Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cin malı Motorlar arıza, problemler ve çözümleri üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Arvasi3,
    Raptor_SS, kardeşim sen ilkönce kendini bir tanıtta ondan sonra çözüm önerisi ara.kimsin inmisin cinmisin.kesmisin fesmisin.sarı çizmeli memt ağa.kardeşim insan tanışır ondan sonra sohbet eder.bence arkadaşlar bu foruma yazı yazmayın bu adam sizle geyik yapıyor.
    Arkadsın kendini tanıtmamış olması sana göre hata olabilir ama kendi doğrularından yola cıkıp lutfen bize ahkam kesmeye kalkışma,
    Bu forumları ben ve benim gibi bir sürü kişi okuyor.
    Topicte bahsedilen konu benim için önemli başkası için onemsiz olabilir. Ama bu kararı okuyan verir. gerektiğinde okumaz, yorum yollamaz ve topic kaybolur gider.

ben de tanışma formuna yazmadan iki ay yazıştım ve bana göre tanışmak istediğim zaman tanışma mesajımı çektim.
    Sen atnımadığın insanlara yardım etmek fikir alışverişinde bulunmak istemiyorsan burada ne işin var

Bu arada Raptor_SS, motorunda bu sorun varken bu konuyu dadyw topicinde de anlatsaydın.(Açıkçası başkası haber verdi de gördük) Bujileri bulursan ne olur nereden bulduğunu ve sonuçlarını yaz .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Asyaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS150-T1, 125MT, BEAT
    Walla arkadaşlar bende 150-T1 var 6 aydır kullanıorum öyle çok büyük sorunlarım olmadı ama ufak tefek sorunlarım oldu motorumdan çok memnunum 115 Km/Sa hızımıda yapıom bana yetio. İzmir - Asya servisinden memnunum istediğim şeyler anında yapılıo.
    AS150-T1
    35 S 1973
    Kaskom War Derdim Yok

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada Raptor_SS, motorunda bu sorun varken bu konuyu dadyw topicinde de anlatsaydın.(Açıkçası başkası haber verdi de gördük) Bujileri bulursan ne olur nereden bulduğunu ve sonuçlarını yaz .
    başlıktanda anlaşıldığı üzere burda tartışılan çin malı motorlar ve getirilen çözümler aslında bencede başlık gereksiz niyemi zaten her motora ait bir başlık var vede arkadaşlar orlarda motorları hakkında çıkan sorunlar vede çözümleri yazıyolar
    Arvasi3, arkadaşımız üslubunu biraz sert tutsada siteye yeni giren arkadaşlardan ilk beklentimiz kendilerini bizlere tanıtmaları olacaktır ama bu sitenin diğer sitelerden iyi yanı bir mertebe olmamasıdır kimse mesaj sayısına göre değerlendirilmez 16-17 yaşında olup hiç motor kullanmamış birinin çok mesajı olması yıllarını motora vermiş konu hakkında bilgili ama bu siteyi yeni farkedip girmiş bir arkadaşımızdan daha üstün olduğunu göstermez sitede hepimiz aynı seviyede üyeleriz
    Raptor_SS, arkadaşımızda cevabi yazısında aynı sertliği kullanmış vede gereksiz bir gerilim olmuş deneyimlerini vede bilgilerini bu sayfalardan bizlerle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Evet haklısınız gereksiz yere üslüp sertleşti. Bu arada eğer Arvasi3 kendini mutlu hissedeceksen tanışma mesajımı okuya bilirsin aslında BBRR ye hak veriyorum ancak Arvasi3 anlaşılmaz tutumu beni biraz kızdırdı neyse

Bujilerle ilgili toptancıyla ve motor üreticisiyle doğru modeli bulmak için mailleşiyorum bana hertürlü bujiyi gönderebileceklerini söylediler. problemin sahte buji olabileceğinden bahsettiler ki piyasada çok sahtesi varmış.

MAKİNE karbüratör ayarını karbüratörün altından bi yeri çevirerek yapıyo sanırım sesine bakıyor tam bende göremedim bi dahaki ayarlamada iyice bakarım alıştık artık ayarlatmaya

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Raptor_SS, aslında karbüratör ayarı egzos gaz ölçüm cihazına bağlanarak yapılır. Değerler kontrol edilir ve uygun hava yakıt karışımı ayarlanır. Tahmin ettiğim gibi adamlar vida dönme sayısına göre ayar çekiyor. Böyle iş olmaz hocam. Daha çok ayarlarlar en sonunda yalama ederler sanada yeni karbüratör al derler.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Şu an yok
    Makine bu ayarı nerede yaptırabiliriz ?

Arkadaşlar iyi bir motor ustası bilen varmı?

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    Raptor_SS, ben bir çoğunun böyle dandikten problem varmış gibi topic açıp sitede insanlara geyik muhabbeti yaptırıp bi yerlerini avuçladıklarına şahit oldum.onun için ilk önce kendini tanıtmadna topik açanlara uyuz oluyorum kardeşim.evet beni tanışma mesajı memnun eder.niçin biz burada yazışıyoruz ve toplantılar tertip ediyoruz.yeni yeni arkladaşlar tanımak ve aile sayısını çoğaltmak tekyürek tek ses olmak için.kendini saklamak isteyen kişi bence burayya yazmasın kardeşim.biler utanılacak birşey yapmıyoruz.benim uslubüm biraz sert doğru ama senin gibi arkadaşların hepsine ben aynı yaazıyorum.neden çünkü adam kendini tanıtmıyor.tenışmak sünnettir kardeşim.kusura bakma özür dilerim.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    Şu an yok
    Neyse canım bırakalım bunları sende kusura bakma

Bu arada bugün motor zincirinin mazotla değil benzinle yıkanması gerektiğini öğrendim mazot yağı daha çabuk akıtıyomuş gres yağ tutmuyormuş bilkinize

space - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    wuxi-scoozy 150
    raptor kardeşim açtığın topici yürekten destekliyorum.motor sevdasılısı olan birçok kişi motorunun tamirini zamanla kendisi yapmaya başlar.yaşanan sorunlar ve çözümleri burda konuşuldukça elde edilecek bilgiler eşsiz olacaktır.
    günümüz motorlarlarında platin yerine elektronik ateşleme olması büyük bir avantaj yani birde platinle avansla uğraşmıyoruz en azından.
    senin sorunun jikle olabilir hava filtresi herhalde bakılmıştır.hava ayarı yapıldıktan sonra aynı sorunun devam etmesi jiklenin açık kalması şamandıranın ayarsız memelerin tıkalı olması gibi sebeblerden olabilir. yakıt sarfiyatın yüzde yüzün üzerinde ateşleme tertibatının ayarsızlığı bu kadar sarfiyatı artırmaz.motoru sehpaya alıp gaz verdiğinde siyah duman atıyorsa arasıra boğulma oluyorsa bu yakıtın zengin olduğunu gösterir.karbüratörü iyi bir ustaya söktürüp tamir takımını değiştirilmeli veya kontrol edilmeli(memeler,contalar,vs... )sorunun çözülecektir.
    ayrıca motorunu garanti kapsamında yaptırıyorsan servisten medet ummamanı tevsiye ederim bu gibi sorunlardan para alamadıkları için baştan sağma iş yapıyorlar maalesef. veya dışarıda başka bir usta yerine servisle konuşup bir miktar ödeme yapaıym diye teklifte bulun bunların elinde parça olduğu için sonuca daha kolay ulaşa bilirsin. benimkisi sadece bir fikir yanlış anlaşılmasın.
    eksoz ölçümü yapan motor servisinin olduğunu sanmıyorum eğer varsa bile sistemde bir sorun kalmadığından emin olduktan sonra bu makinayla ince ayarların yapılması daha mantıklı olur.

umarım sorunlarını en kısa zamanda çözersin..

motoyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba bende asya motor as 125 t var 1 litre benzinle 20 km gidiyorum basarak, eğer 70km le falan gidersem 1lt ile 22 km gidiyor bana biraz fazla gibi geldi nedendir acaba

Motosikleti
    Şu an yok
    Bende de aynı sorun var ben kime sorduysam KARBÜRATÖR dedi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler