Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yağmurda motorsiklet kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ben yağmurda tam komediyim
    mont+eldiven+kask ok belden yukarısı ıslanmıyor, ama belden aşağısı sırıl sıklam oluyorum evden işe gidene kadar bende çare olarak yedek kıyafet alıyorum dükkanın otel içerisinde olma avantajını kullanarak bırakıyorum ıslanan kıyafetleri hamama saunada akşama kadar süper oluyor.

gelelim itirafıma ne kadar yavaş gideyim desemde yapamıyorum geçen sene araba solluyordum yağmurda araba sürücüsünün yüzüme bakış ifadesine gördüm bir anda ve ibreye baktım 90'dayım ve geçen günde dolmuşu solladım dolmuştaki herkezin bakışına şait oldum bir anda kafamı sağa çevirince
    bu olay bir anda gerçekleşiyor sanki yavaş gitmeyi denesemde gene hızlanıyorum
    biliyorum diyeceğiniz lafı yakında asfaltı ziyaret edince anlarsın
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    aman aman..... yağmurda sürat yapmakmı??? aman diyorumki amanlar aman yani :D

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben iki senedir olayı şu şekilde çözüyom motorcular için üretilen vede hiçbir koruma özelliği olmayan (dizlik dirseklik) pahalı tulumlar yerine balıkçıların kullandığı alt üst 2 parça olan muşambalardan alıyorum hem çok iyi koruyo yağmurdan hemde çok ucuz
    aldım değilde alıyorum dediğine göre belli aralıklarla alman gerekiyo...çabuk dağılıyolar dimi

ya istanbul karaköydede var hemde eşşek gibi kalın ve sağlamları var 15 milyona falan ama adamlar yeşil yada sarı falan yapmışlar olcak gibi diil)

yapsana bi siyah bi koyu lacivert falan.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Kışlık montlar soğuktan da koruyor mu? Montun altına ince birşey giyildiğinde mont kışın yeterince sıcak tutuyor mu çok merak ediyorum doğrusu.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    koruyormuş hocam koruyormuş.
    bakalım kısmetse alcam bende.....

juve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yakında...
    yagmurda arabayla bıle hız yapmak karda hızdan daha tehlıkelı araba yuksek hızda suyun uzerınde gemı gıbı kayıyor arabayla en az 2 mılyon km fılan tecrubem var her kosulda su en tehlıkelisi
    www.since1910.net
    BİLGİ PARAYLA SATILAMAZ. BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR.
    BİLGİ, KİTAPLARDA, BEYİNLERDE SAKLI KALDIĞI SÜRECE ANLAM İFADE ETMEZ

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bıktım ben de zaten kat kat giyinmekten.En kısa surede kendime bir motorcu montu alacam.

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Merhaba,
    Ben üstüme tam korumalı mont giyiyorum tamamen koruyor ve içimde sadece gömlek olsa bile üşütmüyor yalnız arabaların sıçrattığı çamuru akşam temizlemek sorun oluyor .
    Altımda ise güzel bir kumaş görünümlü yağmurluk ve motor çizmesi var tek sorun işe veya eve girmeden evvel dizimden aşağıya bir hortumla su tutup çamurları akıtmak.
    Bu gün fırsat bulursam montumun üstüne de bir yağmurluk alacagım. Böylece eve veya işe geldiğimde ustumede su tutabilirim. Zira güzelim mont nokta nokta çamurlanıyor ve temizliği fırçalamama rağmen zor oluyor.

Dr_Hook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Mio 100
    Pendik Asya Motor cu dan aldim bir hafta once ince ama kesinlikle saglam iki parcali bir yagmurluk, cok begendim. 60 YTL ye satti bana.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Bende kumaş bir yağmurluk var. Poşet değil. Birde fermuarlı bir cantası var katlayınca A4 kağıdı boyuna geliyor. Dolaba kolayca sığıyor. Alt üst iki parça rengi mavi motorum ve kaskım gibi ;) . Ben alalı 2 ay oldu sanırım. Eminönün'den arkadaşıma aldırdım. Fiyatı 15 YTL. birde vinileks'ten pantolon diktirdim arkadasıma soguk gunlerde de onu giyiyorum.
    Sadobey

Monaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Klasik arabalar ve motorsikletler
    Ben gecen seneden beri her gun motor kullaniyorum yaz ve kis. Tabiiki Avusturalya nin kisi Turkiyenin kisi kadar soguk degil fakat genede 1 dereceye dustugu oldu. Ben kat kat giyinmeye karsiyim cunku surusunuzu etkiler onun yerine ince fakat %100 yun giyinin ayrica motorsiklet suruculeri icin ozel termal ic camasirlarida var kisin isiyi tutar yazin terletmez. Yagmur damlalarina gelince yagan yagmur beni rahatsiz etmiyor fakat arabalardan gelen kirli su baska hikaye. Dry Rider firmasinin kislik eldivenlerinde isaret parmaginin ustunde ki madde (guderi zannedersem) temizlemenize yardimci oluyor.
    Ben bunlari kullaniyorum tavsiye ederim
    http://www.underleathers.com/?CFID=4...TOKEN=52709490

emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    arkadaşlar kas camında şu durmaması için spreyler var onları kullanın çok işe yarıyor

mcosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    u dönerken ıslak yolda 15 20 km yle yan yattım motorun ustundeydım hala bılader de atlıyım derken ayak parmagını sakatladı .donus acıları cok onemlı. yagmurla saka olmaz

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    tek kazam yagmurda parke taş yokuş aşşağıya inerken hafif fren ve sağa yattım ayağı sucooter altında 1 sn kaldı ve çatlattı 40 gün alcı vs eski olay bilen bilir de işte aman dikkat diye yazdım tabi şimdi yağmurda daha yavaş ve yokuş aşşağı daha dikkatliyim sevgiler herkeze....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    istanbul, maslak harp akademileri önündeki geniş emniyet şeridini kullanan arkadaşlar;
    1 tane çukur var. ama, yağmurda tamamen kapanıyor, görünmüyor.
    aman dikkat.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben de biraz önce Rize'nin sağanak yağmurunda motorun üzerindeydim.. Kaskta biriken damlalar görüşümü zorlaştırdı. Vizörü açayım diyorum biraz, bu seferde damlalar suratımda kurşun etkisi yaratıyor
    O dediğiniz spreyden edinmek şart galiba, özellikle bu şehirde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende biraz önce Rize'nin sağanak yağmurunda motorun üzerindeydim.. Kaskda biriken damlalar görüşümü zorlaştırdı. vizörü açayım diyorum biraz bu seferde damlalar suratımda kurşun etkisi yaratıyor
    o dediğiniz spreyden edinmek şart galiba özellikle bu şehirde.
    biz yanıyoruz burada 34 celcius da
    adam yağmurdan şikayetçi Temmuz ortasında

Motosikleti
    GT650R
    Yağmur yağıyorsa ve motorum garajda ise Rabbim mecbur bırakmadığı sürece hayatta garajdan onu çıkarmam,
    Akıllı adam aklını kullanan adamdır, Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanan adamdır.
    Emrolunduğun gibi dosdoğru davran. Ve azıtma (Hud 112)

Dogin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    en güzeli yagmurda son gaz vermek ölümle kalım arasında gidiyosun içini çok büyük bi korku sarıyor adrenalin yükseliyor mükemmel bir duygu kesin deneyin ama dikkat edin düşmeyin

Motosikleti
    Mct 250 Kışa İnş...
    ver gaz dogin ver gazı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler