Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır Motor ilk km'ler cok mu yakar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sıfır km motorlar ilk km'lerde fazla mı tuketiyor yo ksa motorumda sorunmu var
    7-8 litre benzin ile şimdilik 60 km gitti i:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obifun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cicek sulamak :=)
    pasam ilk km cok yakar yaga degisimine kadar biraz pompaci ile hısım akraba olursun
    sonra ilk yaga degisiminde
    ayarlari yapilicak
    arkadasta yeni Z750 aldi
    oda rodaj olayi dan dolayi
    benzinin cok yakmasindan sikayet eti
    simdi bomba gibi
    bu rada yeni makina hayirli olsun

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Bence sen kullanmayı bilmediğindendir
    DBTYSG

ehueheu skull 1. vede 2. viteste fazla takılırsan cok yakar hoca ama motorun da yeni olmasından kaynaklanır ama ilk olarak söföre baglıdır çünkü sen gaz verirsin benzin gider hemen tümsekte fren sıkarsın giden benzin boşa gider hep böyle oldugunu farz edersek büssürü benzin boşa gider yani şöför den kaynaklanır

JustHappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VivaCity 100
    Sıfır Km motor yağ değişimine kadar çok yakar ama motorun açıldıktan sonra normale dönecektir. Çok yakma olayı senin sürüşüne görede farkeder yüksek devirde binmeyi seviyorsan her şeyin bir bedeli olduğu gibi onunda benzin bedeli çok olacaktır. Motorun hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin dostum...
    Artık kısa cümleler kuruyorum...

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    bu rada yeni makina hayirli olsun
    Sagol abi motor rodajda oldugu icin 4000 - 5000 deviri gecmiyorum bu da surusle ilgili degildir herhalde ama motora yavas yavas alısıyorum. Servise sordum onlarda yag degisimine kadar cok yakması normal dediler. ilk servisde yagda degisecek buyuk olcude. Benim merak ettigim cok yakmasının teknik nedeni ne sıfır motorda motorun acılması icin benzin hava karisiminda bi farklılıkmı var acaba.

Bence sen kullanmayı bilmediğindendir
    Murratırt motor alda artık nasıl motor kullanılır bize birseyler ogretirsin ciddi diyom

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    güzel soru, öğrenmeye çalışayım ben de merak ettim çok yakmasının teknik nedenini

vay vay vay vaaaaaaaayyyyyyy!!!skul motor almış.hayırlı uğurlu olsun kardeşim. maceralarını ayrıntılı bir şekilde bekliyoruz.motorda ilk sürüş ve geziler asla unutulmuyor ve o hevesle daha bir güzel yazılıyor bu hatıralar.o yüzden hiç beklemeden gezilerini aktarırsan hepimiz zevkle okuruz.gittiğin yer 30 km bile olsa fark etmez.

hemen fazla dağıtmadan asıl konuya dönmek istiyorum.yeni motorun fazla yakmasının teknik sebebi motor aksamındaki oynar parçalarının birbirlerine alışma süresinin olmasıdır.bu süre içerisinde dişliler olsun piston olsun biraz daha hızlı aşınır ve hareket rahatlığı, alışmış bir motora göre yüzle olmasada binde birlerle ifade edilebilecek bir eksiklik arz eder.yani parçalar biraz(çok çok az) zor dönmektedir.zaten bu zorlanma ve parçaların birbirlerine uyumu sonucunda ortaya bir miktar toz haline gelmiş metal parçacıkları çıkar.bunun içinde kalıp izinden kalmış çapaklar falanda vardır.ilk yağ değişiminin yakın kilometrede olmasının sebebide budur.aslında ilk yağ motorun içini temizleme görevi görür.
    ilk yağ değişiminden sonra motorun performansı artacaktır.motor tam sağlıklı çalışma zamanına ulaşınca belki ince bir karbürasyon ayarı yapılabilir ama yapılmasada olur gibime geliyor.bariz bir bozukluk varsa yapılması daha uygun.onun dışında fabrika ayarlı karbürasyon değerlerini bozmamak gerektiğini düşünüyorum.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sagol Jawa neyse bari su radojı tamamlayalımda rahatlayalım haftasonu sileye gidiyoruz bekleriz

hayabusam olsaydı gelirdim mz ile aynı gün içinde manisa'dan istanbul'a gidip gelebileceğimi sanmıyorum.

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Konuya En Son Cevap 19-05-2004, 12:59 PM Tarihinde Verilmiş...
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah gidip gelirsin cok zor
    kardeş onlar bu mesajların arkasından 10 defa gidip geldiler

sedatss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Pcx 125
    Abi nasıl bulup hortlatıyorlar bu forumları anlamak mümkün değil!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler