Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ybr 125 8000 - 8500 devir tekleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    kardeş Allah gönlüne göre versin. bugün karbüratörü söktüm dağıttım bi güzel temizledim. şimdi denedim o problem yok denecek kadar azaldı hava ayarı yapılırsa tam düzelir diye düşünüyorum. yağını değiştirirken onuda yaptırırım. problem galiba benzinin yetersiz gelmesinden kaynaklanıyor sadeçe bir yerin ayarıyla oynadım neresi olduğunu tarif edeyim: gaz teline bağlı kısa bir mil çıktı içinden 5 cm kadar aşağı yukarı hareketli benzin memesine doğru iniyor gazı açınca yukarı çıkıyor, o milin üst kısmında 5 tane segman yuvası var. segman üstten 2.de takılı ben onu çıkardım 3.ye taktım. zanımca benzini biraz fazla yakacak ama olsun düzgün çalışsın yeter motorun sesi bile değişti. herkeslere kazasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ER-6N (Turuncu)
    Dün kuruçayırlı servise götürdüm . Soğolsun usta baya ilgilendi hava ayarlarını yaptı şimdi çok güzel oldu tekleme kalmadı. Bu gün de bırakıp sübap ayarlarını yaptırıcam.

Motosikleti
    Hyundai Mover 125 cc - Jawa Ogar 350 cc
    Karbüratörü Temizlet
    ♥---==-♥°° Ñè MuTlu VATANI Sevene°°♥-==---♥

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardes benım ybr de yapıyor daha bugun goturdum ayar yaptılar ama olmadı bence asırı sıcaklarda benzın kalıtesızlıgınden oluyor motor asırı ısındıgı ve zorlandıgında tekleme yapıyor ama kısa kısa tanınmıs fırmalardan benzın alıyorum ama dıkkatınızı cektıyse eskıden benzınler acık yesıldı sımdı renga renk oldu kımısı beyaz kımısı acık sarı kımısı garıp renkte takma kafana ama cokta zorlama krank zıncır v.s daha cabuk bıter

Motosikleti
    Honda Cbf 250
    arkadaşlar ben düzelttim diyordum ama olmamış. düz yolda bişey yoktu yokuşta yine tekler gibi. servise gittim sabah 9 da sıra saat 2 de geldi saat 4 gibi işi bitirdi usta. gördüğüm kadarıyla çok küçük bi arıza. karbüratörü söktü yıkadı ayarlarını yaptı, subapları ayarladı, hava filtresini temizledi olmadı, usta benzin alırken musluktan açık konumda çok az benzin geliyor yedekten hiç akmıyor depoyu boşalttık musluğu basınçlı havayla bi güzel temizledik benzin normal akmaya başladı şimdi hiç sorunsuz çalışıyor. sizde bi deneyin benzin musluğundaki hortumu sökün benzin düzgün ve biraz tazzikli akıyormu yedekte ve tamda benzin geliyormu....

senin motorun markası ney kardeşim

Merhaba. Aynı sorun benim ybr de var. özellikle 4. viteste 8000 deviri görünce geniş aralıklarla tekleme yapıyor. Bujiyi yeni değiştim. Eskisi de NGk idi ve aynı sorun vardı. Karbüratörü temizlettim. hava filtresi, motor yağı, debriyaj balatası, hava boğaz körüğü, karbüratör oringleri vs. hepsini yenilememe rağmen değişen bir şey olmadı. Yalnız sübap ayarı kaldı geriye. Motor 19binde ve 2007 model. Dün yokuş tırmanırken motor acayip şişti gitmez oldu. Durduğumda devir saati 1 ile 0,50 arasında gidip geliyordu. Ne yapsam bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam belki alakası yok ama başıma gelen olayı anlatayım. Aynı boğulma benim xt 125 te de oluyodu. 7-8 bin devirden sonra hık hık hık öksürür gibi oluyodu. mesela 3. Vites 8 binde boğulurken 2 ye düşürüyodum yüksek devir sesi geliyordu devir düştükten sonra gazlayınca tekrar boğuluyordu. Neyse benim akü bitti alternatör devreye girdiğinde yükselttim deviri boğulmadı fakat fazla enerji üretti benim digital göstergeyi yok etti sanırım yandı. Acaba bu bir güvenlik zımbırtısı olabilir mi atıyorum fazla güc üretiyor ve gazı kesiyor olabilir mi? Gösterge Yandıktan sonra hiç boğulma olmadı ertesi gün yolda bıraktı bujiyi cıkardım taktım kabloları kontrol ettim calıştı sonra evin önünde konjektörü kurcaladım beyni yaktım. Suan beyin bekliyorum

Merhaba bu konuyu hortlatıyorum, forumda yeniyim nerden yazıldığını bulamadım. Bende de ybr 125 esd 2016 var. Temmuz ayında dahi İzmir sıcağında sabahları ilk çalıştırdığımda gaz vermesem sönüyor. Hemen kalktığımda ise tekliyor. 10 dakika sonra o sorun kalmıyor. 7bin km de daha. Bi de düz yolda en fazla 80 yapabiliyorum. Yağını hava filtresini değiştirdim ama çözülmedi. Ustalara çok güvenemiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)