Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki gsr 600 cc ve kawasaki er6-n kilometrede ne kadar yakıyor...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco/ck 125
    Arkadaşlar suzuki gsr 600 ve kawasaki er6-n kilometrede ne kadar yakıt yakıyor ve bu motorların hangisi daha iyi beni ve arkadaşları bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Aralarında çok fark olduğuna eminim. GSR600 yakmıyor, içiyor.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Özer, haksızlık yapma. Sende de GSR var sanırım, öyle hatırlıyorum. En son ölçümlü gezimde 2100 km'yi 100 küsür litre ile gelmiştim. 90-110 km/h hızda. Ama otobanda filan basarsan, üstüste 160-180, o zaman içiyor hakikaten.

ER6 ile GSR'yi karşılaştırmak gerekirse oldukça farklı motorlar bunlar, her ikisini de sürdüm. GSR, Kawasaki'den oldukça güçlü. Suspansiyon ve frenleri çok farklı. Inline 4 silindir değişik birşey tabii. GSR supersportlara yakın, ER6 ise (biraz abartı ile ) YBR'ye...
    Üç boyoz bir kola

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    gsr normal kullanımda 100km/6,lt civarı normal olmayan kullanımı ise yazmak içimden gelmiyor

Yakıt tüketimi söz konusu ise er6n'den başka motor düşünemiyorum. Bir ara nerdeyse 250 cc motosikletler kadar yaktıgını söylemişlerdi.

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer, haksızlık yapma. Sende de GSR var sanırım, öyle hatırlıyorum. En son ölçümlü gezimde 2100 km'yi 100 küsür litre ile gelmiştim. 90-110 km/h hızda. Ama otobanda filan basarsan, üstüste 160-180, o zaman içiyor hakikaten.

ER6 ile GSR'yi karşılaştırmak gerekirse oldukça farklı motorlar bunlar, her ikisini de sürdüm. GSR, Kawasaki'den oldukça güçlü. Suspansiyon ve frenleri çok farklı. Inline 4 silindir değişik birşey tabii. GSR supersportlara yakın, ER6 ise (biraz abartı ile ) YBR'ye...
    neye göre gsr supersprta yakında er6 ybr ye yakın anlayamadım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neye göre gsr supersprta yakında er6 ybr ye yakın anlayamadım
    GSR motoru SS den devşirme iken er-6'nın (yani uluslar arası adıyla ninja650nın) motoru şehir kullanımına göre yapılmıştır ve çift silindirdir, öre yandan GSR nin motoru 4 silindir olup kuzani gsx gibi bir karakteri vardır (sonucta yarış motorundan motor devşiriyorsun...). Ama ybr (arkadaşında altını çizdigi gibi) biraz abartı
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ER6-N ortalama kullanımda yaklaşık 4,5lt yakıyor.

GSR ise 6lt civarı.
    ---

Ayrıca bakım maliyetleri olarak 4 silindir ve 2 silindirin oldukça farklı olduğunuda belirtmeliyiz sanırım.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    ER-6N (Turuncu)
    arkadaşlar bolu gezisinde 550 km toplam 25.5 lt benzim harcadım , ki boluya gelişde nallohan yolunda 120-130 km/H , dönüşde otobanda 160-170 zaman zaman 190-200 km /h saat hızlarla geldik , 140 altına pek düşmedik , sonuç ortalama 4.63 lt /100 km :D süper
    yavuz selim bunu beğendi.

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    GSR 600 yakıt tüketimi biraz fazla ER6-N'e göre tabiyki, bu tarz bir kıyas zaten bu iki motor için uygun değil fakat sen performans,güç,çeviklik sağlam bir viraj çizgisine ait bir motor istiyorum dersen ER6-N'inin GSR'nin yanında YBR gibi kalıcağını söyleyebilirim çok farklı motorlar.
    THRACE

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı ERGENE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSR 600 yakıt tüketimi biraz fazla ER6-N'e göre tabiyki, bu tarz bir kıyas zaten bu iki motor için uygun değil fakat sen performans,güç,çeviklik sağlam bir viraj çizgisine ait bir motor istiyorum dersen ER6-N'inin GSR'nin yanında YBR gibi kalıcağını söyleyebilirim çok farklı motorlar.

kesinlikle katılıyorum... bu ER6-N denen motorda; performans, güç, çeviklik, sağlamlık, dürüstlük, ar, namus, şeref, haysiyet,onur... hiç bişi yok. YBR gibi kalır denmiş ama; YBR bu motoru her türlü yer, son hızda da hızlanmada da.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri çift silindir diğeri 4 silindir.
    Biri 98 hp diğeri 72 hp.
    Sonuçta birbirinden çok farklı motorlar.
    Dolayısıyla bu fark, yakıt tüketiminde de kendisini fazlasıyla gösteriyor.
    GSR600 her 4 silindirli kadar yakıyor; kullanıma göre km.de ortalama 230 - 300 ykr civarı.
    ER-6' nın ise, yine kullanıma göre ortalama 170 - 210 ykr arası yaktığı söyleniyor.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum... bu ER6-N denen motorda; performans, güç, çeviklik, sağlamlık, dürüstlük, ar, namus, şeref, haysiyet,onur... hiç bişi yok. YBR gibi kalır denmiş ama; YBR bu motoru her türlü yer, son hızda da hızlanmada da.
    ciddi yazdığınızı sanmıyorum
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER-6' nın ise, yine kullanıma göre ortalama 170 - 210 ykr arası yaktığı söyleniyor.
    kullanmadım tahminimce 170 i geçmeyecektir, enjeksiyonlu ve çift silindir makina

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka demi bu saka Amma abartmıssın hee yok daha neler son hızda da hızlanmada da YBR yer haa yuhh daha neler Ayrıca "performans, güç, çeviklik, sağlamlık yok" bunlarada katılamıyacagım..

Valla GSR600 fazla yaktıgını bende duymustum bu segmentde sanırım 4 silindirli Naked larda en az yakan ıyı ayarlı ( Seknron ayarı Bujıler HAva Filtresi vs ) FZ6 dir..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERGENE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bigun gel bizim marvla bi cık yola onda er-6 var nereye istersen ama ole bosa olmaz acık solıyım gsr'nin yedek anahtarını flnda getir yanında eger cesaretin varsa
    snr dersin ybr olsa gecerdim gsr gitmiomus die
    true love..

Drift Religion

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    Senin arkadaşının en iyi kullandığı yer neresi ise birde GSR'yle turlasın orayı ondan sonra birdağa yorumlayın GSR'ı .Pilotaj üstünlüğü farklı, makine üstünlüğü farklı şeyler kimseyle kapışmak gibi bir derdim yok kaşınan varsa ben yanlış kişiyim sizin için
    THRACE

Motosikleti
    er6
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka demi bu saka Amma abartmıssın hee yok daha neler son hızda da hızlanmada da YBR yer haa yuhh daha neler Ayrıca "performans, güç, çeviklik, sağlamlık yok" bunlarada katılamıyacagım..

Valla GSR600 fazla yaktıgını bende duymustum bu segmentde sanırım 4 silindirli Naked larda en az yakan ıyı ayarlı ( Seknron ayarı Bujıler HAva Filtresi vs ) FZ6 dir..

arkadaşlar öle bi aşşağılamışlar ki ER 6 'yı dicek başka bişey bulamadım. ben de biraz kötüleyim dedim.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhrrmkpnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bigun gel bizim marvla bi cık yola onda er-6 var nereye istersen ama ole bosa olmaz acık solıyım gsr'nin yedek anahtarını flnda getir yanında eger cesaretin varsa
    snr dersin ybr olsa gecerdim gsr gitmiomus die
    muarrem sende biliyon selimin dört silindirli alma şansı olsa şu an er6-f in yüzüne bile bakmaz her motor güzeldir keske paramız olsada 3-4 adet motor sahibi olabilsek hepsinin tadı ayrı bende bir süpermoto istiyorum
    YILDIRIMBORA bunu beğendi.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    yuh yani çin motorlarına bile bunlar denmiyordu :D ybr 125 nereeeee kawa er 6 nere
    nasıl bi yetişme tarzınız var
    nelerle beslendiniz
    kafa yapınızda bir problem mi var
    küçükken ciddi hasarlar verici kazalar geçirdiniz mi
    şaka bi yana çok abartılmış bea bu kadarıda haksızlık
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    er6
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh yani çin motorlarına bile bunlar denmiyordu :D ybr 125 nereeeee kawa er 6 nere
    nasıl bi yetişme tarzınız var
    nelerle beslendiniz
    kafa yapınızda bir problem mi var
    küçükken ciddi hasarlar verici kazalar geçirdiniz mi
    şaka bi yana çok abartılmış bea bu kadarıda haksızlık

bunlar bana değildir inşallah 3 yaşında çocuk anlar benim ne demek istediğimi

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Suzuki GSR 600 Gerçekten çok yakıyor..120 km hızı geçmezsen 5.5 ile 6 litre arası yakıyor..Ama ya allah ya bismillah der gazı köklersen 8 litreye kadar çıkıyor..6---7 defa test ettim ve onayladım..ama makine 253 Km hızıda görüyor..Replaya girmese dahada gider...kesici iptal edilse makina 260 ları rahat görür...çok hırçın ele avuca sığmıyor..az yakan istersen cıbıra bineceksin..nefis makina..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)