Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cub 110 ön amortisör yağ değişimi??yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar 2 gündür arıyorum bir türlü bulamadım normalde 2 yılda bir yenilenmeliymiş benim 6 senedir değişmedi bilgisi olan var mı? 100cc olanlarla aynı amortisörlerin alt kısmında iki tane vida var alyan takımıyla açılabilen acaba önce ordan açıp yağı boşaltıp sonra üstten açıp eklemelimiyim??? kaç ml ekliyim sizce nasıl olmalı yardımmm???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    yağ değişimi sonrasında contalar da değişmeli. ayrıca ne kadar yağ ekleyeceğini çıkan yağı ölçerek bulabilirsin. bu arada ben çinlilerin amortisörleri çok ucuz olduğu için tamir etmiyorlar diye biliyorum. tamir edilmeyen parçanın teknik dökümanını da bulamazsın.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

cevapladığın için tşkler özgür yani anlatığım gibi yaparsam bi sıkıntı olmaz öylemi??

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

başka cevap yok mu???

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bu iş bahsettiğin gibi değil...

alttaki alyan civatayı gevşetsen bile sökemeyebilirsin...

söksen yerine tekrar sıkamayabilirsin...

tork ayarlı havalı tabanca gerekir...

yağı boşaltmak için tamamen dağıtmalı pompanın içinde kalanlarıda boşaltmalısın..

sonra hazır sökülmüşken keçeleride değiştirip gerekli cc de olan forkoil i koyup havasını alıp kapatmalısın..

sanırım yapabileceğin bişey değil..sorunun yoksa hiç sökmeye kalkma...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş bahsettiğin gibi değil...

alttaki alyan civatayı gevşetsen bile sökemeyebilirsin...

söksen yerine tekrar sıkamayabilirsin...

tork ayarlı havalı tabanca gerekir...

yağı boşaltmak için tamamen dağıtmalı pompanın içinde kalanlarıda boşaltmalısın..

sonra hazır sökülmüşken keçeleride değiştirip gerekli cc de olan forkoil i koyup havasını alıp kapatmalısın..

sanırım yapabileceğin bişey değil..sorunun yoksa hiç sökmeye kalkma...
    öncelikle cevaplağın için tşkler samet uğraşmamın sebebi eskiye nazaran aşırı bi dengesizlik var dönüşlerde aşı degesiz fazla genişten almak zorunda kalıyorum ki buda tehlikeli...ben bukadar karışıık olduğunu beklemiyordum doğrusu fork oil 125ml diye okudum bi sitede hepsini yapabilirim ama havasını alamam :D en iyisi işi bilen bi ustaya götürmek gibi geldi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)