Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mobilet hakkında yardımcı olurmusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben silindiri söktüm elimde yeni silindir war fakat yeni silindiri takamadım 4 cm lik oynar başlı kompresöre bağlı bişey war onu yeni silindire takamadım geçmiyor yani takmanın bir ayarı felan warmı yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    tam olarak neyi kastettiğini anlamadım pistonu değiştiriyormusun ayrıca 49cc mi aldın silindiri yoksa 70cc mi sanırım segmanları oturtamadın kardeş o iş ustalık ister ama yapamazsın demiyorum sente ayarı ister
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuyu biraz acarmısın

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistondan bahsediyorsun etrafında iki adet yay var onun onlarında kertikleri var
    Hepsini tamyerine oturtman gerek yoksa girmez
    Ayrıca elindeki pistonda büyükolabilir yeni silindire takarken çok dikkat et
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

adını öğrendim piston bu pistonu silindire takamadım birtürlü takmanın bir ayarı felan warmı diye soruyorum piston büyük gelmiyor silindire eskiki silindirimide takamadım denedim ayarı bozuldu heralde mobiletim pejo takmak istediğim silindir 103 cc zaten 103 lük silindir 50 ytl usta takma parası 25 ytl istiyor mantık işi deil bende kendim öğrenmek istedim tabiki sizlerin yardımı ile

Motosikleti
    Alıntı sefa38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adını öğrendim piston bu pistonu silindire takamadım birtürlü takmanın bir ayarı felan warmı diye soruyorum piston büyük gelmiyor silindire eskiki silindirimide takamadım denedim ayarı bozuldu heralde mobiletim pejo takmak istediğim silindir 103 cc zaten 103 lük silindir 50 ytl usta takma parası 25 ytl istiyor mantık işi deil bende kendim öğrenmek istedim tabiki sizlerin yardımı ile
    kardeşim 103 o motorun model numarası 103cc değil 49cc dir zaten 49cc yi geçersen mopetlikten çıkıyor onuda geç yok öyle bişey segmanları yerine oturtamamışsın silidiri çizersen bi işe yaramaz
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

kardeş ben silindiri 103 cc lik diye aldım model numarası deil yani mopet değil mobilet buda zaten çıkarttığım silindirde 49 luk takmaya çalıştığım 103 lük segmanları bir kontrol ediyim bidaha deniyim dediğiniz gibi kardeş bide karbüratördeki yaylı vida ayarı rölante ayarı heralde onu nasıl ayarlarız

mortingen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peheey
    pistonun segmanlarını özel bir kerpeten şeklinde aleti olmadan silindire sokamazın.sokarsın belki ama o pistondan silindirden hayır gelmez birdaha ver ustaya yapsın.yaparken bak, nasıl yapıyor,bir dahaki sefere kendin
    yaparsın.

rolenti ayarı da vidayı elinle çevirebilirsin.sıktıkça motosiklet hızlı çalışır,gevşetince gaz vermezsen stop eder
    viva de la penguena !

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı mortingen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peheey
    pistonun segmanlarını özel bir kerpeten şeklinde aleti olmadan silindire sokamazın.sokarsın belki ama o pistondan silindirden hayır gelmez birdaha ver ustaya yapsın.yaparken bak, nasıl yapıyor,bir dahaki sefere kendin
    yaparsın.

rolenti ayarı da vidayı elinle çevirebilirsin.sıktıkça motosiklet hızlı çalışır,gevşetince gaz vermezsen stop eder
    tamamen katılıyorum 3 sene mobilet kullandım ilk piston değişimimde bende senin gibi kendim yapmaya çalıştım ama yapamadım bi sefere mahsus ustaya verdim ve başında dikildim sonra ki sefer kendim yaptım ama dikkat et inat eder kendin takarsan motorun en önemli parçalarıdır segman piston güzel yerleştiremezsen kucaklarsın ikisinide silindirle beraber
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    as t1
    evet diğer arkadaşlarında dediği gibi segmanları yerlerine tam oturtmalısın segmanların kırıkyerleri pistonun üzerinde nokta gibi yerler vardır oraya gelmesi gerekir birde çok sabır isteyenbir iş dikkatli birşekilde pistonu gömleğe sokmalısın çizersen motordan verim alamazsın

eğerki piston çok sıkı ise çok ince zımpara ile zımparalayabilirsin ancak bunu iyi ayarlamalısın bir yerini çok bir yerini az alırsan yine ayartutturamazsın ki buda sana pahalıya patlar karbüratörün üzerindeki yaylı vida rolanti ayarının yapıldığı vida onu yapabilmen için motoru çalıştır ve motorun sesini dinle rolantide çalışırken motor stop etmicek şekilde tam gaz açtığında ise motor rahat çalışacak şekilde ayarlamalısın milimetrik bir ayardır kendin ayarlayamazsan herhangibir motor ustasına ayarlattırabilirsin bu enfazla 2 dakikanıalır kolay gelsin.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    arkadaşım moped mobilet aynışeylerdir 103cc bi silindir ve piston çapı kesinlikle bir peugeot103 e sığmaz imkansızdır mobiletlerde 2 çeşit piston vardır 1:49cc
    2:70cc daha üstü istesenden sığmıyor neden diyceksin silindiri geçirdiğin 4 adet mil varya kapağı vidalayan onun aralığı müsade etmez olmaz kime sorarsan sor zaten 49cc lik piston gömlek le 100 cc arasında bariz fark olur ki 70 cc bile sana büyük görünür ayrıca bunları nerden biliyosun diyorsan gençken çok uğraştım

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım moped mobilet aynışeylerdir 103cc bi silindir ve piston çapı kesinlikle bir peugeot103 e sığmaz imkansızdır mobiletlerde 2 çeşit piston vardır 1:49cc
    2:70cc daha üstü istesenden sığmıyor neden diyceksin silindiri geçirdiğin 4 adet mil varya kapağı vidalayan onun aralığı müsade etmez olmaz kime sorarsan sor zaten 49cc lik piston gömlek le 100 cc arasında bariz fark olur ki 70 cc bile sana büyük görünür ayrıca bunları nerden biliyosun diyorsan gençken çok uğraştım
    Demek istediğini anladım kardeş ama bendeki hurda olan 103 cc liği ustaya götürdüm bu olur ama ölmüş silindir dedi bende sağlam bitane aldım salı veya çarşamba taktırıcam ben uğraştım ama yapamadım ilk seferlik ustaya taktırcam izliycem öğrenicem

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşım 103 mopet bendede vardı senin 103 dediğin marka numarası pegueot 103 dür 103 cc diye silindir kesinlikle yok genellikle 49 cc dir arkadaş izah ediyor sen hala 103 cc diyorsun
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    as t1
    öğrenicek abisi öğrenicek
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

ben demiyorum elimdeki silindiri motor ustasına gösterdim 103 lük dedi :S

Motosikleti
    ben demiyorum elimdeki silindiri motor ustasına gösterdim 103 lük dedi :S
    eğer ustaysa 103 ün silindiri demek istemiştir eğer 103 cc demek istediyse eyvah

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden mantık işi olmasın..
    Herkes kendisi taksın silindiri o zaman..
    Siz çok basit görüyorsunuz sanırım bu işi
    Silindirde yarım mm çizik ne anlama gelir biliyormusunuz..

Alıntı mortingen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peheey
    yaparsın.

Kerpeten şeklinde bir aleti falan yok
    20 sn yi almaz pistonu gömleğe takmak

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet diğer arkadaşlarında dediği gibi segmanları yerlerine tam oturtmalısın segmanların kırıkyerleri pistonun üzerinde nokta gibi yerler vardır oraya gelmesi gerekir birde çok sabır isteyenbir iş dikkatli birşekilde pistonu gömleğe sokmalısın çizersen motordan verim alamazsın

eğerki piston çok sıkı ise çok ince zımpara ile zımparalayabilirsin ancak bunu iyi ayarlamalısın bir yerini çok bir yerini az alırsan yine ayartutturamazsın ki buda sana pahalıya patlar karbüratörün üzerindeki yaylı vida rolanti ayarının yapıldığı vida onu yapabilmen için motoru çalıştır ve motorun sesini dinle rolantide çalışırken motor stop etmicek şekilde tam gaz açtığında ise motor rahat çalışacak şekilde ayarlamalısın milimetrik bir ayardır kendin ayarlayamazsan herhangibir motor ustasına ayarlattırabilirsin bu enfazla 2 dakikanıalır kolay gelsin.
    Piston asla zımparalanmaz..
    ufak bir şekil kayması bile şişmesine neden olur ki bu 2 zamanlı bir makina kesinlikle önerilmez..
    Sonuç genelde sesli çalışma ve performas düşüklüğü olur

Demek istediğini anladım kardeş ama bendeki hurda olan 103 cc liği ustaya götürdüm bu olur ama ölmüş silindir dedi bende sağlam bitane aldım salı veya çarşamba taktırıcam ben uğraştım ama yapamadım ilk seferlik ustaya taktırcam izliycem öğrenicem
    Eğer silindirle beraber pistonda alsaydın çok daha iyi olurdu..
    Çelikleşmiş pistonu yeni gömleğe takıcaksın vuruntu artacak
    Çünkü pistonun aşınmış ve gömleğide rodaj süresince aşındıracak vede piston yine küçük gelecek +sekmanların aşınmıştır..
    Bence birde piston sekman al motora öyle taktır daha iyi performans alırsın
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

extrema piston ve sekmanın fiyatını biliyorsan söyleyebilirmisin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)