Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Flinta Çift

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    günaydın herkese mobylette aldım çift silindir yapmak istiyorum oncelikle

resimdeki tek silindirli flintadir simdi ise çift resimli ekliyecem internetten indirdim resimleri buda çift

arkadaşlar çift silindirden anlayan ustalar varsa kullnan bilen avantajları ve dezavantajlarını yorumlarsa sevinirim tam olarak usta olan bir liste halinde çift için ne lazımsa yazarsa sevinirim resimlere tıklayarak büyütebilirsiniz iyi mesailer....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çarşı Çift silindire karşıydı
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    bence hiç uğraşma çünkü yasal değil, parana yazzık
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ya kardeşim yaptırmayın bunları ya.gözünüzü seveyim.tehlikeye davetiye çıkartıosunuz ya
    Orgazma Dudak Büktürür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bağımlısıyız be abicim

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    kardeş madem bağımlısısın o zamn şimdi söyliceklerimide biliosun.
    1-çoğunda plaka buna bağlı olarak ruhsat yoktur.olsa bile çift kafa yasal olmadığından o ruhsat bir kağıt parçasından ibarettir.yine takdir edersinizki ehliyette yoktur çoğunda...
    2-çift kafadan sonra bu motorun sınırları öğrenilmiş olur.120 yi geçmediği görülünce farklı yollara başvurulmaya başlanır.lastikler inceltilir 5-10 km hız artınca modifikasyonlar devam eder.bu sefer en tehlikelisi ortaya çıkar ve sürtünme ortadan kalksın diye balatalar sökülür....
    3-yüzde 99 unda ayna,korna,sinyal yoktur.
    4-yine yukardaki oranın aynısı olmakla birlikte kask,mont,dizlik,moto bot kullanmazlar,kullanamazlar,açıklmasınıda yapabilirim istersen.zaten 130 km hıza ulaşmak için dişli oranlarıyla oynandığından ötürü yolun çok uzaması ve sürtünmenn çok aşağılara çekilmesi gerekiyor.zaten yüzükoyun motora yatılır.ve bu ekipmanları kullanmamakta haklıdırlar(!).
    5-bu motorlar yarış dışında kullanılmaz.aksinide kabul etmiyorum.zaten şehir içinde okadar hıza ulaşamayacağı aşikardır.e o zamn....
    Orgazma Dudak Büktürür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aldım mobilet randuman vermiye çiftyapacam ne gerekli onu öğrensem fiyat alip yapacam

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    motosiklet tutkusu sınır tanımıyor allah gönlüne göre versin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    hayırlı olsun mobiletin. bir çok kişi beğenmese de mobilet bence güzel bir motor. benim de modifiyeli tek silindir bir mobiletim var. çok param olsaydı yeni bir möotor alırdım ve benimkini de çift yapar ayda bir haftada bir binerdim.

çift günlük kullanıma uygun olmuyor. ömür, sağlamlık, tüketim ve gürültü bakımından çok zorluk çekersin. tavsiyem tek silindire modifiye yapman.

illaki iyi bir çift istiyorsan önce kendine çok iyi bir usta bulman ve tüm parçaların birbirine uyumlu çalışması için tüm parçaların yeni olması gerekiyor.
    yaptırdın mı ayar tutmama gibi bir durum da sözkonusu.
    eğer silindirlerin de gılardoni olursa bu sana tahmini 700ytlye filan patlar iyi bir ustanın ve tornacının elinde.

aklımda kalan parçaların fiyatları şunlar:
    gılardoni silindir 150 ytl
    airsal silindir 65 - 80 arası değişiyor
    orjinalinin fiyatını bilmiyorum
    karbüratör 19luk 70 ytl
    15lik 35 ytl
    diyafram 5 ytl
    karter 25 ytl
    krank tüm daire olursa 40 yarım tur olursa 20 ytl
    üst kapak 15 ytl
    ve sen bunların hepsinden 2 tane alacaksın
    ayrıca çiftin gücünü kaldıracak temiz bir kadron orjinal bir kasnağın zincirlerin ve dişlilerin olmalı.

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    ben biliyorum çift mobiletleri bazen denk geliyor her yerinde kayış var motorların çok kayış koparıyor o yüzden yolda kalma ihtimalinde var
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    çift silindir yapsan bile kuvvet elde edemezsin , sebebi ise pistonlardan biri hiçbi zaman ateşlemesi gerektiğ zaman ateşlemez , randıman vermez ve benzinin boşa gider .
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift silindir yapsan bile kuvvet elde edemezsin , sebebi ise pistonlardan biri hiçbi zaman ateşlemesi gerektiğ zaman ateşlemez , randıman vermez ve benzinin boşa gider .
    Sıralı çift silindiri Antepten,Kırklareliye kadar herkes yapar di mi toprağım?
    Biri çıkıp "65 derece V motor mobylette yapacağım,hatta zinciri de iptal ediyorum, Harley gibi kayışlı olacak desin" proje ve trafik tescili için kafa yormazsam namerdim

Kendimizi tekrar edersek bugünü dün gibi yaşarız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    teşekkür ederim bizim piyaada parçalari ucuz iki kişi binerken kırmızı ışıkta durunca zor kalkış yapiyor o bakımdan bir silindir dahada atacam ve bu cok zoruma gidiyor en arkada kalmak

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri çıkıp "65 derece V motor mobylette yapacağım,hatta zinciri de iptal ediyorum, Harley gibi kayışlı olacak desin" proje ve trafik tescili için kafa yormazsam namerdim

valla 15 yaşındayken pıanrhisar'da çalık motosiklet'te Bülent ustanın cift silindirine binmiştim, bana açıklamalarını ı yapmıştı
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    anlayamadım ben yaa simdi sen tek silindir i 2 silindire mi donusturucen ???
    nasıl olucak ki o? grenaj fln ? Motoru tutturmak ?

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz yaparız 65 derece V motor
    yalnız şu var ki şaseye onu nasıl oturturum bilmiyorum iyi bir tornacı tanıdığınız varsa motoru ayarlarız şaseye tornacı açıları verir takarız
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı b+rk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlayamadım ben yaa simdi sen tek silindir i 2 silindire mi donusturucen ???
    nasıl olucak ki o? grenaj fln ? Motoru tutturmak ?
    ikinci resme bak iyi anlarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bunlar parça cok ucuz zaman gelir trafikten kalkarlar diye bi soylenti war ya adamı pişman ettirmek için uğraşiyorlar

kim ne derse desin çift yapacam ama birazda bilginize ihtiyacim var ustalarimiz sağolsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ewed kullanan yok mu 25 karakter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)