Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jigle sorunu (sanirim)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ustume gelmeyin
    Selams,
    Alman yapimi MZ RT 125'var bende. (gorsen MZ demezsin, bir kac kurye tarafindan begenilmisligi vardir ) Ama ilk calistirirken cok fazla sorun yasiyorum. Hava sicaksa pek sorun olmuyor ama soguk ise kesin calismiyor. Marsa basmaktan bi sure sonra aku bosaliyor ve vurdurmak zorunda kaliyorum. Motor rolantideyken jigle ile oynamayi denedim cok tutarli davranmiyor. Yukari ittince jigle'yi bazen devri artiyo bazende motor duruyor. Onerisi olan varsa sevinirim. Birde rolantide kac devirde olmasi caiz bu aletlerin. Neyse siftah yapmis oldum daha bi suru soru var gelcek sirayla. Aleti alali daha 1,5 ay oldu cunku.
    saygilars,

Bad Seed

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

aküyü şarj ettir.bu aletler akü boşaldımı kolay kolay çalışmıyor.jikleyide muhakkak çek.vurdurma işinden vazgeç.ben bu yüzden vites dişlilerini yedim.

Motosikleti
    2teker
    badseed,

Resim var mı resim?

oktay
    (Okumadan imzalamam)

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    galiba avatardaki motor oktay, sağ üst köşede rt 125 yazıyo. eğer oysa kutye olmamama rağmen ben de beğendim hakikaten mz gibi görünmüyo
    imza, safrane

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben ilk gördugumde monster lara benzettim
    çok hoş motor bence

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    hakikaten, kuyruk biraz daha aşağıda olsa monster gibi duracak gerçekten
    imza, safrane

Motosikleti
    ustume gelmeyin
    Evet soldaki kucuk resim alet. Ducatiler kadar buyuk degil daha minyon bi motor. Hafifde 130kilo civari. Acemiligi atmaya birebir gibi geldi, ducati'de alamayinca bunu buldum sansa.

Ama aku bosaldiysa hic mars basmamasi lazim degil mi ya da tik tik diye mars motoruna gucu yetmemesi. Bu gayet mars veriyo ama motor calismiyo. Aku az oluncada ayni sorunumu yapar ki.

Neyse bi bakima sokcam zati bu ara ama genede akuyu bu doldurtim.

Bu arada iki yeni soru daha sorim. Eger konu basliklarina gore gidelim derseniz yeni baslik acabilirim.

Biri super benzin kullaniyorum, kursunsuz kullansam ne gibi etkisi olur. Bide tavsiye edeceginiz kasko var mi? Ne kadar tutar ayrica bu kasko asagi yukari.

Gracias,
    Bad Seed
    i\'m not lazy i\'m just resting before i get tired.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    katalitik konvertörün varsa kullan kurşunsuz ama zannetmiorum, ki bunca zamandır süper kullandığına göre katalitik konvertörün yokmuş ztn, olsa mutlaka bozulurdu

benzinini hiç değiştirme derim ben çünkü motorlar da aynı insanların alışkanlıkları gibi benzine alışıyolar, istasyon değiştirsen bile farkedio
    imza, safrane

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bence bujilerden olabilir.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    motosiklet+kitap+buz pateni
    slm ben booker bende honda cgl 125 var aynı sorunu bende yasıyorum bujiyi degıstırdım ama yınede motor sogukken vurdurarak calısıyo anca

Motosikleti
    ustume gelmeyin
    Bir semptom daha belirledim. Simdik aleti eger ilk seferde calistirirsam sorunsuz calisiyor, eger ilk seferde marsa basip calistiramazsam pesinden tekrar denedigimde kesinlikle calismiyor. Marslar arasinda ne kadar beklemem gerekir? sanirim aku o kisa zamanda soguk motoru calistircak kadar sarj etmiyor. Cunku dun gece motorun yerini degistirmek icin calistirim dedim. 10 metre yukari park etcektim. Ilk seferde gazi cabuk kestim ve alet durdu. Sonra pesinden hemen marsa bastim ama bi care olmadi. Neyse mecburen vurdurdum. Aslinda bu vurdurma olayida cok zahmetli olmuyor. Cok hafif hareket etse bile alet calismaya basliyor. Hatta vurdurmadigim zaman bile oluyor debriyajdan hic cekmeden yokus asagi giderken mars veriyorum calismaya basliyor alet. Neyse aleti calistirdim ve bi tur atip geldim ve yeni yerine park ettim. Sonra durdurum. Bi daha calistirim dedim yine gazi kisa tuttum sanirsam ve alet calismadi. Neyse dedim ve eve geldim. Ertesi sabah bindigimde birsey yapmadan motor gayet kolay calisti.

nedir teshis?

Birde bu aku mars prensibi nasil calisir? Akunun hemen ustunde ona nisbeten kalin kablolarla bagli elektrik motoru seklinde ve boyutunda birsey var. Voltaji yukselten bu alet midir? Yoksa o mars motorunun kendisi midir acaba?

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    git bi akü al yaw neki zaten mutlu aküler 18.500.000
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

Motosikleti
    ustume gelmeyin
    valla hic bi fikrim yok fiyatlari konusunda. Valla alim o kadar ucuzsa.

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    ne zannettin 50000000 fln mı?
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

Motosikleti
    KTM 250 EXCR
    Bi motorda katalitik konvektör olup olmadığını nerden anlıcaz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler