Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yokuş çıkarken motordan gelen ses!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    2006 model 7100kmde bir Regal Raptor kullanıyorum. Motorda son zamanda beni rahatsız eden bir ses var. Henüz 1000kmyi yeni geçtim motorumla ve huyunu tam anlamış değilim. Bu yüzden gelen her sese anlam vermeye çalışıyorum.

Yokuş çıkarken normal motor sesi dışında bir ses çıkartıyor alet. Sesi tarif etmek çok zor tabi. Şıkırtı veya tıkırtı diyebileceğim bir ses. İlk dikkatimi çektiğinde 5. viteste yokuşa sarmıştım 4e indirdim değişmedi yine de çıkıyor aynı ses. 3. viteste de bişey değişmiyor. Yani yüksek viteste motor çekmiyor zorlanıyor desem değil. Vites düşürürken debriyaj sıktığımda kesiliyor, vites geçince tekrar başlıyor. Gaz kapattığımda da değişiyor bu ses. Sadece yokuşlarda duyuyorum, düz yolda ve yokuş aşağı hiç duymuyorum.

Benim motorun kardeşlerinin rulmanda (ne rulmanı olduğunu sormayın) bir problem çıkardığını okumuştum başka bir forumda. Bu ses de sanki sıkışan bir rulman sesi gibi geliyor bana. Sizin fikriniz nedir? Nasıl bir sorun olabilir? Fikir verirseniz sevinirim.

İlk fırsatta servise götürüp onlara da sorucam ama aklıma takıldı önce bir buraya yazmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rulman olma ihtimali büyük. Ama bu ve benzeri bazı sesler bizi bazen aldatabiliyor. Buna benzer bir deneyim yaşamıştım motora gaz verdikçe çarkıfelekteki dönen çemberde çıkan bir ses vardır. Sibop vurması gibi bir ses ama serviste bakınca bunun egzozdan geldiğini gördük.

En iyi çözüm yinede bence servis...
    WEB sitesi olmayan kişi ve şirket kalmayacak.
    Yeterki istesin...
    ::offtp::

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Alıntı sanARTsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rulman olma ihtimali büyük. Ama bu ve benzeri bazı sesler bizi bazen aldatabiliyor. Buna benzer bir deneyim yaşamıştım motora gaz verdikçe çarkıfelekteki dönen çemberde çıkan bir ses vardır. Sibop vurması gibi bir ses ama serviste bakınca bunun egzozdan geldiğini gördük.

En iyi çözüm yinede bence servis...
    çok teşekkürler. benim tahminim ve korkum da rulmandan olması. umarım daha basit bir problemdir. yarın vea yarından sonra servis yolcusuyum o zaman anlıcaz artık. fazla bir masraf çıkarmaz umarım.

bence'de en iyi çözüm servis.

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    şanzumanın açılması lazım rulman olsa, zincir dişlileri döndürdükçe ses devam eder ama vitesteyken gelen ses için şanzumana bakılmalı eğer eksantrik sesi de olabilir.zincirlilerde sorun az oluyor ama son model motosikletlerde çubuklu tip kullanıldığı için çubuklar zamanla diplerinden kopuyor inşallah böle değildir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler