Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çıkarın depodaki piknik tüplerini

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Erhan senle ben şunu bir yolda deniyelim mi ne dersin belki işimize yarar :D

Körfez Sanayi Sitesi 4. Blok’ta faaliyet gösteren Akdaş Oto Gaz Sistemleri firması, belki de dünyada bir ilki gerçekleştirdi, motosikleti piknik tüpüyle çalıştırmayı başardı.

İZİN GEREKİYOR

Akdaş firmasının sahibi Özay Karaağaç, uzun süredir böyle bir sistem üzerinde çalışıyordu. Piknik tüpünden gelen gazı başka bir kutu vasıtasıyla motora yönlendirip motosikletin çalışmasını sağlayan Karaağaç, şimdi geliştirdiği sistemin güvenlik tedbirleri konusunda çalışma başlattı. Makine Mühendisleri Odası ve diğer yetkili makamlardan gerekli iznin alınması halinde seri üretime geçilecek.

MALİYET 100 YTL

Tüplü sistemin bütün maliyeti sadece 100 YTL. Bir piknik tüpü 8 YTL’ye değiştiriliyor. Sürekli motosiklet kullanan bir kişi, bir hafta boyunca 8 YTL’lik piknik tüpüyle rahatça dolaşabiliyor. Aynı süre içinde benzine ödenen para ise 50 YTL’yi geçiyor. Bu nedenle LPG ile çalışan otomobillerden sonra LPG ile çalışan motosiklet de bu yönüyle ilgi görebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    puhahahahaah süperr yaa hemen yaptırıyorum yemin ederim ama ben onu nereye sokucam bilmiyorum=))

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yaptırsam 1 ay gezerim hiç stop etmem

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ne kadar güvenilir olur orası ayrı tezatlık ama ...

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    piknik tüpü diğilde şu büyük sanayi tüplerinden takarlarsa bende taktırırım hem daha havalı olur
    İki kişinin bindiği motor değildir.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Havada kalmaz hayata geçirilir inşallah,iyi olur bence...
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    benzin gidiyor 4 milyona bende varım arkadaşlar. hem piknik tüpü normal araba tüplerinden çok daha güvenli ve sağlam
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla %100 guvenlık saglasınlar bende taktırırım 200 ytl olsun taktırırım
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

SSTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben pek güvenli bulmuyorum açıkçası.otomobillere uygulanıyor çünkü otomobillerde en azından kapalı korumalı bir şekilde bu sistemler kullanılıyor.Resimde de görüldüğü üzere yapan kişi tüpü çantada taşıyor.Ama motosikletlerin deposu ve de yakıt boruları lpg dolumuna uygun şekilde geliştirilirse olabilir.Ama bu şekilde kesinlikle hayır

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya herşey iyi güzelde bu sistemin yerleşimi kötü biraz dengeyi bozmazmı tüp?

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    vallahi bu sekilde calismalarda emegi gecen arkadaslari kutlamak gerekli , umarim kisa zamanda gelistirebilirler birde patent aldimi is tamamdir , 100 150 km giderim sonra sokerim tupu bi ufak cay demlerim ohh deymesin keyfime
    First Day Of My Life

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    daha önce takıldığını duymuştum ama görmemiştim 100ylt olacağını zannetmem olursa taktırmayan kalmaz
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    Honda Activa 08 / Mondial 100 kh 06
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi bu sekilde calismalarda emegi gecen arkadaslari kutlamak gerekli , umarim kisa zamanda gelistirebilirler birde patent aldimi is tamamdir , 100 150 km giderim sonra sokerim tupu bi ufak cay demlerim ohh deymesin keyfime

+100 kesinlikle çay süper olur
    Arkadan vuran suçludur...
    Bedeli Öteki tarafta ödemek kaydıyla kabul edilmiştir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    adam piknik tüpünü sele altına koysun sepet içinede mangal koysun süper para kazanır valla..

Motosikleti
    as t1
    mangal he motorla birlikte yalan olur valla
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Benzin olmuş 3,5ytl benim motor 125cclik ama onun benzini artık beni düşündürmeye başladı bu öğrenci halimle.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir piknik tüpü 8 YTL’ye değiştiriliyor. Sürekli motosiklet kullanan bir kişi, bir hafta boyunca 8 YTL’lik piknik tüpüyle rahatça dolaşabiliyor. Aynı süre içinde benzine ödenen para ise 50 YTL’yi geçiyor.
    Bilgilendirmede bi terslik var gibi: 50 : 8 = 6.25 Bu halde tüp 6.25 misli daha ucuz görünüyor. Ama hepimiz biliriz ki, örneğin arabada bu oran çok daha düşüktür. Üstelik piknik tüpü benzinciden aldığımız gazdan kat kat pahalıdır.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Regal raptor da gördüm aynı sistemi, gayet başarılı bi şekilde çalısıyor arka topcase icinde tüp var bide güzel yuva yapmıs icine tüp sağa sola kaymasın diye İmes sanayi sitesinde bu işlerle uğraşan dukkanlar var merak edenler icin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan senle ben şunu bir yolda deniyelim mi ne dersin belki işimize yarar :D

Körfez Sanayi Sitesi 4. Blok’ta faaliyet gösteren Akdaş Oto Gaz Sistemleri firması, belki de dünyada bir ilki gerçekleştirdi, motosikleti piknik tüpüyle çalıştırmayı başardı.

İZİN GEREKİYOR

Akdaş firmasının sahibi Özay Karaağaç, uzun süredir böyle bir sistem üzerinde çalışıyordu. Piknik tüpünden gelen gazı başka bir kutu vasıtasıyla motora yönlendirip motosikletin çalışmasını sağlayan Karaağaç, şimdi geliştirdiği sistemin güvenlik tedbirleri konusunda çalışma başlattı. Makine Mühendisleri Odası ve diğer yetkili makamlardan gerekli iznin alınması halinde seri üretime geçilecek.

MALİYET 100 YTL

Tüplü sistemin bütün maliyeti sadece 100 YTL. Bir piknik tüpü 8 YTL’ye değiştiriliyor. Sürekli motosiklet kullanan bir kişi, bir hafta boyunca 8 YTL’lik piknik tüpüyle rahatça dolaşabiliyor. Aynı süre içinde benzine ödenen para ise 50 YTL’yi geçiyor. Bu nedenle LPG ile çalışan otomobillerden sonra LPG ile çalışan motosiklet de bu yönüyle ilgi görebilir.

BU SİSTEMİ İKİ YIL ÖNCE BİR TANIDIĞIM YAPTI SAĞLIKLI BİRŞEY DEYİL ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR. EN ÖNEMLİSİ OTOBANDA GİDERKEN TÜP BİTTİ AN YAKIN TÜRPÇÜYE SİPARİŞ Mİ VERİCEN

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı SELÇUK ASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU SİSTEMİ İKİ YIL ÖNCE BİR TANIDIĞIM YAPTI SAĞLIKLI BİRŞEY DEYİL ÇEKİŞTEN DÜŞÜYOR. EN ÖNEMLİSİ OTOBANDA GİDERKEN TÜP BİTTİ AN YAKIN TÜRPÇÜYE SİPARİŞ Mİ VERİCEN
    Doğru ya Otoyolda tüp biterse ne olacak ? Yedek tüp taşıma gibi lüksümüz de yok. Acaba bi düğmeye basıp tekrar benzin moduna geçiyor mu ?
    Geçiyrdur herhalde onuda düşünmüşlerdir yoksa tam türk işi olur
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler