Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

scooter debriyaj

Motovento
    REKLAM ALANI

Bütün arkadaşlara merhabalar ben bu scooter motorlarda şunu gördüm kilometre 20 demeden debriyaj balatası bırakmıyor sinir bir şey ve bu konuda bir çalışma başlattım sonuç mükemmel 100 km hızla giderken gaz kolunu bırakınca motor otomatik olarak boşa geçiyor artık yığılma yapmıyor ve %30-35 arası benzin tasarrufu motorun ömrü 2 kat artırıyor ilgilenen arkadaşlara yardım edebilirim. .................................xconnective@hotma il.com ............0542 801 6163

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    as t1
    nasıl yaptınki birden boşa atıyor hadi boşa attı gaza asılınca süratle vurduracak kayışa zararı olmuyormu kardeşim
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bence debriyajın balatasına kayışa motora zararı olur.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    mz 251
    boşa atmıyordur sana öyle ğeliyordur
    müzisyen agırsiklet şampiyon

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    ben motor komprasyonunu kullanmayı seviyorum,teşekkür ederim.
    ·sevgi eylem ister·

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor komprasyonunu kullanmayı seviyorum,teşekkür ederim.
    +10

bence gereksiz bişey öyle yapacagına ani fren yaparak arka tekeri kilitle o zaten kayışı arka kasnagın en üst noktasına getiriyor bu yüzden debriyaj baskı canagını bırakıyor..

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Arabada olsun motosiklette olsun boşa atmak kaza yapmaya davetiyeden başka bişey değil. Varsın debriyajım bitsin, ama lastiklerim boşa dönmesin, yola tutunsun. Bence her ne yaptıysan eski haline getir sen de...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    ewet inişlerde istediniz zaman arka tekeri kitleyerek kayışı boşa alabilirsiniz ama yüksek hızdayken gaz verirseniz kayış kavrarken motorun arkası gezebilir.iddayı ortaya atan arkadaşımız daha paylaşımcı olursa seviniriz.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Daelim s2 250,125 lik scooter
    ani yığılma yapar düşük hızlarda bile motoru zorluyo yüksek hızlarda motora çok zararı olur bence şuanki haliyle,debriyaj yüksek hızda boşa atılıyo o hızda tekrar motoru veya kayışı, aktarmayı vs. ,nasıl devreye sokucağız çalışmanız bunuda kapsıyomu?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    bi gün bizim grupla yakın yerlere gidiyoruz. bende benim motor var bi abimizde dylan var başka bi arkadaşımızda da beat var. gidişteki yokuşları 60-70le çok harika 3ümüz de çıktık. eğlendik neyse falan dönüşe geçtik. haliyle yokuşlar artık iniş oldu. biz scooterlra arkadan yaz günü hafif estire estire geliyoz diğer arkadaşlarda da 125, 150, 200, 250'lik naked vs.ler var onlar bayır aşa gaz açtılar biz de dediğin gibi 20km altına düşüp debriyajı boşa aldırtık. bayır aşağı hız 65e kada çıkmıştıkki beat'li arkadaş dalgınlığa mı geldi nolduysa gazı açmış. o ada tahmin edeceğiniz gibi ani bi kavrama oldu biz dylan'la arkadan gelirken beat'li arkadaş öyle bi yalpaladıki biz düştü gözüyle baktık o bi sağ bi sol neyse toparladı motoru ilerde bayır inince durduk kayış kapağına bi elmizi değdirdik sanki köz'ün içinden almışız. ertesi gün de servise kontole gittiğinde kayışın ani gerilmeden dolayı tellerinin yarıldığını ve 48 ytl'lik yeni kayış aldığını öğrendik.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Arkadaşların dedıgı gıbı emnıyet ve motor ömrü acısından güzel deyil, bunun kulanıslı ve sorunsuz olabılmesı ıcın bosa bızım belırledıgımız zaman alması lazımkı olsun, her gaz kesmeye bosa almak avantaj yerıne zarar yaratır bence.

Motosikleti
    Fazer 600 + Cygnus 125
    CIRCIR DİŞLİ MUHABBETİ BİSİKLETLERDEKİ GİBİ EMEĞE SAYGI AMA KAYIŞTAN KAYNAKLI KAYBOLAN HAREKET KAYBINI (KAÇIRMAYI) ÖNLERSEN ELLERİNE BİN KERE SAĞLIK DERİM VE SOLUĞU YANINDA ALIRIM

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşım bizim motorlarımız vitesli olmadığı için birçok şeyden mahrum kalıyoruz bende konu başlığını görünce bi düşündüm dedim bu herhalde debriyaj yaptı motora mesela benim motprumda yaptığım ve en çok zevk aldığım iş motoru bayır aşşağı boşa geçirip sonra gaz verim vitese geçirmek servisimde dahil olmak üzere herkes kayışa zararlı olacağını söylüyo ama varsın zararlı olsun çok zevkli oluyo
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    as t1
    ya zevkli oluyorda o dediğini ben 20 25 arası yapıyorum hafif gaz vererek güzel oluyor ancak yüksek hızlarda ciddi anlamda kazaya sebebiyet verir
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    yellowrock-windy 125
    arkadaşlar belki yeri burası değil ama debriyaj kapağı normaldede ısınırmı yani öle alev alev deil elini değdiremiyecek kadar deil ama genede sıcak olurmu yksa benim motorda mı bi problem var bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim
    [B][COLOR="DeepSkyBlue"]KAPTANI BENİM BU GEMİNİ EN SON BEN ÇIKARIM[/COLOR][/B]

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    arkadaşlar beniim eski sattığım scooterda bu dediklerinizi yaptım sonuçlarıda şu şekilde oldu

debriyaj bagalarını paramparça etti bu 1
    balatarlar inanılmaz çabuk bitti bu 2
    çok güzel kayış kopartıyor bu 3
    bagaları parçalarsanız bi daha eskisi gibi güzel bir kavrama olmuyor debriyajda buda performans düşüklüğüne neden olyuor bu 4

aklınızda olsun hem motorun pistonlarınada zarar veriyorsunuz segmanlardan buda başka bi gerçek :D

ben uyarımı yaptım sizde buna göre hareket edin motorunuzu çöp yapmayın...

Alıntı cousteau88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar belki yeri burası değil ama debriyaj kapağı normaldede ısınırmı yani öle alev alev deil elini değdiremiyecek kadar deil ama genede sıcak olurmu yksa benim motorda mı bi problem var bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim
    olur sonuçta içerde dönen hareket eden parçalar var sürtünmeden dolayı ısınmaları doğal bir sonuç
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    zaten bırakmamasının sebebı scooterlarda kayısın bırden cektırmemesı ve kopmaması ıcındır bıraktıgı zaman motor bagırır ve pistonlar zarar gorur cok kotu bır olay mesela vıtesde dusun yokkus assagı saldın 2 viteste farzet gazıu bırden cewkınce ne olur motorun orda yıgılır gecmıs olsun motor gıttı dersın burdada aynı moıtorun elınde kalır onu solıyeyım ...
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    yellowrock-windy 125
    saol ilkay bilgilendirdiğin için
    [B][COLOR="DeepSkyBlue"]KAPTANI BENİM BU GEMİNİ EN SON BEN ÇIKARIM[/COLOR][/B]

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    heyy ALLAHIM motor 100 le giderken boşa atarmı sakın bi ustaya deme adam artık ne yapar sana bilmem 10 - 15 km hıza düsmeden motor bosa almaz
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyy ALLAHIM motor 100 le giderken boşa atarmı sakın bi ustaya deme adam artık ne yapar sana bilmem 10 - 15 km hıza düsmeden motor bosa almaz
    hortlak konu :D benim scooter 2000 devirin altına indiğinde bosa atıyo :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler