Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6000 km bakimi ve yag degisimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    _alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Merhaba,

Gecenlerde motorun kullanim kitapcigina baktim ve 6000 bakiminda sadece belirli yerlerin gozden gecirilmesi gerektigi yaziyor. Yag ve yag filtresi degisir diye bir ibare yok. Emin olmak icin motorumun service manuel'ini buldum. Orada da ayni sekilde. Servisler 6000 de yag ve yag filtresi degistiriyor ve ben de bundan onceki motorumda eyvallah demistim.

Sormak istedigim sizin kullanim kitapciklarinizda da bu sekilde mi? Bir de servisler degisirse iyi olur ama siz bilirsiniz demiyor, direk degistiriyor. Herkes te 6000 de yag degistirmek gerekir diye ahkam kesiyor. Nasil is anlamadim.

Bu arada sanirim motorumun bakimlarini bundan sonra kendim yapacagim. Tork anahtari (hicbir usta kullanmiyor, hepsi kafasina gore sikiyor o da ayri bir konu ) ve yag buldum. Bujileri de lazim oldukca, E-Bay'den alacagim (tanesi 2,5 avro, kargo da 2,5 avro ). Yag filtresi olarak K&N dusunuyorum. Honda atom da olur. Turkiye'den temin edebilecegim bir yer bilen var mi? Yoksa yag filtresini de E-Bay'den alacagim. Hava filtresi K&N, o degismiyor zaten.

Herkese sevgiler, saygilar.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslına bakarsan yağ değişimi km ile sınırlamak mantıksız.
    Örneğin bir yağ 1000 de özelliğini yitiriyorsa bir diğeri 500 km de yitirebilir.
    Aynı şekilde hava filtreside böyledir.
    Bunlar soğuğa sıcağa tozlu yola v.s. değişim gösterirler.
    Bu yüzden servisleride suçlamak mantıksız olur.
    Biz yaz aylarında 1000 km de yağ değiştireceğimize 600-700 km de değişim öneriyoruz bu demek değildir ki yağdan para kazanalım.
    Altı üstü 5-10 ytk kazanıyoruz.
    Birde şöyle düşünün yağı geç değiştirirseniz size vereceği zararlar sonrasında cıkacak hesap yağın birkaç mislidir sanırım
    Tork anahtarına gelince bizde kullanmıyoruz nedeni ise tork anahtarları genelde somunları yalama yapmak için geliştirilmiş
    Ne zaman sıksak yalama oluyorlar
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler