Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yağmurda motorsiklet kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBX 750P-JINLUN 250
    Merhaba arkadaşlar,
    bugün motorsikletime sağnak yağışta bindim. Bir chopper olarak yağmurda şüphelerim vardı. Yağmurda dikkat edilmesi gereken kurallara uydum ve motorun kontrolu ve sürüşünden gayet memnun kaldım.

Motorsikletimizden maksimum zevk için yağmurda da kullanılması taraftarıyım.
    Yağmurda şerit çizgilerinin üzerinde ani fren yapmaz, gaz vermezseniz, hızınızı makul seviyelere düşürürseniz bir sorun olmaz.

iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    tetron haklısın kardeşim 100/100 ve seni tebrik ederim yağmurda motor kullanmak istemeyenlere çok güzel bir örnek olmuşşsun

Motosikleti
    Alıntı e_erdun adlı üyeden alıntı
    tetron haklısın kardeşim 100/100 ve seni tebrik ederim yağmurda motor kullanmak istemeyenlere çok güzel bir örnek olmuşşsun
    erdun abi. beni hatırlar mısın bilmiyorum. kartal'da formula 1 istanbul yarışını izlemiştik. 5 yaşında kızım var. yanımda geziyordu.

bu 3. motorsikletim ve her zaman yaklaşık 11 ay kullanırım. sadece çok soğuk, buzlanma ve kar yağışında kullanmıyorum. Tatlı su motorcusu değilim yani.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    tetron, bende şu ana kadar kullanmamşıtım yağmurda, ama karar verdim bu kışı motorla geçirecem diye. Yağmurluk eldiven çizme, gerekli herşeyi aldım. Yağmurda kullanmak gerçekten çok zevkli.

Ancak Kaskta kalan su damlaları rahatsız ediyor , bu konuda bir çözümünüz varmı?

Birde üzerime giydiğim onca şeyle indiğimde motordan herkesin bakışları üstümde toplanıyor, abartıyomuyum diyorum bazen. ama isteyen baksın valla ben bu kış motorizeyim
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    hatırlamaz olurmuyum kardeşim sol tarafta oturdunuz ibrahimde vardı orda ve bızdık yeğenimle yengem sağ taraftaki masada oturmuştu
    bızdık yeğenimin gözlerinden benim için öpersin allah hepinize uzun ömürler versin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tetron baba naber yav...nerelerdesinn...

beni hatırladınmı...yanyana oturmuştuk f1 de...ağır abisin netekim...pek sohbet edememiştik...buluşmada başka masadaydın...yengeyle çocuk gezinirken sende masaya gelince büyük ekran karşısına...bende seni siteyle ilgisi olmayan normal bir izleyici sanmıştım...baba niye merhalaşmadın tayfayla anlayamadım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

scuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    v strom 650
    danger0,
    hocam sana katılıyorum en uyuz olduğum şey benim de yağmur suyunun kask ta

kalması , bi bilen varsa desin bunun çözümünü pls

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    arkadaşlar yağmur suyunun kaskta kalması derken vizörde kalan görüşü engelleyen damlalarımı kastediyosunuz?

eğer buysa kask satan yerlerde bunun için spreyler var.camın su tutmasını engelliyor ve hareket halinde olduğunuz için su kayıp gidiyor.

ayrıca vizörün içi içinde buğu spreyleri var bunu zaten söylememe gerek yoktu

motoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws
    bak koçum kask ın önüne sprey yerine kask jilası sür yada kaygan soğuğa dayanıklı bişey sür kaskıda başiından çıkarma :

kaporta cilası sürüyorum ben. şu ana kadar bir zararını görmedim, göreceğimi de zannetmiyorum.
    tabi cila yaşayan hücreler için zararlı olduğu için kaskın içinden cilalamayın camı; ne de olsa içeriye su girmiyo...

Motosikleti
    Alıntı e_erdun adlı üyeden alıntı
    hatırlamaz olurmuyum kardeşim sol tarafta oturdunuz ibrahimde vardı orda ve bızdık yeğenimle yengem sağ taraftaki masada oturmuştu
    bızdık yeğenimin gözlerinden benim için öpersin allah hepinize uzun ömürler versin
    sağol erdun abi. iyi ki varsın.

Motosikleti
    Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    altalta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood oldugu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse postunuzun altında cevap yoksa önceki mesajınızda DEĞİŞTİR butonuna tıklayarak o mesajına ekleme yapınız... Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklastırılır...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    - FLOOD= Arka arkaya atılan mesaj arada başka bir cevap olmadan aynı üyenin birden fazla mesaj atması
    ********************I**********************

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    bak koçum kask ın önüne sprey yerine kask jilası sür yada kaygan soğuğa dayanıklı bişey sür kaskıda başiından çıkarma
    motoma kim o "koçum" dediğin???

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    scuba, çözüm basit kardeşim donald amca bununla ilgili olarak çözümü eldiven üzerinde üretmiş diyorki "eldiveninizin işaret parmağının iç tarafı güderi olsun silin geçin" bunuda çözüm alternatifleri arasına al
    Benim aklıma takılan vizörüm çok kısa süre içinde baya çizildi gündüz problem yok ama akşamları ışık yansımaları çok oluyo ve açıkcası kaporta cilası sürsem acaba hafif çizik bölümleri doldururmu diye düşünmedim değil. bu tarz bişi deneyen varmı yada bu hafif çizikleri kapatmanın başka yolu varmı?
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    motoman saatçilerde keçe denen bi alet var.çizilen saat camlarınıda bununla temizliyorlar.denedim işe yaradı demiyorum ama bir saatçi yada gözlükçüye sor bence.ben tüfeğimin dürbün camına alkol temas edip matlaştığında bu şekilde halletmiştim ilk günkü gibi olmuştu)

aslındada bende de aynı sorun var.bende soriim aklıma gelirse.bi sonuca varırsam sanada yazarım...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sakın bunu yapmayın ben bu hatayı yaptım dallama saatçi hallederiz dedi bu işlem sadece camda sonuç veriyo kask vizörü gibi cam olmayan fiberglass yüzeylerde buzlu cam etkisi yaratıyor ve o vizör çöpe gidiyor mert senin sorun içindeKobayashi, nin dediği spreyler çok ii iş görüyo su kesinlikle vizör yüzeyinde toplanmıyor akıp gidiyor
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    İyi bu kış yalnız degiliz demekki. Ben vizöre wd40 sıkıyorum birde eldiven olayını yapıyorum.
    Kıyafete gelince bakarlarsa baksınlar. Hem başka türlü kaşabalık bir kafede pantolonunun üstüne giydigin pantolonu ( yagmura ve soguga karşı koruyucu olan ) çıkarma olayını nasıl yaşaya bilirsinki.

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    tetron, hocam merhaba sizi tanıdığıma memnun oldum.
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    Honda X11
    Yağmur, yol, şert çizgisi vs problem değil de şu demir ızgara kapaklarına kılım ben. Yavaşça üzerinden geçsen sorun, geçmesen sorun. Fren yapsan sorun, üzerinde dursan sorun.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben iki senedir olayı şu şekilde çözüyom motorcular için üretilen vede hiçbir koruma özelliği olmayan (dizlik dirseklik) pahalı tulumlar yerine balıkçıların kullandığı alt üst 2 parça olan muşambalardan alıyorum hem çok iyi koruyo yağmurdan hemde çok ucuz
    ...garip... bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler