraz yorması. race kadar kolay yan yatırmazsın ama yatarırsan tek basına kaldıramazsın. gt250nin yuksekligini bilmiyorum ama bir cruise da ayakların yere daha saglam basar, buda guven verici bi durum.
    "agresifiiiim... kompleksiliiiiiyim... ümüğünü sıkarııım... burdan anlının çatına kafayı koyarııım...."

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Cruiser olacaksa bence Yamaha Dragstar...gayet sağlam ve sağlıklı...tork desen yerinde.
    Enduro olsun dersen al bir DL 650 ve sür keyfini keşke çok daha önce alsaydım dedirtti bana......
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yoksa ÇILGIN Motorcular Filmini mi izledin
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    gv 650 iyidir..Yamaha virago 535 ler var yada dragstar da iyidir..Ama dragstar bana sorarsan baba işi..Gv 250-650 ;)
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o paraya al bi gs650 bak keyfine. hem marka, hem yol seçmez her yola gidersin. zaten ülkemizin yollarına da uygun tek motor endurodur.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

hocam cruisera geçişiniz bence iyi olmuş gelelim dikkat edilmesi gereken noktalara;
    bildiğiniz gibi cruiserlarda güç yani beygir değil tork bulursunuz. 3000-4000 gibi devirlerde müthiş bir keyif ve ses verir. geniş aralıklı olduu için belki SS kadar hız yapmaz ama her daim çekişli keyif veren bir motordur.
    ben yaklaşık 15bin km shadow kullandım. inanın tek bir problemi hatası arızası olmadı. herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
    chopper ve cruiserlarla ilgili bilgileri motosiklet modellei konusunda shadow 750 ile gilgili başlıkta bol bol anlattım bir göz atın isterseniz
    saygılar

Motosikleti
    mct-250
    Bende enduroya geçmeni tavsiye ederim.Cruiser motorlar çok rahat motorlar, oturma pozisyonu olarakta alçaklar fakat şehir içi kullanımlarda manevra kabiliyetleri biraz düşük kalıyor.İşe giderken demişsin.Eğer takım elbise ile gidiyorsan f650 daha yakışı her yola gelir malum Türkiye'de yaşamaktayız.Sonuç olarak cruiserler tarz motorlar içinden gelen sese kulak ver.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    huzur enduroda ama caddede giderken hiç bir endurodan chopper keyfini alamazsın. eer bide benim gibi boyun uzunsa huzur gv 650 de çünkü uzun boya çok uygun. dahası ucuz ve kesinlikle kaliteli bence forumları araştırırrsanız bu motor hakkında kötü bir yorum bulamıyacaksınız. hem chopper keyfi hem gerektiğinde hızı bulabileceğin ender makinalardan biri.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12221820irajı zayıftır race motora gore.Ama race gibi bi cruiser istiyorsan M800 e mutlaka bak gerek oturus pozisyonu gerekse performansı alt seviyedeki raceleri aratmaz.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Motosikleti
    hyosung gt250r
    yorumlar için teşekkürler, zaten son birkac gündür tüm chopper yorumlarını takip ediyorum... hic kullanmadım ama enduro ilk göz agrim onu ilerde düsünüyorum. motorla uzun yolda en mantıklısı enduro sanırım, bide taşa dağa toprağa motorla çıkmak tecrübe ister, düşüp rezil olmayalım

cruiser görüntüsü güzel, cok hiz da yapmam, sesi de tatmin edici o yüzden onun da tadını almak istiyorum^^ anladığım kadarıyla dikkat edilmesi gereken, daha doğrusu alışma gerektiren kısım viraj alma gibi görünüyor. bide motor ağır, dengeyi saglamak az daha tecrübe gerektirir...

suzuki de düşünmedim değil tabe, ama fiyat hemen bir kademe yükseliyor... bide cruiserler genelde 2silindir sanırım, yani gv650 de japonlarla aynı sesi verebilir, olay ekzozda bitiyor gibi görünüyor... araştırmaya devam^^

okyanus07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede herkesin son noltası bir custom dur ve özellikle honda shadow dur, her yönüyle tam not almıştır )9

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    honda shadow wt 750 sprint.......başka bişey demiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler