Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

12V elektirik çıkışı yada çakmak girişi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Geçen gün pırpırımla dolaşırken telefonun şarjı bitti bu arabalarda buluna elektrik çıkışı takmayı düşününüyorum bence bir sorun yaratmaz gibi ama sizinde yorumlarınızı almayı düşündüm.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    benim de param bitmişti gecenler de bankamatik bulamadım garanti bankasına başwurdum motorun arkasında bankamatik takmak için

sorun olmaz HALLEDERİZ dediler :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı North_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de param bitmişti gecenler de bankamatik bulamadım garanti bankasına başwurdum motorun arkasında bankamatik takmak için

zuhahahahaa

şaka bi yana onu taktırmak kolay iş
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    çakmağı mı bankamatiği mi

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün pırpırımla dolaşırken telefonun şarjı bitti bu arabalarda buluna elektrik çıkışı takmayı düşününüyorum bence bir sorun yaratmaz gibi ama sizinde yorumlarınızı almayı düşündüm.
    bende GPS i şarj etmek için hep çakmak girişi nasıl takarız diye düşünüyorum ama bi aparat bulamadım taktırmanın bir yolunu bile varsa anlatsın bende merak ediyorum.

Alıntı North_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ah şu forum geyikleri yok mu beni forumdan soğutuyorlar hep
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    BAŞKA BİR SİTEDEN ALINTIDIR...

Merhaba arkadaşlar uzun soluklu yolculuklarda ve kamplı gezilerde GPS olsun cep telefonu olsun şarz etmek önem taşıyor bunun içinde doğal olarak 12 v luk universal bir çakmaklığa ihtiyacımız var. Bu çakmaklığın otomobiller için değilde izolasyonlu marin tipi çakmaklıklardan olmasına özen gösterin çünkü su nem göreceği için paslama yapmaz ve plastik kapağıyla güzel bir görüntü oluşturur.

Benim aldığım çakmaklık bana 10 ytl ye mal oldu .Sağlam olsun diye lehimle tutturup üstünede bi güzel elektirik bantıyla bantladım . Bu arada elektiriği kontak açıkken elektirik akımı geçen kablolardan aldım ki motor çalışmazken şarz edip etmemek benim insiyatifimde olsun dağ başında aküyü boşaltmasın .Bide Güzelcene bir kutu yapıp rüzgarlığın altına sıcak slikonla yapıştırdım ve işte sonuç

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=43

http://www.marintek.com.tr/marintekd...Id=43&pId=1118
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    çok şık olmuş eline sağlık..

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    BAŞKA BİR SİTEDEN ALINTIDIR...

Yettim gayri!!!
    Yav sizin portakallar da amma bonkör bu ekstra aksesuarlara yönelik alanlar konusunda
    Barbaros bu kapaklı adaptörlerin varlığını biliyordum ama, marincilerde olabileceğini akıl edememişim, ben de kendi kapaksız ama suya karşı yalıtımlı adaptörümü yaptım, kapak problemini de açık kalan kısmı aşağı doğru baktırmak sureti ile çözmüştüm, yaklaşık on aydır kullanıyorum yağmur ve çamur içinde
    Benim kullandığım adaptör bildiğimiz Renault araçların adaptörüydü, üzerindeki bir takım fazlalıkları sökerek silindirik hale getirdim ve üzerine de ısı ile daralan makaron (elektrikçiler bilirler bu kavramı, bir tür şlink) geçirdim ve arkadan kabloların çıktığı yeri de güzelce mastikleyerek makaronu sıktırdım.

Değişik bir yöntem olması açısından, alel acele fotolarını çektim, cep ile, kusura bakmayın.

Şimdi benim tercihim olan bir kaç teknik noktayı aktarmak istiyorum.

Barbaros kontaktan almış bağlantıyı, ben kontaktan bağımsız yaptım, sebebi; motoru stop ettiğim zamanlar GPS'in yetersiz batarya ikazı vererek kapanması, adaptör ihtiyacı da öncelikli olarak GPS'in gereksinimi olarak doğduğundan bu şekilde bağlamak daha mantıklı geldi ancak siz siz olun kontaktan bağımsız yaparsanız istemdışı kurcalamalara karşı araya bir devre anahtarı ilave edin.
    İkinci tercihim ise; adaptör için gerekli olan enerjiyi motorun fabrikasyon tesisatından değil de direkt aküden kalınca bir kablo ile kafaya kadar getirdim. Bunun sebebi gerektiğinde fazla yüklenildiğinde dahi herhangi bir istem dışı durum oluştuğunda orjinal tesisatın zarar görmemesi, ve bunun yanında bu ek sistem güvenliğini motorun mevcut sigortaları ile değil de sırf bu aksesuara özel ilave bir sigorta ile sağlamak istemem olarak özetleyebilirim. Bu gereksinime; farları yaktığımda çekilen akımın orjinal sigortalara ve tesisata fazla geldiğini (100W ampul kullanıyorum) bunun yanında orjinal tesisatta bu sebeple oluşan akım düşünün cihazı negatif etkilemesini de sebep gösterebilirim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler. Ben de düşünmekteyim böyle birşey. Fakat arka çantanın içine monte edeceğim.
    Çantayı çıkardığım zaman, kablonun çıkması için de bir arabağlantı sistemi düşünüyorum...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel düşünülmüş, bir ara N95'imi navigasyon aleti olarak kullanayım diye düşünmüştüm, fakat konsol dar olduğu için monte edememiştim.

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır sorun yaratmaz.12 volt çakmak çıkışını oto malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.tek başına yoksa uzatma kablosu olarak alırsınız ve çıkışını kesip motosikletin kontak açıldıktan sonra geçen + hattından elektrik alıp bağlarsınız.- hattı herhangi bir şasi bölgesinden alabilirsiniz.

viper_1: çakmak çıkışını çantanın içine monte edip ucundaki kablolara bir jack takın.(adaptör uçlarındaki gibi) jackı da çantaya güzelce monte ederseniz daha sonra aküden başka bir kabloyla gene jack alıp oraya takarsınız.çok güzel olur.sonra istediğiniz zaman ayırabilirsiniz.

Motosikleti
    Yuan 150gy-3a
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler. Ben de düşünmekteyim böyle birşey. Fakat arka çantanın içine monte edeceğim.
    Çantayı çıkardığım zaman, kablonun çıkması için de bir arabağlantı sistemi düşünüyorum...
    ayıp ettin volkanım hallederiz
    [B]dirty bike[/B]

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Ben işin kolayına kaçarak koltuk altına bitane taktırdım. Aküden direk kablo çektik araya bi sigorta bide akımı kesmek için anahtar koyduk. Anahtar kapalıyken elektrik gelmiyo böylece dağ başında akü bunun yüzünden bitmez heralde Tek kötülüğü anahtar sele altında olduğu için açıp kapatmak için seleyi kaldırmaya ihtiyaç olması. Eğer biraz uğraşırım diyorsanız anahtarı sinyal anahtarının yanına bi yere sıkıştırabilirsiniz. Böylece daha modüler olur İstanbul - Maraş - Elazığ arası GPS'im hep açıktı. İgo 8 ile de yolculuğumun hepsini kaydettim cidden güzel bi olay
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Alıntı PeSsiMisTsTyL3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıp ettin volkanım hallederiz
    Uğur sen burdamıydın

Yaw bir ara şu işi çözelim beraber

Motosikleti
    Yuan 150gy-3a
    malzeme listesi

piyasa araştırması sonunda karar verilen en uygun çakmaklık
    çeşitli boylarda matkap
    civata somut 2li grupları
    sıcak silikon
    lehim
    mehim
    ZAMAN (:
    hafta sonu görüşelim
    [B]dirty bike[/B]

Alıntı PeSsiMisTsTyL3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malzeme listesi

piyasa araştırması sonunda karar verilen en uygun çakmaklık
    çeşitli boylarda matkap
    civata somut 2li grupları
    sıcak silikon
    lehim
    mehim
    ZAMAN (:
    hafta sonu görüşelim
    Plastik Kelepçe
    İzole Bant
    12V akü çıkışı
    Sigorta
    Yeterli Miktarda Kablo
    Anahtar

Başka malzeme kullanmam ben

Matkap fln Allah muhafaza

Motosikleti
    Yuan 150gy-3a
    hacım gps lazım olcak mı
    [B]dirty bike[/B]

slm arkadaşlar konuyu hortlattım motora çakmaklık bağlıcaz akü 12volt 4amper miş telefonu şarj edermi yada etmesi için kaç amperlik akü lazım

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Serdümen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar konuyu hortlattım motora çakmaklık bağlıcaz akü 12volt 4amper miş telefonu şarj edermi yada etmesi için kaç amperlik akü lazım
    paralel 10 tane telefon şarj eder aynı anda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)