Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cin malı Motorlar arıza, problemler ve çözümleri üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Çin malı motorunmu var dedin var.

Arkadaşlar burada başınıza gelen arızalardan ve çözümlerden (modifikasyon dahil) bahsetmenizi rica ediyorum.

mesela bir çin malı motora başka bir marka karbiratör takılırmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Şu an yok
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    - FLOOD= Arka arkaya atılan mesaj arada başka bir cevap olmadan aynı üyenin birden fazla mesaj atması
    ********************I**********************

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Raptor bildiğim kadarı ile raptorun var zaten böyle bir başlık mevcut yani başlık altında her model kendi sorununu paylaşıyor
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Şu an yok
    benim derdim Raptor değil ben sadece Çinmalı motorlarda çıkan arızalarle çözüm önerilerini biyerde toplamayı düşünüyorum . aslında birkaç motor ustasını buraya getirmeyi planlıyorum maksat herkez derdine çözüm bulsun

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Tiger'ım var Çin Malı öyle abartılacak bir derdim olmadı Allaha şükür yüzümüde kara cıkarmadı ufak tefek kusur arıyorsan bilmiyorum. Sorun cıkınca çözümüde bayisinde buluyorum zaten
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Motosikleti
    Şu an yok
    bu arada başlık yanlış yerde açıldı Site yöneticileri bizi teknik bilgiler kısmına atsınnn

Motosikleti
    Şu an yok
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - FLOOD= Arka arkaya atılan mesaj arada başka bir cevap olmadan aynı üyenin birden fazla mesaj atması

kamil89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilader ben de kangda 50 lik war aldıgıma bin pismanım 70 den sonra motor yere duscekmis gibi bagııryor ve marştan almıyo

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı kamil89 adlı üyeden alıntı
    bilader ben de kangda 50 lik war aldıgıma bin pismanım 70 den sonra motor yere duscekmis gibi bagııryor ve marştan almıyo
    Kamil89 , 50 cclik 3hp bir motordan ne bekliyorsunuz.
    Zaten biraz araştırsanız o motorun max hızının 45 km olduğunu anlarsınız.

(Honda today 50) bile max 60 km hız yapıyor. Sizin motorun bir suçu yok.

Çin malı motor alacaksanız eğer genellikle tek kişi kullanıcam iki kişi
    dik yokuş çıkmayacağım diyorsanız 125 lik almasınız.
    Ha eğer iki kişi binerim derseniz 150 lik almalısınız aradaki 25 cclik fark
    sizin iki kişi rahat gitmenizi sağlar.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Ben gayet memnunum, bu zamana kadar sadece ayaklığın müşiri değişti.Bujilerimi NGK yla değiştirdim ama bu benim isteğimle oldu,sorundan değil.Bence en büyük sorun kötü servistir.
    Ki ben servisimden de memnunum.Belki ön fren daha güçlü olabilirdi.
    Herkes hakettiğini yaşar.

potenza ya katılıyorum.benim de bisan ım var.yani çin malı bir motorum.700 km de.arka fren müşürü bozuldu.antalyada 3 servis var 2 tanesi parçanın gelmesinin en az 1 ay süreceğini söyledi.bir tanesi de siparişi gözümün önünde verdi.5 gün sonra gelin değiştirelim dediler.

çin malı motorların hepsi aynı dertlere sahip.eğer iyi bir servis varsa yaşadığınız yerde,baaşınız çok ağrımaz.

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Raptor_SS, kardeşim sen ilkönce kendini bir tanıtta ondan sonra çözüm önerisi ara.kimsin inmisin cinmisin.kesmisin fesmisin.sarı çizmeli memt ağa.kardeşim insan tanışır ondan sonra sohbet eder.bence arkadaşlar bu foruma yazı yazmayın bu adam sizle geyik yapıyor.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    beyler daha once aynı konu hakkında azmıstım aynen iletiyorum.

Hepinizinde bildiği gibi çin mallarının kalitesi ortada. ama bu hepsi aynı olacak anlamına gelmez. Ben bu motoru 3000 ytl ye aldım. cunku bütcem buna yetiyordu. eger almasaydım hehalde motor sahibi olamazdım bu işin ruhunuda hiç yaşayamazdım.
    bu motorları alan herkes ilk 1-2 ay içinde sorunlar yaşamaya başlıyor. ama para koyduğumuz için kimse kondurmak istemiyor. ilk hafta motor gec çalısıyordu memesi değişti (garati kapsamında). daha sonra arka fren balataları diske cok yakın oldugu için yandı onlar değişti. (garanti dışı cünkü ben pedalın yüksek ayarıyla oynamıştım) sonra debriyaj halatı koptu 2. viteste kaldım servise goturene kadar. (garanti kapsamında)
    sonra benzin hortumu koptu, değiştirildi (garanti kapsamında)
    gecen hafta dağda cross yaparken debriyaj balatam yandı guc bela sehire inebildim. (garanti dışı) serwiste değiştirdim

diyeceğim şudur eğer ki çin malı alacaksanız bunların başınıza gelebileceğini unutmayın. ama bu sorunlar giderildikten sonra başka bi problem kalmadı. Diğer arkadaşlardada benzer problemler oluyo biraz para ve zamandan sonra keyif almaya başlıyorsunuz.
    Ama eğer 1000 - 1500 daha werebilirseniz Honda xl 200 war onu tavsiye ederim.
    Sonuç olarak ben yinede zevkle kullanıyorum gücüne göre gayet iyi gidiyo. Cok az yakıyo 1 depo ile 200 km gidiyor. 100 kmde 3.5 lt yakıyor.
    merak edenler için gezi yazıları bölümünde fotolarım war
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Şu an yok
    Arkadaşım (Arvasi3) kendine gel önce edepli olmayı öğren kimse sana gel çözüm öner demedi benim kim olduğumda seni ilgilendirmez. sana kendimi tanıtmak zorundada değilim dikkat ettiysen forumun başında bir ricada bulunuyorum ve Arkadaşlar diye hitap ediyorum. 1 bana ukala biçimde kimsin sen diye sorgulama hakkını sana kim veriyor 2 sizinle geyik yapıyor diyerek aslında burada yazı yazan arkadaşlara hakaret ediyorsun

Motosikleti
    Şu an yok

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Raptor_SS, sanırım motorun Regal raptor. Karbüratör ayarına baktır. Buji kurumlanman bundan kaynaklanıyor. Ateşleme sorunun yanlış buji takılmasından kaynaklanıyor olabilir. Sıcaklık değeri ve aralık mm önemli.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Şu an yok
    Makine çok sağol yarin servise götürcem dediklerin aklımda gerçi karbüratörü 10 defa ayarlattım hala 180 krş yakıyo evet inanması güç ama malesef yakıt konusunda arabalarla kapışıyor. Buji olayının aslıda şöle benim motorum kitapçığında yazan buji numarası CR7HSA idi ben yanlılşlıkla C7HSA aldım buji toptancısı ile email leştik herhangi bir problem olmıyacağını söylemişti belkide problem odur. ama benim tahminim problem senin dediğin gibi bujilerin yanlış takılması

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    R : Rezistor type anlamına geliyor. Diğer değerler ve ölçüleri kontrol ettim aynı. Belkibuji üst koruma kısmıyla ilgili bir sorun olabilir. İki bujiyi karşılaştırdın mı? görünür farkı varmıydı?

Adamlar karbüratör ayarını nasıl yaptılar gördüysen anlatsana?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

One_Way - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway ARN 125
    Ben de daha yeni Keeway ARN 125 aldım, mat siyahından, macar yapımı ama parçaları çinden geliyormuş diye duyduğum için buraya yazıyorum. Çok tereddütle aldım, ama çok yazı okudum, bu marka daha mantıklı ve sorunsuz geldi, iyiki de almışım, ya ben çok şanslıyım yada bu model çok iyi, performansı, dengesi, montajı herşeyi çok tatmin etti beni. Az kalsın Mondila alacaktım, son anda vazgeçtim, iyiki de vazgeçmişim, çünkü mondialin 125cc liğini de kullanmıştım, arada çok fark var ya. Zaten biri 7.5 diğeri 9 bg. Bakalım bundan sonrası ne olacak ama şu anda verdiğim 2.15 milyara helal etmeye başladım..

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Alıntı Raptor_SS adlı üyeden alıntı
    Benim motorda Buji ve Radytör problemi var radyotörü su kaçırıyordu değiştirdim yeni takılan da delik çıktı buji daha 1000km krum bağlamıştı. gidip NGK aldım şimdi ateşleme sorunu var motor doğru düzgün gitmiyor yine servise götürcem./...gerçi karbüratörü 10 defa ayarlattım hala 180 krş yakıyo evet inanması güç ama malesef yakıt konusunda arabalarla kapışıyor. Buji olayının aslıda şöle benim motorum kitapçığında yazan buji numarası CR7HSA idi ben yanlılşlıkla C7HSA aldım buji toptancısı ile email leştik herhangi bir problem olmıyacağını söylemişti belkide problem odur.
    Great abi ne iş yaa? Tam motoru alacaz kontrpiyede kalıyoruz yaa! Sende de var mı benzer problemler?
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler