Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzin göstergesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    s.a arkadaşlar benim kanuni atv 150 motorum var bunda benzin göstergesi yok aynı zamanda yedek de yok buna benzin göstergesi takmak istiyorum takıla bilirmi buna uygun parcayı nerden temin edebilirim yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...apalim-mi.html

bu linke bi bak istersen belki işine yarar
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    üstad sğl eline sağlık ama ben daha orjinal bişey olsun istiyorum ama bu da iyi fikir tşk ederim

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Açıkcası o iş okadar basit değil. Senin kafandaki tür bir gösterge için depoya şamandıra takmak gerekli. buda teknik olarak biraz zor. Ben 17000 km civarındayım bende de gösterge yok. km takbi yapıyorum. Pek bir sorun yaşamadım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Km'den takip edemiyormusun ?

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Benzin musluğu nasıl bişey. Yedekli benzin musluğuyla değiştirerek sorunu hafifletebilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    benzin musluğu depodan cıkış vidalı değil orda bir cük vara ona direk hortum geciyo yedekli musluk takılmaz galiba yinede sğlun ilgi ve alaka için

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin musluğu nasıl bişey. Yedekli benzin musluğuyla değiştirerek sorunu hafifletebilirsin.
    eğer eski jawalardaki gibi değilse musluk yedekli takamaz.
    Bu arada sen hala çift kafalını fotoğraflı bir şekilde ilan etmedin. ben mi göremedim yoksa?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer eski jawalardaki gibi değilse musluk yedekli takamaz.
    Bu arada sen hala çift kafalını fotoğraflı bir şekilde ilan etmedin. ben mi göremedim yoksa?
    Haklısın tembellik büyük günah ama hepimizin içine işlemiş bir kere.

İki önerim var .
    1. si yedekli musluk takarak olur bu da bi şekilde uydurularak yapılabilir. Yani olmaz diye bişey yok.

2. si de 0.5 lt lik pet şişeyi yedek olarak yanında taşıman olabilir.

Yinede aracının nekadar yaktığını bilmen daha çok işine yarayacaktır. Km hesabı yapman daha iyi olacaktır.

Km göstergesi olsa bile hiçbiri düzgün çalışmıyor. Ya dip ya ful ortası çabuk geçiyor.

En temizi garantili olanı da yedek depodan sonra gidceğin mesafeyi kesin olarak bilmendir.

Bende iki motor var yedeğe gelene kadar benzin almam yedeğe düştümü 25 km içinde biri 15 km içinde diğeri yakıt almadan metre yürümez.

Bişekilde o musluğu yaptır rahat et.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadasim senelerdir tum motorlarimda benzin gostergesi yoktur. Km saati artik benim icin en mukemmel benzin gostergesi oldu hic sasmiyor diyebilirim. Sehir icinde ve sehir disinda harcadigin benzin miktarlarini bilmen yeterli. Ornegin ben sehir icinde 220 sehir disinda 280 km depo bitiriyorum . bu oranlara gore benzin aliyorum
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)