Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benzinde tercihiniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    öncelikle herkese mrb benzin alırken 95 oktan alıyorumda benzini genelde shelden alıyorum ara sıra petrol ofisinden alıyorum sanki motor daha çok çekiyor gibi geliyor acaba benzin aldığım yerden dolayımı bu böyledir yoksa banamı öyle geliyor.

Benzin kalitesinin benzin istasyonlarında farklılık gösterdiğini düşünüyorsanız sizce en kaliteli benzin kimde vardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben her zaman OPET ten 95 oktan alırım.. Shell den bi kez aldm motor 5 km de 3 kez stop etti (eski motorum tabi ) Shell in benzinini beğenimyorum sahsen...
    Kim ne derse desin 95 al arkadaşım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Total ve Petrol ofisi tercih ediyorum motosikletim için. totalin excellium 97 oktan serisini alıyorum çoğunlukla kaliteli yakıt oldugunu hissettiriyor kullanım esnasında.Petrolofisindende V-MAX 97 oktan serisini alıyorum bazen.Ayrıca dizel otomobılımızde var peugeot partner 2.0 HDI bu aracımızdada Petrol ofısının eurodıeselını kullanıyoruz.Başka yerden yakıt almıyoruz bu araca.Petrol ofısınden baska yerden motorın aldıgımızda sorun yasıyoruz. .Aracta hiç sorun yok ama resmen tekleme yapıyor motor ya su katılıyor yada motorin cok kirli enjektorleri tıkıyor.Özellikle BP nin yakıtı cok kalıtesız genelde.Bu tekleme sorunu BPden 1-2 kere mecburiyetden yakıt aldıgımızda yasamıstık.Ben canlı sahıdım. İstasyondan istasyona degısıyor ama denetleme mekanızması zayıfsa herseyı yapabılıyor ıstasyon sahıplerı.Bende kesınlıkle BP tercıh etmıyorum bu yuzden.

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bp ve Shell dışında benzin kullanmıyorum.

Motosikleti
    Hyundai Mover 125 cc - Jawa Ogar 350 cc
    En Ucuz Nerdense Ordan Alıyom PO, Shel, vs bilindik yerlerden ama
    ♥---==-♥°° Ñè MuTlu VATANI Sevene°°♥-==---♥

Isaac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yayayayayaya.....
    Bir de bu sanırım ilden ile değişir çünkü ülkemizde denetleme mekanizmasının zayıf oluşu petrol ofisi sahiplerine çeşitli yollar açıyo... Su katmak gibi mesela...

O yüzden her ilde aynı olmaz bence... Shell olup kaçak mazot benzin satan da var bp olup yasal olarak satan da...

Motosikleti
    cbf 150
    kalite kontrol filan diyor ama hikaye herelde onlar

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Opet Opet Opet.....
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ya şöyle düşün.. Bizim Rize tarafları özellikle BATUM sınırına yakın ve BaTuM da benzin mazot 1 YTL.. Özellikle benim tanıdıklarım yakın olduğu için gidiyor orda yedek deposu dahil fulleyip türkiyeye geliyor ve en az 10 gün yetiyor onlara Mantıklı aslında..

Benzin istasynları da aynı sekilde ; ayarlıyo tanıdık bi kamyoncu altına büyük bir depo yaptırmıs.. Adam gidiyo BATUM a dolduruyo iki depoyu da gelip istasyonun deposuna bosaltıyo.. Bu durumda biz yurt dısındaki benzini kullanmıs oluyoruz istemeden bilmeden.. Ama OPET te böyle bişi söz konusu olamaz Rize de hem cok göz önünde hem de sürekli denetimde
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    merhaba
    ben sürekli PO kullanıyorum.. denetim mekanızmasını iyi biliyorum..çünki reklamlardaki o uydudan kontrol olayını yapan firmadayım ) yani köstebek benim
    PO dan şaşmoyorum..hem kk tıma çok puan veriyor hemde yakıtı gayet kaliteli.. 95 ve 97 oktan karışık alıyorum..yani hangisine yanaşmışsam
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Motosikleti
    cbf 150
    bizim burdada yunanada çıkıs var bulgarada ama avrupa birliğine girince giriş çıkıs yapmak zorlastı ( bu arada reklam güzeldi )

ben motoruma shellden alıyordum ama p.ofisinde uydu kontrol cihazları yerlestirildiğinden beri p.ofisinden alıyorum Vmax97 veya 95 alıyorum araçdada p.ofisinden euro kullanıyoruz fakat depoyu fullerken genelde kendi sattığımız resmi kurulustan dolduruyoruz arada çok büyük fark var resmi kurum direk rafineriden dolan kendi tankeri direk kuruma getirip bosaltıyor ve yaklasık 70-80 km gibi fark oluyo performansta düsüs olmuyor kesinlikle
    Azraille yarıs bakalım kim daha hızlı (deneyin muhtesem birsey oluyo)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Eve yakın olduğu için PO'dan alıyorum, ama Shell'den aldığımda motor sanki daha iyi performans veriyor.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    genelde opet ten alırım ama bazende shell yada başka bir deyişle yolda kaldığımda en yakın neresi varsa ordanne yapayım bu motorlada benzin göstergesi yada ışığı yok!!!
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    4-5 defa PO 'dan aldım daha sonra BP'den aldım bana çekişi artmış ve motor daha çabuk açılıyor gibi geldi. Ve yakıt tüketimi düştü. BP den aldığım benzin sayesinde ibre daha hızlı yükseliyor gibi geldi.

5,4 litre olunca depo bol bol alacağım çekirdek gibi 3 ytlik 5ytllik sırada opet var

Tabii kesin sonucu almak için depodakini bitirip almak lazım. Karma benzin yanıltır adamı.

Ayrıca sormak isterim. cygnus rs için 95 oktan dan başka bir seçeneceğim varmı ?

Motosikleti
    geçmişim 2 silindir geleceğim 4 silindir olacak:))
    genelden shell 100 oktan alıyorum.eğer uzun yolda acil yakıt ihtiyacım olursa opet 97 alıyorum
    LasTiği YaK, RuhUnU deĞiL:cat:

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    reklam olmayacaksa söylim Shell den alıyorum anack zor durumda kalırsam diğer firmalardanda alıyorum
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    yolumun üstünde shell bp total aralarında 100-200 metre mesafeyle istasyonlar var alibeyköy-eyüp arası İstanbul'da bilen bilir her zaman shellden alıyorum bana daha kaliteli gibi geliyor çekişi artıyor ve az birazcık yakıt sarfiyatında olumlu etkisi var...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    PO ve Opet dışında hiç bir istayona yanaşmıyorum.Aldığım yakıt Normal benzin yani 95 oktan.Motosikletimin performansı gayet iyi şikayet yok....

DİPNOT: hemen tüm yorumlara şöyle bir göz attım ve herkesin aldığı akaryakıt diğerleriden daha iyi
    Akaryakıtlar TÜM istasyonlarda 95-97 vs vs şeklinde sunulmakta farkındaysanız! peki X istasyonun 97 oktan yakıt'ı niçin Z istasyonundaki 97 oktandan daha iyi bunu kim açıklayacak fark nedir bu iki yakıt arasında anllamadım bu yazdığım diğer yakıt sınıfları için de geçerli.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PO ve Opet dışında hiç bir istayona yanaşmıyorum.Aldığım yakıt Normal benzin yani 95 oktan.Motosikletimin performansı gayet iyi şikayet yok....

DİPNOT: hemen tüm yorumlara şöyle bir göz attım ve herkesin aldığı akaryakıt diğerleriden daha iyi
    Akaryakıtlar TÜM istasyonlarda 95-97 vs vs şeklinde sunulmakta farkındaysanız! peki X istasyonun 97 oktan yakıt'ı niçin Z istasyonundaki 97 oktandan daha iyi bunu kim açıklayacak fark nedir bu iki yakıt arasında anllamadım bu yazdığım diğer yakıt sınıfları için de geçerli.
    fark yakıtların içerisine katılan extra firmalara özel katkılar olarak düşünmekteyim..
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)